Кога си приготвихте багажа за болницата ?

  • 4 632
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 196
Споделете кога и какъв багаж си взехте за болницата? Казват,че е хубаво да си ти е стегнато сакчето още в7-ми месец и да си стои в гардероба за спешни случаи.. Какви неща изискват , и да ме светнете за помпите за кърма задължителни ли са? От кои сте доволни?
 smile3506 newsm03

# 1
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Има значение в коя болница ще раждаш защото изискванията им малко се различават . Провери сайта на избраната от теб, обикновено има публикуван примерен списък.
Аз май към средата на 8ят месец стягам багажа.
Хубаво е да имаш помпа за кърма и протектори за зърна. Водещите марки при помпите са Медела, Авент, Томи Типи, Чико. Като Авент е най-предпочитаната, на мен лично формата й не ми пасна на гърдата и не ми вършеше работа.
В багажа още ще ти трябват чехли, вода, превръчки за родилки, бельо, мокри кърпички, тоалетна хартия. В зависимот от болницата може да ти трябват и нощници ( някой болници държат да ползваш техните)
Нещата за бебето (пелени, мокри кърпи и т.н.) ги искат след раждането и може направо таткото да ги донесе.

За това се сещам в момента. Сто процента изпускам нещо важно.

# 2
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Много е важно да се уточни къде ще раждаш и какво ще ти осигурят от болницата.Аз носех бельо,чехли,чорапи,четка,паста,душ гел,шампоан,гримове,стик за мишници.Всичко друго се осигуряваше от болницата.Помпата за кърма ще ти помогне в кърменето,да.Носи си и крем за гърди от типа на Лансилох.
Аз и двата пъти стегнах багажа преди двете секца.Не съм имала причина да мисля,че ще родя по-рано.Пък ако станеше така,щяха да ме приемат,пък мъжо да ми донесе нужното

# 3
  • Мнения: 196
Благодаря за изчерпателните отговори момичета!!!  Hug

# 4
  • Мнения: 1 283
Следвай списъкът, който ще ти дадат или са ти дали вече. Повечето пъти е описано всичко изчерпателно в него. Иначе аз си го оправих след средата на деветия месец... Майка ми изпадаше в истерия, че не ми е готов багажът. Бях планово секцио, но всичко се случва. И аз се чудя от къде това търпение ми се взе! Laughing

# 5
  • Мнения: 196
Следвай списъкът, който ще ти дадат или са ти дали вече. Повечето пъти е описано всичко изчерпателно в него. Иначе аз си го оправих след средата на деветия месец... Майка ми изпадаше в истерия, че не ми е готов багажът. Бях планово секцио, но всичко се случва. И аз се чудя от къде това търпение ми се взе! Laughing
Нищо не са ми дали но мисля др.месец като ходя на конс. да попитам вече за тея неща  Simple Smile
Макар че като влезна все забравям да питам за много неща май трябва да си ги напиша на лист Laughing Laughing Laughing

# 6
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Съмняваме на консултацията да получиш отговор на този въпрос.  newsm78
Ти коя болница си си избрала?
Ако няма информация на сайта им, можеш да потърсиш в темата за съответното здравно заведение в раздела Здравни заведения, специалисти

# 7
  • Мнения: 196
Съмняваме на консултацията да получиш отговор на този въпрос.  newsm78
Ти коя болница си си избрала?
Ако няма информация на сайта им, можеш да потърсиш в темата за съответното здравно заведение в раздела Здравни заведения, специалисти

Мбал д-р Стамен Илиев /Монтана/
консултацията ми я прави лекаря , а той е завеждащ АГ отделение би трябвало да ми каже  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 11 565
Мен ме хванаха 20 дни по- рано болките, та търчах преди тръгване да приготвям багаж. Освен изброеното, да не забравиш документите, зарядно за телефон, и платена сметка на телефон- мен баш сутринта след раждането ме изключили, та звънях от на момичето до мен в стая телефона. Термометър си носих аз, лигнина ми се стори по- удачен, еднократни бикини, самобръсначка искаха в моето родилно, вилица и лъжица.

# 9
  • Мнения: 3 595
За помпите - зависи колко смяташ да я използваш в бъдеще. Не виждам смисъл да си купуваш скъпа ако ще е еднократно и тук-таме използването. Ако ще е често препоръчвам да не е ръчна, макар че някои мами с ръчна се справят много бързо и по-лесно. Индивидуално е.

Аз лично имам Медела Swing и си струваше всяка стотинка, изпозлвах я доста, особено първите месеци.

# 10
  • Мнения: 11 565
Да, за помпите е индивидуално. Аз имах ръчна на Бертони- не стана нищо, не тръгва кърмата. Дадох на момичето в стаята да опита, че тя нямаше никаква, като тръгна тази кърма, мъжа й ходи да й купува същата.

# 11
  • Мнения: 2 285
Никакви багажи не съм стягала. Като усетя, че бебето тръгва - душ, бръснене и чак тогава си събирам нещата в сакче.
Не разбирам какво толкова му събирате на тоя багаж, все едно на море ще ходите.  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 3 595
Изобщо не съм съгласна за това с багажа. Има мами, на които посреднощ започват контракциите и то болезнени. Или ако изтекат води преди да започнат контракциите се препоръчва (тук в Германия поне), да се лежи и да се викне линейка ако бебето на последния преглед не е било съвсем долу. При това положение как точно да си събира жената багажа?

Освен това всяка болница си има изисквания, има някои неща, които на мен не биха ми дошли на ум да взема, но ги искат. Хубаво е да е готов. Аз лично май в началото на 9-ти месец го събрах и честно казано намирам предварителното приготвяне за по-умният вариант от тичане в последния момент  Peace

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 319
Ако е първескиня,тя от къде ще знае дали бебето ще излиза. ooooh!Моя багаж го събрах в началото на 9 месец.Но както казват другите зависи каква е болницата.Има болници искат лигнин,памперси,игли,конци и т.н.Аз раждах в частна болница и си носих само мои принадлежности като,паста и четка за зъби,зарядно за тел.,2 пижами,гримове,мисля че това беше,Друго всичко си беше от болницата.Задължително си носи личната карта,да не я забравиш.Искаха ми също и свидетелството за брак.За сега за друго не мога да се сетя. Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 1 555
Аз съм раждала преди 2 години в Монтана. Списъкът ще ти го даде, когато ти даде обменната карта и 45 дневният болничен. Моят списък съдържаше следното: термометър, самобръсначка, превръзки за родилки, еднократни чаршафи(подложки 60/90), лична карта, обменна карта, нощници 2 бр., чехли, памперси(2-6кг) и мокри кърпи за бебето, вилица, лъжица и чаша, тоалетни принадлежности и лични вещи(телефон, зарядно, ластик (шнола) за коса, стик против изпотяване, сапун, тоалетна хартия, мокри кърпи, паста и четка за зъби, кърпа).  Освен това вода и нещо за хапване, за след раждането, еднократни гащи(по-удобно е). След раждането ми казаха да ми донесат йод и антибиотичен спрей. Пиши ми на лични, ако имаш още въпроси.

Последна редакция: ср, 23 мар 2016, 15:57 от mishka88

Общи условия

Активация на акаунт