Изпопукаха ли ви се капилярите 9ия месец на бременността?

  • 3 160
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 941
Не ми се е случвало. Потърси трето мнение при специалист. Peace

# 16
  • Мнения: 51
В паследните седмици казват е нормално за се разширят вени-от тежестта и нарушения кръвоток. Аз бях получила такива в слабините, но след раждането се прибраха. А движението при всички случаи е полезно

# 17
  • Мнения: 8 999
Такива проблеми съм нямала. Само ми отичаха краката. Препоръчаха ми, като си почивам, да не седя, а да лежа, с леко повдигнати стъпала.

# 18
  • Мнения: 2 374
Слава богу не съм имала такива проблеми,но знам,че е много неприятно,трябва да има нещо,с което да може да се мажеш.

# 19
  • BG
  • Мнения: 1 900
И двата пъти не съм имали спукани капиляри или нещо подобно.Успех ти пожелавам на финала.

# 20
  • Временно
  • Мнения: 788
Не съм имала подобен проблем.
И аз.

# 21
  • Разград
  • Мнения: 518
И на мен не ми се е случавало въпреки тежеста на двете бебета (3.300+3кг). Консултирай се със специалист  Peace

# 22
  • Мнения: 2 803
Не ми се е случвало. Потърси трето мнение при специалист. Peace
Peace

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Аз получих спукани капиляри на бедрата си. Честно казано, не разбрах дали се получиха по време на бременността ми или след това. Забелязах ги след като родих Embarassed

# 24
  • Мнения: 3 456
Отичаха ми краката и имах разширени вени (особено на единия крак), но слава Богу не са ми се пукали вени или капиляри.

# 25
  • Мнения: 290
И с двете си бременности не съм имала подобни проблеми.Ако те боли потърси още едно лекарско мнение,попитай за някакъв мехлем с който да се мажеш.Успех!

# 26
  • Мнения: 11 004
Не съм имала такива проблеми, но почти през цялата бременност ходех много пеш и не качих много килограми, ако това е от значение.
Потърси трето мнение, успех Peace

# 27
  • Мнения: 805
Аз имах подобен проблем и ходех със специални чорапи.
На раждането ми казаха задължително да ги обуя заради напъването...
След това се оправих и сега естествено пак се влошиха...
Единственото което може да направиш на този етап е възможно по-често да си вдигаш краката на високо и да носиш споменатите чорапи за да намалиш напрежението във вените.
Питай лекаря за раждането как стоят нещата - мен ме пратиха на сърдечно-съдов хирург, който трябваше да прецени опасно ли е нормално да родя. При мен проблем не е имало. И сега просто пак ще съм с чорап.

# 28
  • Мнения: 284
Попитай лекар.
И с двете бременности имах разширени капиляри на бедрата,но не са се пукали.И така си и останаха.И тогава и сега са си лилаво-червени.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Не съм имала такива проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт