Новите икономични лампи (крушки)?

  • 5 205
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Има както бяла, така и жълта светлина! Бавно загряване-не знам- нашите OSRAM светват с пълен капацитет до 5 секунди, а това не ми се струва бавно и не ме дразни! newsm78

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
на philips гледай да пише warm white  или  827, при някои е написано WW само.
В големите магазини Метро, практис и т.н  има светнати най- добре се вижда разликата от белите, сините и жълтите. А когато я купувахте не ви ли я показаха не струват малко пари, освен ако не са разни китайски по  2 -3 лв.

# 17
  • София
  • Мнения: 15 470
на philips гледай да пише warm white  или  827, при някои е написано WW само.
В големите магазини Метро, практис и т.н  има светнати най- добре се вижда разликата от белите, сините и жълтите. А когато я купувахте не ви ли я показаха не струват малко пари, освен ако не са разни китайски по  2 -3 лв.
Ами той мъжа ми ги е купил, змам ли какво е купувал. Ще търся само тези,които ми казахте.Благодаря!

# 18
  • Мнения: 1 305
По принцип има и енергоспестяващи крушки с форма като на обикновена крушка - крушовидна.  Laughing
Естествено, не са прозрачни, а матирани, но това предполагам, няма значение.

# 19
  • София
  • Мнения: 15 470
За мен поне формата не е толкова важна, колкото хубавата силна и топла светлина. Peace

# 20
  • Мнения: 4 300
Най удачно според мен е да помолиш да ти ги пробват в магазина, за да ги видиш. Аз бях изненадана, но в малко квартално магазинче жената ми пробва поне 5 различни, за да избера сила и вид светлина.
Между другото 17 лв ми се вижда висока цена, в Била имаше Филипс по десетина, аз моите ги купих за 9 лв ( равни са на 140вата обикновенни, по слабите бяха по евтини, от 6.50 лс почваха)

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
с колкото повече часове живот са, толкова по -скъпи са лампите. Ние ползваме с 12000-15000ч. светиха 5-6 години, сега са в коридора не са изгорели, намаля им осветеността. 

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
с колкото повече часове живот са, толкова по -скъпи са лампите.

 Това пък е пълна глупост! Просто е по-голям скъпчия препродавчика, от който ги купуваш! Peace

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
не е глупост сравни цени на
лампа с 8000 часа живот

Ф.енергосп. GENIE 18W 8Y E27

Код: 080031240
Баркод: 8711500801210
мярка: брой
Цена с ДДС: 13.32 лв.

и на такава с 12000 или 15000 ч. трябва да проверя колко точно бяха нямам време сега да ровя 
Ф.енергоспест.PL E-T PRO 15W E27

Код: 080030002
Баркод: 8711500751423
мярка: брой
Цена с ДДС: 23.23 лв.

от тук

http://www.denilighting.com/index.php?page=4&basic_id=25&sub_id=19

Доста магазини снабдяват, нямам нищо общо с тази фирма  просто имат цени на сайта.

Тези по 6-7 лева са с  3000 или 6000ч живот

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 231

Цитат
Добре, че открихме от тези с топлата светлина.

Кажи кои са те?  Praynig Марка, магазини?


Видях, че са ти отговорили, имах предвид крушките, на които пише warm.
Сега се сещам, че май голяма част са от купувани от Икеа, но мисля че и от Практикер сме вземали.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 048
Кажете коя светлина е по-жълта? И мен ме дразни бялата. Като ходихме до някакъв магазин ги разглеждах и имаше 3 цвята:
       warm white
       cool white
       daylight

Ние взехме "дневна светлина" , не е лоша, но не съм и особено впечатлена. Искам по-жълта да е, ако може.

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
warm white e най- жълта

# 27
  • София
  • Мнения: 8 283
Много са си добри даже.
Ползвам от години (6-8) само такива с редки изключения - на стълбището и в банята, тези трудно се намират по-"мощни" влагоустойчиви, напоследък минахме и там на "обикновени" енергоспестяващи.
Преди беше проблем, ако искаш някаква екзотика като мощност/форма на тръбите, но вече има всичко.
Купуваме с топла бяла светлина, аз и преди предпочитах матираните с нажежаема жичка.
Като качество нашия опит ни направи фенове на OSRAM.
Първата ни лампа още работи.
Поклон на Едисон, но новото е по-добро.

# 28
  • Мнения: 615
Цветът на светлината излъчена от енергоспестяващите лампи, се определя от така нареченета цветова температура на използвания газ, измерва се в Келвини(К)
Стойноста на температурата в Келвини е стандартизирана за лампи за домашна употреба и е с две температури-(написана е на кутията и на самата лампа )
жълта светлина 2700К
бяло-синя светлина 6400К

ето и един катлог  http://www.lersyst.com/Catalog_22_04_2008.pdf

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 14:49 от tishoo

# 29
  • Мнения: 4 411
Да използвам темата и да питам има ли някой ''добър опит'' с тези крушки за на двора.От студа много бързо заминаха OSRAM а не бяха от евтините  newsm78.
Обичаме да осветяваме алеите и ако има икономични за на студено много ще съм благодарна да ме светнете  Wink

Общи условия

Активация на акаунт