Какво да купя и как да сготвя пиле Филаделфия?

  • 12 524
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 940
Добре. Ще го направя така, звучи чудесно.  Peace

Да ми потвърдите само това

= понеже не съм наясно със сиренета - ако това Филаделфия е толкова скъпо, аз няма да го купя, защото не ми се рискува - все пак за пръв път ще готвя това нещо. Някое по-евтино да си взема, но какво. Мисля, че специално аз едва ли бих усетила разликата м/у сирената, при условие, че ние не сме яли такива неща досега, у нас.

= сметаната - значи, малка готварска на Хопла (като прясно мляко). Ако няма - заквасена на данон (като кис.мляко). Има ли някакви разбики м/у двата вида сметани - като пресните млека и тези като закваски?

= кажи някой сос, който ти правиш. Аз наистина май се запалих по тези сосове. Мразя пушени сирена и ги купувам само от тези - в кръглите кутийките, дето са няколко вида, асорти, и украсявам с тях платата с мезетата или хапките или пък ги вхърлям така - при панерката с хляба. Не ги обичам. Но от снощи вече се размислям дали не съм грешала досега.  Simple Smile Изобщо, тези сосове - това ли са въпросните фондюта, за които моят фритюрник става и пръки си има, но ние никога не сме опитвали ...  Embarassed


Филаделфията е 3.20 лева. Има и по-лек вариант, но по-маслената е по-вкусна.
За сметаните--да.Разликата е във вкуса (квасената киселее леко), а течната е с по-мек вкус. Аз предпочитам течната, но сосовете не стават много гъсти (винаги можеш да сгъстиш с царевично нишесте).
Ти имаш фондю--за него са подходящи различни видове сирена.Можеш да си извадиш рецепти от Интернет. За да постигнеш вкуса от заведението, КУПИ СИ ФИЛАДЕЛФИЯ. Става за филии за закуска, превъзходно е, меко и вкусно Simple Smile Това е моя съвет.

Спомням си,че в ресторантските рецепти тук във форума (има такава тема) имаше леко разминаване между пиле Беарнез и оригиналната рецепта, но всичко което е със сметана е вкусно (както и калорично).

Най-честия сос, който правя е този със заквасена сметана, майонеза и горчица. Заливам пържоли с него (като сипвам и бяло вино.)
Другия е гъби, готварска сметана (дето е като мляко) и подправки....пак го слагам на пържоли. В него слагам и топено сирене (от кръглите кутийки, че тези като саламчета понякога ми сладнят).

# 16
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
panadila, подобно е но това, което дамата от видеото готви - така го ядох, само че пилето беше на късчета. и както снощи констатира моят мъж - беше много крехко. Поне видях "на живо" как се процедира със сирената.


dalka, чудесна си. Ще си го купя това сирене днес и ще процедирам нататък. Благодаря много за чудесните съвети, страшна си, кво да ти кажа  Hug Peace

кюфтета, и беарнез-а ще пробвам, като се прибера от командировката, живот и здраве, след другата седмица. Днес е наред филаделфията. И съм решила да си купя по-натам такова Жоси - гледах го, че е от по-евтините и да ги пробвам някакви мешании, както казваш ти -  че с повече сирена е по-вкусно, и да си правя сосове и фондюта, според съветите на далка.

Страшни сте, момичета, признавам ви и ви свалям шапка (но да знаете, че моята НЕ е готварска  Wink ) Целувки за всички.

Като се прибере днес моят, ще ходя да пазарувам, ще сготвя и ще разкажа, разбира се, със снимка  Peace

# 17
  • Мнения: 940
galaUSA, и аз така процедирах--чета форумите и пробвам. Не винаги се получава, но пък човек си пригажда нещата към вкуса. Успех и да разказваш и снимки да показваш Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 726
Потвърждавам,че Пиле Беарнез е много вкусно,правих го два пъти и си облизахме пръстите. Peace
Ето и снимчица:

# 19
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Снощи правих пиле Филаделфия. Не стана хубаво, според мен. Мъжът ми каза, че много му харесва, ама аз не го харесах. Не снимах, защото ми падна настроението, като го опитах.

Направих така...

Не, ще ви разкажа като се прибера от работа - оттук не мога, не е редно ...

# 20
  • Мнения: 11 607
Звучи много интересно....По принцип за спагети правя сос от топено сирене, сметана и гъби и става много вкусен....Калоричен е, затова го ям със затворени очи......

А Пиле Беарнез съм го правила без да искам(т.е. не знам,че е имало такова ядене с това име) в сач.....Става супер!

# 21
  • Мнения: 940
Ама то в ресторантки имаше големи разправии за това кое е пиле Беарнез и кое не е.
И в крайна сметка някой знае ли?

# 22
  • Мнения: 4 380
Ама то в ресторантки имаше големи разправии за това кое е пиле Беарнез и кое не е.
И в крайна сметка някой знае ли?

Пиле Беарнез, е пиле със сос Беарнез. Wink

# 23
  • Мнения: 22 867
Ама то в ресторантки имаше големи разправии за това кое е пиле Беарнез и кое не е.
И в крайна сметка някой знае ли?

Пиле Беарнез, е пиле със сос Беарнез. Wink

Да де, ама сосът Беарнез май се прави от жълтъци, краве масло, нещо киселеещо има в него или поне такъв са ми го сервирали в ресторант. Пък този от рецептата е с други продукти, но какво значение има, след като е една голяма вкусотия. Вкъщи също много го харесахме.  bouquet

# 24
  • Мнения: 4 380
Ама то в ресторантки имаше големи разправии за това кое е пиле Беарнез и кое не е.
И в крайна сметка някой знае ли?

Пиле Беарнез, е пиле със сос Беарнез. Wink

Да де, ама сосът Беарнез май се прави от жълтъци, краве масло, нещо киселеещо има в него или поне такъв са ми го сервирали в ресторант. Пък този от рецептата е с други продукти, но какво значение има, след като е една голяма вкусотия. Вкъщи също много го харесахме.  bouquet

Мда, освен светлият му вид, други допирни точки със соса няма. Laughing
На мен ми допадна комбинацията аромати която дават соевия сос, чесънът, виното и горчицата. Не знам без чесън как е, но с чесън е много добре.

# 25
  • Мнения: 940
Абе аз това с Филаделфията ще го направя. Харесвам пиле със сметанов сос и сирена, харесвам и Филаделфия. Значи и комбинацията ще я хапнем с удоволствие.

# 26
  • Canada
  • Мнения: 139
Вчера за вечеря правих пиле с Филаделфия.Стана трепач! CrazyСамо нарязох на жулиени месото и го задуших в малко масло под капак да побелее от всички страни(2-3минути).Добавих за 2 филета 5с.л. сирене и около 30мл бяло вино.Сосчето стана по-плътно на вкус и усещане(на езика).Мнооого ми хареса!Обичам и сметана и слагам на половината от нещата които правя,за да пречупи леко вкуса,но това със кремата е съвсем друго нещо!!!Мерси за темата на GalaUSA  bouquet
Утре ще звънна на едно приятелче работило в Славяни( в Сф,една от пресечките на Янко Сакъзов),ако говорим за същото заведение,дано да каже нещичко... Wink

# 27
  • Мнения: 2 382
Панадила, само Филаделфия, бяло вино и масло ли използва за соса newsm78?

# 28
  • Canada
  • Мнения: 139
Да Шайн!Даже не солих,но аз и не обичам солено JoyМного семпло и вкусно,че и мъжлето ме похвали Mr. GreenА той как да е не се изърва Laughing

# 29
  • Мнения: 2 382
  bouquetБлагодаря!Хвърлила съм му око на това пиле, но не смогваме да изядем всички идеи,които черпя от тук Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт