Скайп вирус,ако някой може да помогне

  • 16 376
  • 149
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 330
И на мен ми пратиха този вирус, но аз не го приех - не съм заразила компютъра, но приятелката от която го получих, заради този вирус трябваше да преинсталира компютъра. Тя иначе казва че антивирусната нищо не хващала - с НОД 32 е.

# 91
  • София
  • Мнения: 965
и аз съм вирусна - записвам се да следя как ще го преборим...

# 92
  • Мнения: 3 219
Аз да ви кажа,че мислех, че сме се преборили, но...уви, днес следобяд пак нещо се скапа в компа, мъжа ми наново чисти, като изтри почти всички от началото на тази календарна година, за щастие файловете не бяха много. Засега се държи добре, ама да видим Thinking

# 93
  • Мнения: 545
0) деинсталирате скайпа.
1) Сваляте Unlocker и го инсталирате - махнете чавката на ebay блаблаба
 от http://ccollomb.free.fr/unlocker/index.htm#download
2) пускате си да виждате скритите файлове
 START>Run, напишете c:\, изберете от менюто горе Tools, после Folder options, листчето View, оттам РАЗМАРКИРАЙТЕ Hide protected operating system files, и сложете точката на Show hidden files and folders, после ОК.
3) След това цъкате с десен бутон на c:\recycler, избирате unlocker от менюто и му давате да отключи и изтрие файловете които са заключени там. в частност, един Desktop.ini и winservices.exe
4) рестартирате ако иска (би трябвало). отивате и давате пак същото, трябва да няма вече такива файлове ТАМ (c:\recycler).
5) пускате regedit и разкарвате всички записи в които има winservices.exe (няма подобен легитимен файл в нормално XP).
6) сваляте и пускате Spybot Search and Destroy. Това не е необходимо за този конкретен вирус, но го направете.
http://www.safer-networking.org/en/mirrors/index.html
7) инсталирате си наново скайп и внимавайте какво правите. следващият път може да е наистина страшно.

0 и 7 може и да не са нужни, но не ми се правят експерименти днес. попаднах на лаптоп по който беше мазано яко, имаше инсталирани две антивирусни и работеше зловещо бавно.

Sunglasses намираните хомо-зоо .pif и .com НЕ са пряко активирани, те са за изпращане до жертвите. намират се в temp директорията. пуснете дос промпт, дайте SET и ще я видите. или, най-добре, пуснете търсене за .pif и .com, в една директория са, те и онези 3 цифрени .exe-та.

лека вечер...

Последна редакция: пн, 12 яну 2009, 23:40 от T3-M4

# 94
  • Мнения: 3 219
Еди, под 0) имаш предвид да изтрия програмата ли Embarassed

# 95
  • Мнения: 545
Мерседес, да. Add-remove programs и балтията.

Ако ти се занимава, опитай да го направиш без 0 и 7 и докладвай.

еди.

# 96
  • Мнения: 212
Еди като истински компютърджия започва да брои стъпките от "нула" а не от "едно" както е в нормалния свят. Simple Smile

# 97
  • Мнения: 545
има 10 вида хора - такива които разбират от двоична, и такива, които не разбират.
(стар но хубав виц).

еди.

# 98
  • Мнения: 3 219
Мерседес, да. Add-remove programs и балтията.

Ако ти се занимава, опитай да го направиш без 0 и 7 и докладвай.

еди.

Извинете, ама в някои отношения съм си блондинка Grinning. Ако стане пак проблем-вече си копнах пост в компа и ще следвам напътствията ти, Благодаря. Надявам се да сме натирили змея Mr. Green

# 99
  • Мнения: 545
Start>settings>Control Panel>add/remove programs намираш скайпа и го махаш.

не знам дали е нужно, но и не ща да проверявам какво и как е променяно в самия скайп.

еди.

# 100
  • Мнения: 3 219
О, Еди, с това ще се справя, знам как да изтривам Simple Smile

# 101
# 102
  • Мнения: 3 219
Еди, вижда се, сложих го в Предпочитани, утре сутринта ще го покажа на мъжа ми докато си пие кафето да свърши и малко работа. Благодаря ти отново, това е доста полезно и ще свърши работа на доста хора  Grinning

# 103
  • Мнения: 545
Ок, обадете се какво е станало, това може да се окаже само една от модификациите. Във всеки случай, при два поредни от една и съща верига беше едно и също.

еди.

# 104
  • София
  • Мнения: 2 296
Еди,много благодаря.Следвах всички инструкции и една гадинка,която вчера я видях в регистрите,сега
я изтрих най-накрая с Unlocker-a.
Още веднъж-хиляди благодарности!

Общи условия

Активация на акаунт