Цвета на очите на бебето

  • 27 262
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 521
Много ми е странно!  newsm78 А ако цвета на очите на детето ти не са желания цвят - ще го върнеш ли? newsm78

Това,означава ли,че не може да питаш от чисто любопитство?!

А аз нямам ли право на любопитство?

Имаш,разбира се  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 62
На сина ми като се роди бяха сиви и така докато кърмих, след това станаха кафеви. На дъщеря ми, която все още кърмя са сини, поизбистриха се/ тя е на 3 месеца и половина/ и пак са си сини. Само, че още като беше много малка си бяха съвсем различно сиви от тези на сина ми. Все още не знам какви точно ще бъдат / рано е да се каже.
Мисля, че каквито и да са им очите точно такива ни харесват и искаме да бъдат всъщност.  Hug

# 17
  • Мнения: 2 090
След 6-я месец започна да се променя цвета на очичките-от синьо през пъстро....та до кафяво.Точно кога станаха цвета който са сега не съм забелязала.

# 18
  • Мнения: 4 433
Роди се със сини,сега още са такива...предполагам така ще си и останат Wink

# 19
  • Мнения: 4 784
Към шестия месец започва да се проявява истинския цвят на очите при бебетата в повечето случаи и към годинка -  годинка и половина съвсем се избистрят.

# 20
  • Мнения: 367
Синът ми се роди с ного сини очи и все още са му такива. Спрях да го кърмя преди половин година. Надявам се да му останат такива, и баща му е със сини очи.

# 21
  • Мнения: 6 274
Срещнах доста мнения, с които съм съгласна...
Каквото и да си говорим, обаче - всичко е строго индивидуално...
Може и да останат такива, каквито са си били още в началото (като например големият ми син) или пък да не можеш да определиш какъв цвят са точно даже и след като детето е навършило годинка (както е в момента при малкият ми син)...
  Peace

# 22
  • Мнения: 9 973
на 1г.4м. и още му се сменя цвета
моите очи се смениха в пубертета

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
По всяко време може да се променят очите

# 24
  • Мнения: 2 950
Незнам кога е научно обосновано, но моят опит сочи следното: различно при всяко бебе.  Peace Дъщеря ми се роди с тъмно сини, знаете, едни такива мътни. Като спрях да кърмя, станаха толкова тъмно кафеви, почти черни са. Синовете се родиха с тъмно кафеви  и така си останаха.

# 25
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Аз съм чувала че докато се кърми бебето е със сини очи и след това придобиват истинския си цвят. А и с мойте деца беше така. На малкия още на 2 мес. очите му станаха кафяви.

 Peace Само, че докато аз кърмех на дъщеря ми и бяха гълъбово сиви очите..

# 26
  • София
  • Мнения: 5 079
Според мен е много индивидуално. Аз съм със сини, таткото с кафяви, синът ми е наследил тъмния ген, естествено. Laughing Но още в болницата си личеше, че ще има тъмни очи, въпреки че беше мътен и неясен цвета. Виждала съм бебчета, които са светлооки, е, макар и неустановен цветът, е много различен в началото (не толкова мътен).

# 27
  • Мнения: 652
Благодаря, момичета.
Велвет, много си наблюдателна Wink Я драсни на лични до къде си я докарала - ако искаш де.
Сина ми се роди със светли очи, бяха мътни в началото, но за жалост не съм си записала и не помня кога започна да му се оформя цвета. Все пак си останаха светли - и двамата с баща му сме светлооки, та шансове за тъмни очи няма. Иначе мъжа ми щеше да ми счупи главата и да правим развод по италянски Party
Сега питам, защото на дъщеря ми са сини, но бистри, някак си завършени - не бебешки и това е, което ме учудва.
Ред, питай момичето ми, любопитството е важно качество за еволюцията /даже и за библейската Ева/. Относно рекламацията - при тоя отрицателн прираст у майка България, смея ли? Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 2 430
Цитат
Каквото и да си говорим, обаче - всичко е строго индивидуално...
Именно ,до края на живота ти има вероятност да се промени цвета на очите.

Цитат
Аз съм със сини, таткото с кафяви, синът ми е наследил тъмния ген, естествено
Да така е,но отдавна законите на Мендел за унаследяване на цвета на очите и теорията за доминантност отпаднаха.Приема се  "Половосвързаната наследственост" ,че алелите и на двамата родители си допълват взаимодействието и те определят цвета на очите.

# 29
  • Мнения: 423
На каката до към 3 годинки очите ѝ бяха сини, след това започнаха да сивеят. Т.е. искам да кажа, че и по-късно могат да се променят, но според мен само в нюансите на светлото или на тъмното. Едва ли могат да си сменят цвета коренно, от тъмни да станат светли и обратното.

Общи условия

Активация на акаунт