Лекарство при продължителен запек за дете???

  • 105 408
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
moqt sin e 3god.sa6o e sas zapek.lekariat mi kaza,sytrin i ve4er na gladno ot 5 do 7ml.parafin i na 3den polovin sve6ti4ka.parafina e za da e po meko akoto i po lesno da se izxodi.

# 16
  • у дома
  • Мнения: 965
Запека при толкова малко дете се държи изцяло на сухата храна, с която го храните. Променете коренно храненето на детето - изключете кисело мляко, задължително готвено, яхнии - с бамя, грах, червена чушка. Дори и да не яде бамя, тя отделя слуз, която е супер полезна за този проблем. Плодове между храненията - сини сливи, нектар, круши, киви, ягоди, череши...Опитайте така, а не с лекарства. Успех!  Peace

# 17
  • Мнения: 18
Здравейте на всички и ние имаме проблем но нашия е че се храни по малко и предполагам че затова не се изхожда често.На 3 годинки е и не иска да се изхожда на тоалетната си а иска само в памперс и то на 3-4 дни по веднаж.
Запека при толкова малко дете се държи изцяло на сухата храна, с която го храните. Променете коренно храненето на детето - изключете кисело мляко, задължително готвено, яхнии - с бамя, грах, червена чушка. Дори и да не яде бамя, тя отделя слуз, която е супер полезна за този проблем. Плодове между храненията - сини сливи, нектар, круши, киви, ягоди, череши...Опитайте така, а не с лекарства. Успех!  Peace

а това относно храната не е точно така защото по принцип в нашето меню гледам да има и супичка и той почти кара на течни храни но пак сме запекани не напразно хората са казали ПОВЕЧЕ ТЕЧНОСТИ че трябва да се поемат дано скоро се оправим само в дуфалака ни е решението,а между другото когато децата са преживели някакъв стрес това също влияе

# 18
  • Мнения: 1 059
shterinska , и при моята дъщеря запекът е от дълго време и поне 2 пъти седмично давам Лактулоза,вече свършва второто шишенце.С хомеопатията ударихме на камък и я заведох на гастро-ентеролог.Лекарят ме увери,че проблемът не е физиологичен, а психологически и каза редовно да давам лактулозата,уж била безвредна.
Злояда е, яде по малко и все едни и същи храни: 3-4 лъжички супа на обяд и малко домати,следобед ако склони да хапне киви или круша съм мн.щастлива,вечеря кис.мляко или данонино,рядко хапва хляб или бисквита на закуска (обикновено кара само на фреш до обяд).Никой не е в състояние да я накара да хапне нещо различно, така че тези съвети за разхлабващи храни при нас са неприложими.
на гърне не иска да ака,изхожда се върху легенче,но като я държа винаги плаче и се съпротивлява.Много се притеснявам ,но всички ме уверяват,че щяла да го израсте.Дано.

# 19
  • у дома
  • Мнения: 965
...и я заведох на гастро-ентеролог.Лекарят ме увери,че проблемът не е физиологичен, а психологически и каза редовно да давам лактулозата,уж била безвредна...
Извинявам се, но съм в потрес!  ooooh!

# 20
  • Мнения: 94

...и я заведох на гастро-ентеролог.Лекарят ме увери,че проблемът не е физиологичен, а психологически и каза редовно да давам лактулозата,уж била безвредна...
Извинявам се, но съм в потрес!  ooooh!

Защо? Нещо относно безвредността на лактулозата ли? Питам, защото моето момченце я пие от повече от месец- имаше цепнатини на дупето и му я изписаха, за да омекотява акото и да може да зарастне раничката. На листовката също пише, че не причинява привикване...

# 21
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Дикси, радвам се, че всичко вече е ОК.

Аз давам Дуфалак.

# 22
  • Мнения: 679
Ами не е ОК, по 5-6 дена не се изхожда. Лекарката й изписа Гуталакс, но нямаше и ми даха в аптеката Дулколакс, уж било същото. Като се запече давам по 10 капки еднократно и  на другия ден се е изходила ама чак до слуз. И с триста зора и голям рев. В крайна сметка, оказа се, че капките били много, и ги намалихме на 5 (само че още не съм пробвала да видя с 5 как е). Капките се пият по капка на кг, а тя е 12-13 кг, така че дозата си е наред...  newsm78 Предписаха ни лечение с дуфалак сутрин всеки ден, но аз го правя от няколко дни, защото доскоро редувахме запек и разстройство заради капките и не можех да го почна. Днес ще е четвътри ден откакато го пие и още не е акала.  Sad

Колкото до храненето, то е ясно, че това е основната причина, но мойта маймуна не ще да пие вода от известно време. Пие, но по малко. И супички й давам, но се лъжеме, разказваме приказки, само и само да яде. Иначе хапва по малко. Аз не искам да я карам да яде насила. Колкото иска - толкова. Лошото е, че не винаги яде каквото трябва, напоследък плодове почти не яде. Ще се лъжем, няма как. Иначе гледам като не ще плодове, поне прясно мляко, боза, мед, супички, яхнии... Но както казах, не винаги иска. Тя по принцип много обича боза,сега не ще да я погледне.  Sad

# 23
  • у дома
  • Мнения: 965
Oli, мака ми е гастроентеролог. От нея знам, че нито един лекар, не препоръчва първо лекарство в тези случаи, първо трявба да се опита с промяна в хранителния режим, повече движение, масажи и т.н., а не с лактулоза. Лактулозата, действително е едно от най-безредните лекарства, но все пак е лекарство, нали...  Confused
Dixi на тази възраст и моята дъщея не ядеше плодове, затова и цедях фрешове - потокали, мандарини, киви... Даах и ги догатоспи със биберон. И мног краставици, те поне са чиста вода....

# 24
  • Мнения: 94
Oli, мака ми е гастроентеролог. От нея знам, че нито един лекар, не препоръчва първо лекарство в тези случаи, първо трявба да се опита с промяна в хранителния режим, повече движение, масажи и т.н., а не с лактулоза. Лактулозата, действително е едно от най-безредните лекарства, но все пак е лекарство, нали...  Confused
Dixi на тази възраст и моята дъщея не ядеше плодове, затова и цедях фрешове - потокали, мандарини, киви... Даах и ги догатоспи със биберон. И мног краставици, те поне са чиста вода....
Права си за режима! Ние първо пробвахме само със смяна на режима, но за да заздравее раничката трябваше изпражненията да са доста меки, защото иначе пак се разраняваше. Сега го давам веднъж дневно по 5мл., но мисля да го спра вече, макар че дупето не е на 100% зарастнало.
Dixi, когато започнах да давам Лактулозата, моят син също не се изходи 4 дена, но постепенно се нормализира. Давах три пъти на ден в началото. Дуфалака мисля е със същия състав като Лактулозата. Не се отчайвай!
 Честита Баба Марта на всички мами и дечица!  bouquet

# 25
  • Мнения: 679
За фрешовете пък - хептем не ги ще, докато я кандардисам да пие, то ги няма вече витамините. Отвреме навреме взимам по някой натурален сок. За биберон  - и дума да не става. Ние отдавна го отказахме, но тя беше свикнала да пие вечер вода докато заспива от шишето с биберона. До 2 г. Горе долу все така заспиваше и беше голям рев и истерии докато я откажа,затова не ми се ще да си слагам таралеж в гащите с тоя биберон. Ще се мъчим някак да пием сокове по нормалния начин.  Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 1 059
http://www.ecopharm.bg/images/products/img_73_450px.jpg
http://www.ecopharm.bg/lang_bg/product.php?id=73
 Момичета,вижте какво открих.Утре ще питам в аптеката, а после ще звъня и на личната лекарка на детето.

# 27
  • Мнения: 679
Доста добре звучи. Като имаш повече информация, надявам се да споделиш. Ако имаш възможност да питаш или ако го купуваш по-късно, бих искала да разбера и цената.  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 264
Сещам се за круша сутрин на гладно.

# 29
  • Мнения: 1 650
И аз давм дуфалак. Иначе п/ре от круша, синя слива, кайсии.

Общи условия

Активация на акаунт