Бременост и ходенето по голяма нужда

  • 43 660
  • 85
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
 EmbarassedМалко ухаеща тема ама да си попитам. Пристигат при мен разни разнопосочни информации. Вярно ли е че по време на бременност, майката трябва да се изхожда всеки ден. А ако има проблеми да взима дуфлак.
Въпросът ми е предимно към жените, които вече са минали през този период.

# 1
  • Мнения: 1 554
глупости Laughing ако се запечеш пробвай разхлабващи плодове ,в краен случай дуфалак Peace

# 2
  • Мнения: 3 621
То дори и да не си бременна пак е желателно да се ходи редовно до WC , нали така се изхвърлят токсините от организма.
Истината е, че и при първата ми бременност и сега, когато съм на ЖК , доктора всеки път ме пита дали имам проблеми с ходенето до тоалетната.
Моето мнение е че преди да се прибегне до хапчетата има много други начини да си помогнеш редовно да ходиш до тоалетна, овесени ядки, кисело мляко , плодове.

# 3
  • Мнения: 9 973
не Grinning  аз бях в болница и 16 дни не бях ходила до 00

# 4
  • Мнения: 8
Е, това вече ме успокои Simple Smile
На мен ми обясняваха разни неща, че дебелото черво притискало плода и изхождането било абсолютно задължително. Лошото, е че аз цял живот си ходя запечена и този съвет ми е малко труден за изпълнение.

Ще се опитвам да съм по-редовна, но чак пък всеки ден едва ли ще успея...

# 5
  • Мнения: 506
Разбира се че трябва да се изхожда всеки ден.

# 6
  • Мнения: 5 393
Разбира се че трябва да се изхожда всеки ден.

И как точно се разбира? newsm78
Желателно е, но не е задължително. Има си хора с редовен стомах, има и такива, които ходят по-рядко до тоалетна.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Разбира се че трябва да се изхожда всеки ден.

И как точно се разбира? newsm78
Желателно е, но не е задължително. Има си хора с редовен стомах, има и такива, които ходят по-рядко до тоалетна.
Peace
За да не си в чуденка относно какво притиска дебелото черво и какво не,
на следващата ЖК попитай акушерката или гинеколога си.

# 8
  • Мнения: 1 080
Желателно е да е всеки ден, но дори да не е  - нищо няма да му стане на бебето ти - не се притеснявай толкова.

# 9
  • Мнения: 2 090
То дори и да не си бременна пак е желателно да се ходи редовно до WC , нали така се изхвърлят токсините от организма.
Моето мнение е че преди да се прибегне до хапчетата има много други начини да си помогнеш редовно да ходиш до тоалетна, овесени ядки, кисело мляко , плодове.

Абсолютно съм съгласна Peace

# 10
  • Мнения: 2 015
Съгласна съм с мнението на Nefertity, но ако си от хората които попринцип не ходят често до тоалетна, то няма смисъл да се притесняваш Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 1 946
НЕ.  Peace

Аз по принцип си ходя по-рядко до тоалетната. По време не бременността не беше много по-различно.
Ако пиеш достатъчно течности и не ти е тежко на корема (от това, че не си ходила до ВЦ), според мен не е проблем.
Пък и дори да е не мисля, че трябва веднага да се прибягва до лекарства. Има си други начини да ходиш всеки ден до тоалетна - подхоящи храни.  Peace

# 12
  • Мнения: 2 495
Не, не е вярно Laughing
Въпреки че при мен е така-всеки ден ходя до тоалетна.Преди да забременея, съм имала дни с ужасен запек, а сега не е така. Peace

# 13
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 До организъм си е.На мен ми помагаха плодове на гладно, до Дуфалака не опрях.Но в никакъв случай не е задължително да е всеки ден.

# 14
  • Мнения: 316
За този проблем по време на бременността прочетох в книгата "Какво те чака, когато чакаш дете". /страхотна книга, с много отговори!/:
Избягвайте предизвикващите запек храни и наблегнете върху богати на целулоза продукти: плодове и зеленчуци;пълнозърнести закуски;бобови храни;сушени плодове.
Повече течности, особено вода, плодови и зеленчукови сокове. На някои им помагат няколко чаши топла вода с лимон, но без захар.

# 15
  • София
  • Мнения: 4 590
По тази логика аз е трябвало всеки ден да се тъпча с Дуфалак. Никога не съм била с редовен стомах и не съм ходила редовно до тоалетната. Rolling Eyes През бременността положението беше същото, но не съм прибягвала до слабителни.

# 16
  • Мнения: 306
Аз цял живот съм била запечена Когато забременях положението стана още по-страшно. Ако не вземеш необходимите мерки да се изхождаш редовно, след няколко дни си става все едно изкарваш едно малко раждане...или поне при мен беше така... което никак не е з препоръчване, да не говорим как се задръстваш. Но все пак говоря за няколко дни - 3-4. Не съм чувала задължително да трябва да е всеки ден, но е много по-добре да си редовна. Според мен е по-добре, ако хранителният режим не помага за редовното ти ходене, да си помогнеш с нещо друго. Дуфалака е напълно безвреден. И ще се чувстваш много по-добре...
Това е мото мнение като човек доста препатил от това, с много лениви черва и пробвал какви ли не хранителни режими с цел да се облекчи. Не става ли с храна, взимай слабителни.

# 17
  • Мнения: 229
Аз по принцип си ходя по-рядко, а когато бях бременна ми се наложи да пия и хапчета и положението беше много зле. Помагаше ми "Активиа" всеки ден по една и киви, мноооого течности и овесени ядки Peace

# 18
  • Мнения: 36
Отивам и пробвам. Ако стане- добре, ако не - не го мисля изобщо. То и без това много станаха нещата за които да мисля и да се тревожа. Това което обсъждаме тук отдавна съм го зачеркнала от своят списък  "да се притеснявам за..."

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не съм имала проблем с това-ходих всяка сутрин...както и сега

# 20
  • Мнения: 2 448
За нормално ходене по голяма нужда съм чувала , че се смята от три пъти на ден, до един път на три дни. За бременните не мисля, че има изключения.

# 21
  • Мнения: 1 447
Разбира се че трябва да се изхожда всеки ден.

И как точно се разбира? newsm78
Желателно е, но не е задължително. Има си хора с редовен стомах, има и такива, които ходят по-рядко до тоалетна.
Аз съм от тези които ходят и то доста на рядко.По време на бременностите ми бях по същия начин.На 3-4 дни веднъж.Ползвала съм чайове,шоколадчета,но не ми помагаха.

# 22
  • Мнения: 4 335
Аз имах проблеми с изхождането през бременността(и преди това де)
Доки ми беше казала сутрин на гладно една чаша топло прясно мляко,с една льжичка мед.Имаше голям ефект наистина,почити не пропусках ден.Знам сьщо,че сушените сливи имат такова действие.

# 23
  • Мнения: 9 451
Към 5-6-я месец имах проблем с изхождането.Наложи се да пътувам в чужбина и там не бях ходила около 20 дни.Като се прибрах в България всичко се нормализира.Както са те посъветвали вече яж разхлабващи плодове.Лека бременност ти желая!  bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 3 757
Цялата бременност бях със запек.Предполагам,че от витамините.Оправяха ме само плодове на гладно.

# 25
  • Мнения: 1 372
Хубаво е по време на бременност да се изхождаш нормално. Първо за да няма напъни и второ заради хемороидите. Но чак за пиене на дуфлак ми се струва че е въпрос на сериозни проблеми. Пий повече вода и течности, яж плодове както и течна храна и мисля че няма да имаш такива проблеми

# 26
  • Мнения: 8 999
Не съм чувала да е задължително. Но на мен ми ставаше много тежко и затова правех всичко възможно поне през ден да ходя до тоалетна. Основно наблягах на сурови зеленчуци и плодове. Е, ако не стане, не стане. Не съм си го слагала толкова на сърце.

# 27
  • Мнения: 1 817
Желателно е това да става всеки ден, не само при бременните, а при всички хора. Не винаги се получава така.
Аз винаги съм имала проблеми, а по време на бременността се задълбочиха, защото пиех желязо и то утежнява проблема. Не съм взимала разхлабващи разбира се. Клизмата е по-добро решение.

# 28
  • Мнения: 822
И аз бях с такъв проблем.Помагаше ми или топло мляко с мед на гладно,или киви в краен случай Дуфалак.Не е хубаво да не се изходиш дълго време,но пък си е до организъм.

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Първо, както повечето са написали... Казва се ДУФАЛАК...
Второ, въпреки голямата нужда... Дефинирай "изхожда"... На мен ми мирише на разхожда... И защо пък да е задължително...? newsm78 Ами ако е мързелива майката...? Ами ако има тежка бременност...?
И трето, но не последно... Защо пък всеки ден...? Ами ако иска два пъти на ден или веднъж на два дни...?

Упс... Това беше за момичета... Сори, изходих се без да искам... Whistling
Така де, пописах си... Малко... Ню-ню... Wink

# 30
  • Мнения: 8
Мерси за отговорите. Ще наблегна на плодовте и нямада се тъпча излишно с лекарства. Ще се допитам и до лекаря си естествено, но май не е толкова страшно , колкото ми го обясниха.

# 31
  • Мнения: 1 629
Ми да хубаво е да се изхожда редовно Peace но не и да се пънеш здраво. Аз се пънех до почервеняване, ама после разбрах, че изобщо не трябва ooooh! Мляко, плодове и водичка ще те оправят Peace

# 32
  • Мнения: 319
Освен течности и плодове, може да опиташ с пшенични трици в чаша прясно мляко например. И така всеки ден. Аз лично имах проблем с изхождането през бремеността и точно това ми помогна много Simple Smile. Правих го през цялата бременност и до сега, определено действа.

# 33
  • Мнения: 6
Здравейте,да споделя и аз.Бременна съм вече в 6 месец и проблема с изхождането се задълбочи.Моята лекарка ми препоръча да ям всеки ден кисело мляко с разтворени в него фибри.Продават се едни кутийки със 100 % фибри на прах. От няколко дни се чувствам супер и всеки ден си ходя до ВС.Дано ефекта не е само за няколко дни.Пробвай може да ти помогне и на теб,но не забравяй по-течна храна и много плодове.

# 34
  • Мнения: 56
Продават се едни кутийки със 100 % фибри на прах. Дано ефекта не е само за няколко дни.

Здравей! Тези фибри от аптека или хранителен магазин си ги купуваш? Кажи марка и име на подукта, просто малко повече подробности ако може!? И дано ефекта да не е само за няколко дни.

# 35
  • Мнения: 3 929
Мерси за отговорите. Ще наблегна на плодовте и нямада се тъпча излишно с лекарства. Ще се допитам и до лекаря си естествено, но май не е толкова страшно , колкото ми го обясниха.
Не е страшно, но създава дискомфорт.
Аз до медикаменти не съм стигала. Даже мога да се похваля с редовно изхождане. Но по принцип се стремя да съм така, като внимавам, какво ям. Много ми помагаше чаша студено прясно мляко сутрин, на гладно, кафе и лягането на лявата страна.

# 36
  • Мнения: 645
повече течности,плодове и сини сливи Peace

# 37
  • Мнения: 4 038
Е, това вече ме успокои Simple Smile
На мен ми обясняваха разни неща, че дебелото черво притискало плода и изхождането било абсолютно задължително. Лошото, е че аз цял живот си ходя запечена и този съвет ми е малко труден за изпълнение.

Ще се опитвам да съм по-редовна, но чак пък всеки ден едва ли ще успея...

Според мен трябва да промениш нещо в посока - всеки ден да си посещавам 00. Хапваш ли редовно: овесени ядки, киви, тиква, сини сливи, смокини, грейпфрут, зелена салата...
Не е приятно съчетанието бременност плюс хемороиди (в случай, че се стигне до там, разбира се).

# 38
  • София
  • Мнения: 5 079
Никога не съм ходила по нужда всеки ден. Въпрос на метболизъм. Хеле пък сега, като имам почти постоянен запек. Sick

# 39
  • Мнения: 39
аз също имам проблеми откакто влезнах в 5 месец но наистина е много важно да се пият повече течности,на мен ми помага и кафето сутрин и съм забелязала че ако променя времето на събуждане и това ми обърква нуждите Laughing,иначе става страшно защото имам и хемороиди от първото раждане

# 40
  • Мнения: 6
Здравей, Starlet фибрите си ги купих от хранителен магазин.Една синя кутиика на която пише 100% натурални фибри на прах за цялото семейство.Вътре са 5 пакетчета и можеш да ги слагаш и в сок,вода,всичко .Те нямат нито вкус,нито аромат.

# 41
  • Мнения: 56
Здравей, Starlet фибрите си ги купих от хранителен магазин.Една синя кутиика на която пише 100% натурални фибри на прах за цялото семейство.Вътре са 5 пакетчета и можеш да ги слагаш и в сок,вода,всичко .Те нямат нито вкус,нито аромат.

Grinning Благодаря ти Kasy ще ги търся из магазините тогава.  Hug

# 42
  • Мнения: 38
И през двете бременности имах проблеми с изхождането. През първата пих "Дуфалак", но нямаше голям ефект. През втората ползвах свещички "Ева кю" и съм по-доволна. При мен хранителния режим не помогна...

# 43
  • Мнения: 336
Редовно не значи всеки ден, но не е желателно по два три дни да имаш пропуски. Хапвай киви.

# 44
  • Мнения: 149
Опитайте да изяждате 4-5 смокини /сушени/, предварително накиснати в чай.
При мен имаше добър ефект.

# 45
  • Мнения: 388
Е, желателно е, но ако по принцип си с по-затегнат стомах...? Аз винаги съм била така. Докато бременеех всяка сутрин закусвах прясно мляко с мюсли. Ядях много плодове. Активия също. Не съм стигала до дуфалак.Като не можех единият ден, ходех на следващият. Нищо не му стана на бебето. Не съм го превърщала във фиксидея.

# 46
  • Мнения: 134
Оххх и на мен ми е голям проблем ходенето до тоалетна,доки каза да пия дуфалак и задължително всеки ден да посещавам ОО,ако не успея и един ден имам страшни болки ниско долу в корема който бъркам с контракции..... Cry

# 47
  • София
  • Мнения: 30 198
Хубаво е да се ходи всеки ден, ако имаш някакъв проблем по едно киви сутрин преди ядене  Wink

# 48
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ами аз не съм ходила всеки ден по голяма нужда.

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
EmbarassedМалко ухаеща тема ама да си попитам. Пристигат при мен разни разнопосочни информации. Вярно ли е че по време на бременност, майката трябва да се изхожда всеки ден. А ако има проблеми да взима дуфлак.
Въпросът ми е предимно към жените, които вече са минали през този период.


Не знам, ама май си е до стомах! Винаги ходя по 2-3 пъти дневно! Не наблягай на тестените изделия и картофи, боб, грах, царевица, кисело зеле. Те причиняват дори контракции!

Вместо да пиеш Дуфалак или друго - яж Активия и се разхождай по-често! Peace

# 50
  • Popovo
  • Мнения: 219
Аз попринцип съм със запек от дете.Но бременноста промени много от мойте навици и ходенето по голяма нужда е едно от тези неща.От ходене по един път на три дни - стана ходене по голяма нужда по няколко пъти на ден.Всъщост това бремена да има запек е нещо нормало (до колкото може да се арече ормало за състояието на жената), особено в последите месеци от бременноста,поради нарастване на плода и притискане на червата на майката.Но аз нямах такъв проблем при мен беше обратния ефект. WinkА колкото до Дуалака - аз не видях особен ефект от него когато малката ми дъщеричка получи запек, а и други майки също не са доволи от дуфалака.Но моя съвет е да опиташ сутрин на гладо една чаша с леко толпа вода и ратворена в нея чаена лъжичка мед и наистина има ефект. Blush

# 51
  • Мнения: 4 784
Не е задължително, желателно е. Ако има проблем все пак, може да се пробва с плодове на гладно - круша или киви например.

# 52
  • Мнения: 941
На мен много ми помагаше гроздето - ходех си по 2-3 пъти на ден...а без него задължително по веднъж...ама то си е до стомах  Peace

# 53
  • Мнения: 134
Вчера ми казаха за сладко от рози преди ядене една лъжичка и после няма проблем с ходенето.....някой да го пробвал това?

# 54
  • Мнения: 1 919
Хубаво е да се ходи всеки ден, ако имаш някакъв проблем по едно киви сутрин преди ядене  Wink

или круша, ябълка, чаша топла вода с мед.

# 55
  • Мнения: 1 558
Не е задължително,но е добре да ходиш всеки ден.Ако не ти се пият лекарства пробвай с чай.Има един на Биопрограма Майчин лист,аз го пиех за разхлабване след раждането

# 56
  • София
  • Мнения: 2 508
Не съм чувала такова нещо... Аз много не обръщам внимание на тоя процес... Когато стане - стане. Не съм имала ни запек, ни разстройство. Всичко е наред. Simple Smile

# 57
  • Мнения: 494
Аз бях запечена през цялата бременност. Не съм ходила всеки ден до тоалетна и дори не всички разхлабителни ми помагаха. Нямам и хемороиди също така.

# 58
  • Мнения: 1 354
Аз в началото изобщо не можех да ходя до тоалетна,но пиих 3-4 дни дуфалак и за сега нямам проблеми Praynig Hug

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Чак пък всеки ден не ми се е случвало или е било много рядко. Докато бях бременна ми беше голям проблем. Дори пиех кафе сутрин и изпушвах по 1-2 цигари иначе не ставаше работата. Казват че и чайове за разхлабване не били препоръчителни ама няколко пъти съм нарушавала правилата

# 60
  • Мнения: 350
аз в началото на бременността бях подута като плондер Crazyнищо не помагаше,сега обаче не знам дали бебо притиска или не ама съм редовна всеки ден и се радвам,че е така защото само това ми липсва има какво да ми тежи Laughing

# 61
  • Мнения: 581
Вземала съм чай от рози - розови листа. В същност не съм имала проблем с ходенето до тоалетна  а точно обратния слумай съм. Хадя по 2.3 пъти на ден . Незнам дали това е нормално.

# 62
  • Мнения: 1 322
Аз в първите месеци не можех да ходя редовно, но после нещата се оправиха.

# 63
  • Мнения: 165
И аз в първите месеци не можех да ходя редовно, но после нещата се пооправиха. Ако не всеки ден, то през ден, ако станеха два или повече дни съм взимала и Дуфалак. Сладко от рози не ми действаше. Кафето помага понякога или плодове на гладно.

# 64
  • Мнения: 204
Аз съм с хрони4ен запек ,всеки ден ям по две,три кивита и нямам проблеми.

# 65
  • Мнения: 6 713
Няма такова нещо като трябва, всеки организъм е различен. Аз ходя по 2 пъти на ден Whistling

# 66
  • Мнения: 285
Не е задължително Peace

# 67
  • Мнения: 501
Когато ми се случи да не мога да отида до тоалетната няколко дена пия чай от Сена (майчин лист). Много е вредно да задържаш всички тези боклуци в тялото си. Безвреден е за бебчо и има много добро действие.

# 68
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 045
За щастие нямах подобни проблеми.Единствено 3 дни преди раждането ми се случи.

# 69
  • Мнения: 566
по принцип нямам проблеми с изхождането(ходех си всеки ден даже в един и същи час Wink),но сега отпреди няколко дни може би седмица положението се влоши не бях ходила 4 дни ,ядох и пих какво ли не и нестава и нестава,е накрая изядох за един ден 10 кивита и незнам дали е от тях но ефект имаше ,но се сдобих с един приятел на дупето (хемароид) незнам дали точно така се пише но ,който сега ядски ме боли.Чудя се дали ще се оправя или ще ми остане за постоянно. Tired(за приятеля питам)

# 70
  • Мнения: 4 070
За пръв път чувам за това, по принцип в много книги пише,че някои жени имат запек и това е нормално, освен това според мен има значение и твоят корем като цяло как е.......по-скоро би било проблем,а ко не ходиш няколко дни.Мъжът ми има такива проблеми и знам някои трикчета, които той прилага- например една чаша вода на гладно, зърнени храни (мюслита и др. подобни, особенно овесени ядки), има и един чай, който дейсвта, но незнам дали е добре за бременни.

# 71
  • Мнения: 270
Много добре действа кивито сутрин на гладно за разхлабване,на мен това ми помагаше пък и витамини за бебо  Heart Eyes

# 72
  • Мнения: 253
Аз в началото на бременноста само 1-2пъти ми се е случвало да не ходя по няколко дена,но после се оправих и сега си ходя редовно  Mr. Green
А преди да забременея не съм ходила и по 5-6дни,тогава нищо не ми помагаше-черва Heart Eyes

# 73
  • Мнения: 163
Да ти кажа към края положението беше трагично  Embarassed Sad, поне при мен де. Какъв ти всеки ден - ако можеше веднъж на 4-5 дни се радвах  Joy. Но след като родих всичко се оправи на момента Simple Smile

# 74
  • София
  • Мнения: 327
Аз минах през този Ад - през цялото време бях с контракции и беше задължително да ходя всеки ден до т... . Разхлабващите предизвикват контракции освен едни свещички(специално за бременни) ЕВА Q. С тяхна помощ се спасих. ooooh!

# 75
  • Мнения: 1 725
През бременността трябва да се ходи при всеки позив, т.е. да се използва момента, както се казва, за да се избегне застояването и напъните в 00. На мен лично ми помага марулена салата по-голямо количество, в сравнение с основната храна за вечерта. Освен това, си помагах като си качвах краката горе на тоал.чиния, разтворени, разбира се, заради корема.  Peace

# 76
  • Мнения: 651
Аз си помага с консумацията на КИВИ.Действа ми!И Активиа си хапвам.До този момент всичко е ОК!
Когато работите тръгнат на зле взимам Дуфалак сироп и ОХА...   Laughing

# 77
  • Мнения: 1 093
За да нямам проблеми с изхождането, хапвах овесени ядки редовно. Само при престоите ми в болница /4 за втората бременност/, се наложи да вземам дуфалак.

# 78
  • Мнения: 79
Аз също имам проблем с изхождането,а преди го нямах
мо с повече течности и плодове нещата се нормализираха

# 79
  • Мнения: 69
В първото тримесечие имах голям проблем... Но започнах да пия чаша вода с малко разтворен мед и се подобрих ...
Сега не всеки ден посещавам  smile3550 , но през ден със сигурност  Praynig

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 14:14 от Mona-balona

# 80
  • Мнения: 168
до организъм си е аз не съм имала проблеми

# 81
  • велико търново
  • Мнения: 139
а случвало ли ви се е да ходите до тоалетна в черно?на мен май откак забременях ми е така. казват че е от желязото но аз го взимам във витамините и пише че е 20 мг. много съм притеснена

# 82
  • Мнения: 639
От началото на бременността до сега най-много 2 или 3 дни съм "прескочила", и то само ако сме били на гости и сме спали на друго място. Иначе - всяка сутрин, без проблем. Не съм взимала разхлабителни, а по отношение на хранителния режим - не се е променил особено, само започнах да се храня по-редовно и да косумирам повече плодове.

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Първите месеци се налагаше да си похапвам сливки и млекце , след това организма свикна и не съм имала проблем  Peace

# 84
  • Мнения: 3 641
За сега нямам проблеми. Ям доста плодове. Особено помело и грейпфрут.

# 85
  • Мнения: 826
Желателно е да е всеки ден, но дори да не е  - нищо няма да му стане на бебето ти - не се притеснявай толкова.
yes thumbsup yes
Така е. Недей да се притесняваш толкова, ако не успяваш всеки ден. Голям процент от бременните имат проблеми с изхождането - запек, хемороиди (аз например ги имам и двете Sad). Естествено е хубаво да се изхождаш редовно, но не е болка за умиране, ако това ства през ден примерно. На мен лично, доста ми помогна Мукофалм и мнооого вода - безвреден е за бременни и регулира функцията на червата. Обаче четох, че на някои мамчета в начална бременност, не им понасял на вкус и им се гадело. При мен нямаше такъв проблем. Peace Киселките плодове и топлото прясно мляко сутрин също помагат.  thumbsup

Общи условия

Активация на акаунт