Март'09

  • 13 089
  • 298
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 422
Любима честито бебче!
Да сте живи и здрави.


За електрическата помпа - предложиха ми такава на Авент в Хиполенда на Скай Сити. Около 280 лв. беше.

# 226
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Честит имен ден и от мен на всички именнички   bouquet  bouquet  bouquet
В албума има снимка на бебка на ЛЮБИМА  Wink

# 227
  • Мнения: 68
Бодливке,сподели за тази степенка за возене на каката?????????

Цветка -кокетка,в клона на банката просто кажи че ще ти трябва документ за счетоводителката и от там ще ти издадът.Аз си открих картова сметка миналата седмица и сега чакам да ми стане готова картата.

Любима,да ти е живо и здраво момиченцето и много да те радва.
По въпроса за хигиената в Тина киркова,това е всеизвестна тайна,че там всяко второ бебче се заразява със стафилококи веднага след раждането.Там я има тази вътреболнична инфекция от много години,тя неможе да се премахне лесно,трябва да се затвори отделението да се изкърти мазилката и да се нанесе нова,с козметичните ремонтчета които правят,нищо няма да постигнат.А за хигиената в женската консултация се носят всякакви митове и легенди.
Преди три години смениха директора на болницата и той се оказа много добър PRспециалист,та затова сега имат що годе добра слава,но в повечето случаи е без покритие.
Ндявам се всичко с твоето сладко момиченце да е наред и скоро да се гушката заедно.

Поста ми стана малко гадничък,до сега не смеех да ви кажа и не изразявах категорично мнение,но случката с Любима много ме ядоса и повече няма да бъда безучастна по въпроса за болниците.

# 228
  • София
  • Мнения: 659
Привет на всички! И аз да се разпиша в новата тема, пък макар и чак на 16 страница.
 Честита годишнина на dessiss с малко закъснение  Embarassed
 Честита бебка на ЛЮБИМА  Само радостни мигове от тук насетне и скоро да се гушкате вкъщи. Една моя позната имаше ел.помпата на AVENT и беше доволна (то аз и от механичната им съм много доволна - близо 6 месеца я ползвах по няколко пъти дневно, че имах кърма в излишък), но и аз за Medela съм чела, че били най-добрите
 TaniaR, стискам палци и при вас всичко да е наред!
 
 Който е решил да си шие чаршафчета и аз да потвърдя, че най-голям избор на хасе и крепон има на Екзарх Йосиф, а и има поне няколко магазина, та все в един от тях ще си харесате нещо. Аз за Ники си ших чаршафи, защото долните тези от готовите комплекти не ми обхващаха хубаво матрака на креватчето, а пликовете бяха по-малки от олекотените завивки. Сега мисля нещо такова или такова да си взема за отдолу, че по-лесно и бързо се слага.
 
 
Ще споделите ли от онлайн магазините, от които сте пазарували, колко пари ви взимат за доставка?
Аз преди повече от година като поръчвах от family-bg доставката им беше по-евтина и за една сгъваема кошара, която си тежи ми взеха 4-5 лв. Сега гледам и те са завишили парите в зависимост от кг. на доставката. Иначе бяха много коректни и за два дни ми донесоха поръчаното.
 От Смехурко също съм доволна и даже мисля съвсем скоро пак да поръчам някои неща, че в тоя студ не ми се обикаля за дреболии.
 Има и още един магазин от който поръчвам редовно, но той е за играчки Vega Toys Доставката им е безплатна, само трябва поръчката да е над 10лв.
 The_light_2008 за хемороиди не мога да помогна, не ми се е случвало досега. За педикюра не мисля, че ще е проблем. Все пак само краката ще са ти във топла вода, а и тя едва ли ще е чак толкова гореща.
 Честит имен ден на Танчетата и от мен   bouquet
 Чакам добри новини от всички, които са на преглед днес!

 
 

Последна редакция: пн, 12 яну 2009, 11:47 от veroniki

# 229
  • Варна
  • Мнения: 58
Любима, честита рожба и да оставяш ужасите зад гърба си възможно най-бързо! Стискам палци за теб и мъничето ти!

Май сме доста работещите още. Аз поне не се налага да вися в офиса - дистанционно го раздавам  Simple Smile
То и без това там е такъв студ зимата, че няма начин да ме накарат да рискувам.... Не и тази зима.

А на мен нищо не са ми казали за още 1 ФМ. Тя по принцип моята докторка е много заета и не си говорим много, надявам се да е, защото твърди, че всичко е наред. Дано! Но какви изследвания още ми остават и т.н. - нищо. Много ли е належаща тази ФМ? Каква информация дава? Лекарката ще я видя към края на месеца чак, на 16.01 съм при акушерката само. Да знам какво да питам.
  

# 230
  • София
  • Мнения: 9 563
Здравейте момичета, леле какво правите за 2 дни почти цяла тема сте изписали.

Любима - честита рожба   bouquet . Да е жива и здрава и много да ви радва. За помпата за кърма - и аз мисля, че избора ти е отличен. Аз живея близо до Малечко и ги гледах, а и отзивите за Медела са наистина добри. Ако имаш проблем с он-лайн поръчката кажи, аз мога да ти я взема от магазина директно, тъкмо ще я пробват там дали е наред.

За педикюра не мисля че е проблем. Аз не съм ходила, но често си взимам вана с топла вода (не гореща). За хемороидите, нямам, но знам че продават в аптеките мазила. За съжаление не мога да ти препоръчам, но в аптеката определено ще ти предложат нещо. Това което знам е, че не трябва да допускаш да получиш запек - за това повече течна храна.

Еля - стискам палци за прегледа и се пази. Работата остави на заден план.

Дами, ще се преброим ли за лекцията в петък. Аз не съм виждала повечето от вас, а много искам да се запознаем. Така че ако искате, да се уговорим, да се срещнем някъде.

Иначе и аз съм на работа още Sad Вече едва издържам, а и мотивацията ми с всеки изминал ден пада все повече. Още малко, няма да оставам и ден повече от необходимото - 45 дни ще си ги взема целите.

# 231
  • Ловеч
  • Мнения: 184
Момичета бях задала няколко въпроса в предната тема ,но никой не ми е отговорил.
Та ще се повторя
1) На някоя от вас да и  се е появил хемароид ?
2) Опасно ли е да се ходи сега на педикюр,понеже краката се киснат в топла вода?(наложително ми е)

1) На мен, и е ужасно  Cry . Лечение няма поне докато сме бременни, гледай да не се запечеш и забрави за тоалетната хартия. Моите са вътрешни, една мама ми каза че заради огромен външен хемороид са извадили бебето секцио. Хемороидите са проблем при напъните - но доколкото ми е известно повечето лекари не вземат мерки по проблема, а и скоро след раждането изчезвали.
2) Стига да не е гореща - няма проблем.

За интернет магазините - ориентирам се към чужди сайтове заради цените и гаранциите. Единствено халките си поръчах по интернет от БГ и съм доволна.

# 232
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
The_light_2008, за хемороидите трябва да питаш в аптеката кое от мазилата става за бременни. колкото до педикюра, мисля, че няма проблем-тя водата във ваничката не е вряла. Аз самата смятам да ходя към 20-ти. Обаче имам питане за колата на триъгълника-досега все това съм правила, обаче откак забременях не смея-голямо дърпане пада. И се мъча със самобръсначка, едно че ми е криво така, второ нямам видимост и трето, ставам клан-недоклан. Смятам да взема да отида, но все си имам едно на ум Rolling Eyes

# 233
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Есме няма от какво да се плашиш. Аз не съм спирала да ходя от както съм бременна. До миналия месец даже и по корем лягах - сега вече ми е зор, но пък се завъртам на една страна и така и отзаде ме чистят идеално!

# 234
  • София
  • Мнения: 263
По въпроса за хигиената в Тина Киркова-аз пък точно обратното знам - че в Шейново си има открай време инфекции, а в ТК бебетата не хващат.
ФМ 3Д ли означаваше? На мен доктора ми прави миналия път-в 7ми месец- ама не разбрах дали е само за зрелището или трябваше нещо да се види по органите на беба. Той и моя моя док. не споделя много-много за бебето, както този на Бухтa
Педикюр и кола си правя всеки месец горе долу. Kозметичката ми каза, че при нея си ходят бременни и в 9тия месец за триъгълници. Не знам ако не е с кола как ще се оправям  #Crazy

# 235
  • Мнения: 1 906
Elq, и аз преди време се бях замисляла да си купя плат и мама да ми ушие чаршафчета, калъфки и т.н. В един магазин метър плат със страхотни бебешки десени беше 4 лв.  Shocked - според мен си е без пари.  Искам да те питам за едно комплектче колко плат отива?

# 236
  • София
  • Мнения: 5 795
Привет!
Честит имен ден и от мен на ТаняР и всички, носещи това име!   bouquet   bouquet  bouquet
Момичета, във всяка б-ца има вътреболнични инфекции. Просто явно е въпрос на късмет и достатъчно добросъвестност на персонала да не хванем нещо.  Rolling Eyes
Видях сега снимката и на Софи  Heart Eyes , толкова е мъничка душицата Heart Eyes

# 237
  • Мнения: 25
да се запиша и аз в темата тя май е към края си, но Embarassedедвам успях да ви изчета за кола маска на триъгълника няма проблем по добре да те заболи малко за 5-10 мин отколкото постоянно да се чувстваш некомфортно аз тези дни ще ходя Embarassed така че няма страшно Grinning

# 238
  • Мнения: 1
Момичета бях задала няколко въпроса в предната тема ,но никой не ми е отговорил.
Та ще се повторя
1) На някоя от вас да и  се е появил хемароид ?
2) Опасно ли е да се ходи сега на педикюр,понеже краката се киснат в топла вода?(наложително ми е)
:Мазила за хемороиди могат да се ползват,но резултата е съмнителен.Помагат 2 неща: движението(недей да стиш седнала повече от абсолютно необходимото) и се храни правилно-повече фибри, много вода,без пикантни храни, пържено,колбаси,хапвай повече пресни зеленчуци и плодове.Зеления чай също действа добре, макар че в началото може да понаболяват червата.
а сега пак да питам-някой има ли опит с количките на Бертони?

# 239
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
а сега пак да питам-някой има ли опит с количките на Бертони?

Аз. Но не мога да ти кажа името на модела - защото беше преди почти 5 години, но пък бях супер доволна от количката!!!

Общи условия

Активация на акаунт