Бременост и ходенето по голяма нужда

  • 43 561
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 588
По тази логика аз е трябвало всеки ден да се тъпча с Дуфалак. Никога не съм била с редовен стомах и не съм ходила редовно до тоалетната. Rolling Eyes През бременността положението беше същото, но не съм прибягвала до слабителни.

# 16
  • Мнения: 306
Аз цял живот съм била запечена Когато забременях положението стана още по-страшно. Ако не вземеш необходимите мерки да се изхождаш редовно, след няколко дни си става все едно изкарваш едно малко раждане...или поне при мен беше така... което никак не е з препоръчване, да не говорим как се задръстваш. Но все пак говоря за няколко дни - 3-4. Не съм чувала задължително да трябва да е всеки ден, но е много по-добре да си редовна. Според мен е по-добре, ако хранителният режим не помага за редовното ти ходене, да си помогнеш с нещо друго. Дуфалака е напълно безвреден. И ще се чувстваш много по-добре...
Това е мото мнение като човек доста препатил от това, с много лениви черва и пробвал какви ли не хранителни режими с цел да се облекчи. Не става ли с храна, взимай слабителни.

# 17
  • Мнения: 229
Аз по принцип си ходя по-рядко, а когато бях бременна ми се наложи да пия и хапчета и положението беше много зле. Помагаше ми "Активиа" всеки ден по една и киви, мноооого течности и овесени ядки Peace

# 18
  • Мнения: 36
Отивам и пробвам. Ако стане- добре, ако не - не го мисля изобщо. То и без това много станаха нещата за които да мисля и да се тревожа. Това което обсъждаме тук отдавна съм го зачеркнала от своят списък  "да се притеснявам за..."

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не съм имала проблем с това-ходих всяка сутрин...както и сега

# 20
  • Мнения: 2 448
За нормално ходене по голяма нужда съм чувала , че се смята от три пъти на ден, до един път на три дни. За бременните не мисля, че има изключения.

# 21
  • Мнения: 1 447
Разбира се че трябва да се изхожда всеки ден.

И как точно се разбира? newsm78
Желателно е, но не е задължително. Има си хора с редовен стомах, има и такива, които ходят по-рядко до тоалетна.
Аз съм от тези които ходят и то доста на рядко.По време на бременностите ми бях по същия начин.На 3-4 дни веднъж.Ползвала съм чайове,шоколадчета,но не ми помагаха.

# 22
  • Мнения: 4 335
Аз имах проблеми с изхождането през бременността(и преди това де)
Доки ми беше казала сутрин на гладно една чаша топло прясно мляко,с една льжичка мед.Имаше голям ефект наистина,почити не пропусках ден.Знам сьщо,че сушените сливи имат такова действие.

# 23
  • Мнения: 9 441
Към 5-6-я месец имах проблем с изхождането.Наложи се да пътувам в чужбина и там не бях ходила около 20 дни.Като се прибрах в България всичко се нормализира.Както са те посъветвали вече яж разхлабващи плодове.Лека бременност ти желая!  bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 3 754
Цялата бременност бях със запек.Предполагам,че от витамините.Оправяха ме само плодове на гладно.

# 25
  • Мнения: 1 372
Хубаво е по време на бременност да се изхождаш нормално. Първо за да няма напъни и второ заради хемороидите. Но чак за пиене на дуфлак ми се струва че е въпрос на сериозни проблеми. Пий повече вода и течности, яж плодове както и течна храна и мисля че няма да имаш такива проблеми

# 26
  • Мнения: 8 999
Не съм чувала да е задължително. Но на мен ми ставаше много тежко и затова правех всичко възможно поне през ден да ходя до тоалетна. Основно наблягах на сурови зеленчуци и плодове. Е, ако не стане, не стане. Не съм си го слагала толкова на сърце.

# 27
  • Мнения: 1 817
Желателно е това да става всеки ден, не само при бременните, а при всички хора. Не винаги се получава така.
Аз винаги съм имала проблеми, а по време на бременността се задълбочиха, защото пиех желязо и то утежнява проблема. Не съм взимала разхлабващи разбира се. Клизмата е по-добро решение.

# 28
  • Мнения: 822
И аз бях с такъв проблем.Помагаше ми или топло мляко с мед на гладно,или киви в краен случай Дуфалак.Не е хубаво да не се изходиш дълго време,но пък си е до организъм.

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Първо, както повечето са написали... Казва се ДУФАЛАК...
Второ, въпреки голямата нужда... Дефинирай "изхожда"... На мен ми мирише на разхожда... И защо пък да е задължително...? newsm78 Ами ако е мързелива майката...? Ами ако има тежка бременност...?
И трето, но не последно... Защо пък всеки ден...? Ами ако иска два пъти на ден или веднъж на два дни...?

Упс... Това беше за момичета... Сори, изходих се без да искам... Whistling
Така де, пописах си... Малко... Ню-ню... Wink

Общи условия

Активация на акаунт