Много тъмно зелено ако на бебе

  • 115 492
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 174
Често се е случвало моето бебе да има зелено ако, така и не разбрах от какво може да е. Има някакви теории, че може да е от настинка или когато акото престои на въздух да се оцветява, но не са много достоверни тези неща. Аз да си кажа честно не съм го водила на изследвания и не се притеснявах, отминаваше за ден два проблема и все едно нищо не е било. Щом детето се чувства добре, не мисля че има повод за притеснение. Ако е САМО цвета обаче. Ако има слуз, по - рядко е, ако има обрив или изобщо други симптоми, трябва да се отиде на лекар.

# 16
  • Мнения: 695
Здравейте мами!
Моля помагайте  Cryимам син на 1г. и 1м. от днес сме със зелено ако и много се притеснявам ,мисля че не е ял нищо зелено само сок пи по точно компот от грозде.Моля дайте ми съвет много се шашкам  Praynig
Здравей, qnsheto,
Не е задължително зеленото ако да е свързано с ядене на зелена храна. Но е възможно да е реакция към нова храна: досега давала ли си такъв компот? Наблюдавай ще има ли промяна ако не го даваш повече. Можеш също да опиташ да се сетиш дали детето е яло нещо друго ново в последните дни, или дали ти си яла храна, която обичайно не ядеш, или която не ядеш в такива количества.
Понякога се случва кърмените бебета да акат зелено, ако това е изключение не би трябвало да е проблем. При всички случаи трябва да се оценява цялостното състояние на детето и при нужда да се направят необходимите изследвания. Много рядко ако бебето има някакъв проблем симптомът е само зелено ако, в повечето случаи има комбинация от симптоми: отпадналост, ненаддаване или загуба на тегло, загуба на апетит и т.н. При вас има ли някакви други притеснителни симптоми?
Ако детето е приемало антибиотици, зеленото ако може да е знак за нарушена микрофлора. Боледували ли сте скоро?

А възможно ли е това да е реакция след ваксина?

Възможно  е да е реакция, да, към ваксината или към Панадола. Наблюдавай бебчето, ако тъмнозеленото ако е единичен случай, едва ли има място за притеснение.

# 17
  • Мнения: 10
Здравейте и от мен!
Моето бебе е на 4 месеца и половина и често се случва да ака зелено.Забелязала съм,че когато пие чай от шипки,акото става много  тъмно зелено-като попарен спанак,а от чая от семена на копър акото е златисто жълто. Сега за пръв път му давам чай на гранули на Нiрр,който съдържа лайка и други билки,и отново акото ни е много тъмно зелено,със зърнеста структура.Обаче не мога да преценя дали това се дължи на чая,или е защото смених марката АМ,с което дохранвам. Освен това,напоследък забелязвам че ака и нещо като слуз,и това ме притеснява...Миналата седмица ходихме при педиатъра,защото Марти имаше обрив по гърдичките и лицето. Бях ужасно изплашена да не се окаже АБКМ,понеже и акото беше зелено...Оказа се,че имал много чувствителна кожа,изписаха ни мехлемче и обрива изчезна. А педиатъра каза,че зеленото ако било нормално. Според мен акото до голяма степен се влияе от храната,която ядат кърмачката и детето. Но най-добре е да се отиде на лекар!

# 18
  • Мнения: 1
Моят син също много често ака зелено и аз всеки пъ звъня на педиатърката и тя всеки път ме успокоява че е нормално.Преди ми каза че и от коликите също,понякога ака смесено и жълто и зелено,понякога само зелено или само жълто.Но не се притеснявам щом няма кръв.
А и щом децата ви се чувстват добре не се впрягаите толкова  Wink

# 19
  • Мнения: 493
Здравейте!
Нашето ако от 3 дние много гъсто и тъмно зелено. От 3 дни сме на фризо ха, възможно ли е да е от него? Акаме веднъж на 2 дни. Педиатърката препоръ4а овесена вода, но в овеса има гултен и не искам да давам. Имате ли идеи от какво може да е?
Преди бяхме на смесено хранен 4 хранения кърма 4 ам, но друга марка. Сега има обрив, пуснали сме изследвания за него и заради това сме минали на ХА-мляко.

# 20
  • Мнения: 695
Здравейте!
Нашето ако от 3 дние много гъсто и тъмно зелено. От 3 дни сме на фризо ха, възможно ли е да е от него? Акаме веднъж на 2 дни. Педиатърката препоръ4а овесена вода, но в овеса има гултен и не искам да давам. Имате ли идеи от какво може да е?
Преди бяхме на смесено хранен 4 хранения кърма 4 ам, но друга марка. Сега има обрив, пуснали сме изследвания за него и заради това сме минали на ХА-мляко.
Щом гъстото зелено ако се е появило след започването на нов вид мляко, а доколкото разбирам и след спиране на кърменето, възможно е да е от него. Бебето все още ли има обрив? Възможно ли е да има връзка между двете неща?
Даването на овесената вода според някои източници може да се счита за въвеждане на глутен, което е подходящо след определена възраст. Всъщност колко е голямо бебето? Ако на бебето видимо му се ака, а не може да се изака, пробвай да му правиш масаж на коремчето по посока на часовниковата стрелка.
Не пишеш за какво се съмнявате, което е наложило спиране на кърменето. Ако бебчето е болно, възможно е болестта да причинява промяната на акото.  Приема ли нещо друго освен мляко? Имало ли е някакви здравословни проблеми досега?   

# 21
  • Мнения: 19
Здравейте.Благодаря на всички които ме посъветваха Heart Eyes.Този сайт наистина е страхотен а всички тук са много мили HugМоя Бебо се оправи baby_neutral но явно е било настинка защото след два дена започнаха едни сополи едно чудо и все още сме малко болни но акото беше само за един ден.Явно стомаха е настинал,а той все на земята лежи Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 262
При моята бебка явно беше реакция от ваксината или от Панадола или и аз не знам от какво Grinning.
Но ака зелено само още веднъж и после всичко се оправи.
Когато пък имаше колики акото си беше жълто.Тя е само на кърма ,без чайове и сокове за това ми направи впечатление,още повече,че ми е второ дете и знам ,че в повечето случаи е от храна или настинка.  bouquet

# 23
  • Мнения: 218
Здравейте!От няколко дни започнахме захранване с плодово пюренце и вчера акото беще тъмно зелено.Пюрето е ябълка и круша.Възможно ли е да е от пюрето или пък да е настинала newsm78

# 24
  • Мнения: 695
Да, възможно е да е от пюрето. Би могла да го спреш временно, за да установиш със сигурност дали това е причината.
Не пишеш на колко месеца е бебчето и кога и как се храни, това може да е от значение. Забелязала ли си някаква друга промяна при бебчето: нервност или пък отпуснатост? Има ли нещо друго, което да ти се струва притеснително?

# 25
  • Мнения: 309
Нашето ако беше дълго време тъмно зелено и рядко.Според двамата педиатри, при които я водех, това се дължеше на коликите и млякото, с което я дохранвах.Има някои млека, които наистина правят акото такова на цвят, даже го пишеше някъде в някой справочник на млеката, но не си спомням къде.След захранването и като поотрасна малко, акото се промени.

# 26
  • София
  • Мнения: 73
Привет и от мен...Ние също имаме проблем със зеленото ако..четох ,питах и 3-ма различни педита и всички ми казват различни причини...Малкия е на 2 месеца и 5 дни ,акото му е зелено от самото начало ,тоест вече 2 месеца е със зелено ако...30 дена е бил на кърма и след което е вече само на Нан.ha..Моя педи казва не се шашкай,това е от АМ,друг педи казва че е простудено бебето а друг казва че е претоплено...не знам на кой да вярвам....Много се притеснявам.....

# 27
  • Мнения: 359
Здравейте. Напоследък на доста места срещам такива питанки. Ето една статия по въпроса...по-добре не я гледайте точно след като сте обядвали  Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 73
Лъки,Благодаря ти за отговора,прочетох всичко и все пак няма отговор за нашия проблем Cry

# 29
  • Мнения: 359
magitobg1, съжалявам, че с друго не мога да помогна  Sad

Общи условия

Активация на акаунт