не мога да забрременея; висок пролактин

  • 11 415
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Киара,дори и да се влия пролактина от лечение,не е лошо пак да се направи ЯМР.Моят се влияеше много добре от лекарствата,но въпреки това се установи,че имам микроаденом на хипофизата.
Това със спокойствието малко не ми се нрави,защото и аз бях спокойна две години,а после какво се оказа..........

# 16
  • Мнения: 3 241
Киара,дори и да се влия пролактина от лечение,не е лошо пак да се направи ЯМР.Моят се влияеше много добре от лекарствата,но въпреки това се установи,че имам микроаденом на хипофизата.
Това със спокойствието малко не ми се нрави,защото и аз бях спокойна две години,а после какво се оказа..........

Напълно подкрепям!
Моят пролактин е незначително над нормата и веднага стана нормален с Достинекс, въпреки това имам аденом.  Така че, трябва да се потърси причината  Peace

# 17
  • Мнения: 183
Киара,дори и да се влия пролактина от лечение,не е лошо пак да се направи ЯМР.Моят се влияеше много добре от лекарствата,но въпреки това се установи,че имам микроаденом на хипофизата.
Това със спокойствието малко не ми се нрави,защото и аз бях спокойна две години,а после какво се оказа..........

Напълно подкрепям!
Моят пролактин е незначително над нормата и веднага стана нормален с Достинекс, въпреки това имам аденом.  Така че, трябва да се потърси причината  Peace

Сигурно сте прави, момичета. Явно аз съм имала късмет всичко да приключи само с Достинекса. Пак казвам - споделям моята история, в никакъв случай не казвам, че винаги така трябва да стане, но тогава аз се доверих на лекарката. А аденома само с ЯМР ли се установява?

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
ЯМР с контраст е най-точното изследване за откриване на аденом според мен.

# 19
  • Мнения: 3 241
kiαrrα, нищо лично, просто си дискутираме Simple Smile

Да, наличие на аденом се установява с ЯМР.
И дори да имаш микроаденом пак се лекува с достинекс, просто с ЯМР се следи големината от самото начало и особено след раждане, защото спирайки  достинекса по време на бременност аденомът пак може да почне да расте.

Стискаме палци при никоя от нас това да не е случаят, но за съжаление главата в пясъка също не е решение.
 

# 20
  • Мнения: 11
Момичета благодаря ви за съветите можели гинеколожката да ми даде направление за ендокринолог или трябва да си взема от личния лекар Sad newsm78

# 21
  • ЕН
  • Мнения: 543
всичко тръгва от личния . той/тя ти дава направление за АГ, АГ доктора за ендокринолог или за каквото там трябва и т.н. ако вече си ходила на АГ доктор с направление в близките 30дни, мисля , че не трябва да искаш ново направление от личния доктор за АГ за да те прати пък той/тя на ендокринолог . объркано и дълго го казах, но дано се разбира  Laughing Hug

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Личния може да даде направо за ендокринолог.

# 23
  • Мнения: 1 792
Елена,аз две години неможех да забременея и в крайна сметка се оказа че е от пролактина.Личната лекарка ми даде направление за ендокринолог и той ме прати на ЯРМ.Видя се,че имам аденом на хипофизата 4мм и след това гинеколога ми ми изписа Парлодел и на втория месец бях бременна.После постепенно го намалях и така до към третия месец на бремеността пиех парлодел но по схема с цел намаляне и спиране.Сега след като родих пак ще ходя на ЯРМ да видим какво е станало с аденома и ще пия вече по-силни лекарства с цел да го премахнем.Дано съм ти била полезна.Успех

# 24
  • Мнения: 183
kiαrrα, нищо лично, просто си дискутираме Simple Smile

Да, наличие на аденом се установява с ЯМР.
И дори да имаш микроаденом пак се лекува с достинекс, просто с ЯМР се следи големината от самото начало и особено след раждане, защото спирайки  достинекса по време на бременност аденомът пак може да почне да расте.
 

В никакъв случай не съм се обидила или нещо подобно. Естествено, че всички сме тук, за да дискутираме, споделяме опит и да си помагаме с каквото можем.  Hug
В моя случай според вас, след като тогава забременях без да ми е правен ЯМР и след като след раждането изследвайки пролактина, той беше в норма, имам ли място за притеснение? Тоест, има ли някаква вероятност да съм имала аденом тогава и евентуално все още да имам? Тази материя ми е много сложна и знам, че винаги има място за притеснение.

# 25
  • Мнения: 4 700
kiαrrα , важно е сега как ти е пролактинът. Най добре си го иzследвай и ако е zавиШен се бори zа направление zа ЯМР. Напълно е въzможно да си имала/ да имаШ аденом. АЗ zабременях спонтанно и веднага Щом реШихме да пробваме. По това време аденомът беШе 4 мм. Загубих бебето, но е факт, че бременност настъпи.  mu6morok съЩо zабременя с аденом.


МуШо, да ме държиШ в течение какво правите с аденома.

# 26
  • Мнения: 15
момичета,не съм казала,че само спокойствието ще реши проблема на всичко,казвам,че е от голямо значение

# 27
  • Мнения: 1 792
Руми,не е така мила.Една година като бях спокойна и какво...нищо.
И много се дразня някой като каже НЕ ГО МИСЛИ ЩЕ СТАНЕ.Е да бе,то така става от въздушно капков път или непорочно зачатие.
Горчивата истина е една-едни хващат от псувня даже,а други изпиват всички хапчета на света и правят всякви интервенции за да се получи(и не винаги става за жалост).Така че не си заравяйте главата в пясъка,а действайте за да постигнете мечтите си.Истински ви го желая Hug

# 28
  • хасково
  • Мнения: 378
Kiarra и моят случай е като твоя.Забременях без да ми е правен ЯМР,но си пих парлодел години наред и си следях пролактина.Даже го пих до 28 г.с.След раждането веднага започнах с противозачатъчните и моят лекар каза,че щом съм на тях резултатите  на пролактина няма да са верни,затова да го изследвам след като ги спря. Сега и аз се чудя какво да правя...
   

# 29
  • Мнения: 4 700
Пролактинът няма отноШение към противоzачатъчните. Обърни се към ендокринолог.

Общи условия

Активация на акаунт