Отговори
# 15
  • Мнения: 5 370
Не точно за конспирация говорех, а по-скоро до каква ли степен може да се вярва на изнесена там информация? Пример - цитираната в темата ми от вчера статия, за "богатите"родители.

# 16
  • Мнения: X
Не точно за конспирация говорех, а по-скоро до каква ли степен може да се вярва на изнесена там информация? Пример - цитираната в темата ми от вчера статия, за "богатите"родители.

Ами може да се вярва предполагам толкова колкото и на другите.  Mr. Green Или чети, ама с едното око и винаги проверявай после другаде.
Сещам се, че скоро в Градски вестник имаше интересна статия на Карбовски за крайните квартали. Хора са пращали писма, получила се е дискусия.

# 17
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Според мен се издават от някой наркобарон, който е напоил хартията с (тук добавете предпочитаният от вас наркотик) и зарибява нацията.

Пъзел, до каква степен може да се вярва на изнасяната информация в масовата преса въобще?
 

# 18
  • Мнения: 5 370

Пъзел, до каква степен може да се вярва на изнасяната информация в масовата преса въобще?
 
Този въпрос вече съм си го задала отдавна, дай нататък. Mr. Green
Нали казах вече, замислих се поради тази конкретна статия.

# 19
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Тези вестници ги издават по цял свят. Почти всички имат реклами, а тези които нямат често са субсидирани от Общините, където се издават, тъй като често има информация за кина, театри, обществени събития, благотворителни акции и т.н. Повечето се издават от големи вестникарски групи, които печелят основно от другите си издания. В цял свят се разпространяват основно в магазините, по улиците и в метрото. и незнам защо някои търсят кой знае какво съдържание в тях, те са направени да ги прочетеш по диагоналната система, докато например чакаш автобуса.
А колкото до световната конспирация, които някой търсят  newsm78 незнам какво да кажа. А и едва ли целта е да промиват мозъка на някой, като гледам някои от мненията тук, те мозъците са ни промити и преди да се появят безплатните вестници.

# 20
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Тези вестници ги издават по цял свят. Почти всички имат реклами, а тези които нямат често са субсидирани от Общините, където се издават, тъй като често има информация за кина, театри, обществени събития, благотворителни акции и т.н. Повечето се издават от големи вестникарски групи, които печелят основно от другите си издания. В цял свят се разпространяват основно в магазините, по улиците и в метрото. и незнам защо някои търсят кой знае какво съдържание в тях, те са направени да ги прочетеш по диагоналната система, докато например чакаш автобуса.
А колкото до световната конспирация, които някой търсят  newsm78 незнам какво да кажа. А и едва ли целта е да промиват мозъка на някой, като гледам някои от мненията тук, те мозъците са ни промити и преди да се появят безплатните вестници.
Peace
тук (Испания) се разпространяват от години  поне 4 или 5 подобни ежедневника.... дори има безплатни вестници, които издават емигрантски об6тности... за протокола българската "Нова дума" тук струва едно евро и съ6то е пълна с реклами и обяви ио6те  един куп боза....
не разбирам откъде идва целия този негативизъм към безплатния вестник... никой не те задължава да го вземе6.... на който не му харесва нека да си купи такъв, който не е безплатен....какъв е проблема
а това с конспирацията е направо сме6но....

Последна редакция: нд, 11 яну 2009, 18:31 от sl

# 21
  • Мнения: 2 070
В Англия също има и са доста

# 22
  • Мнения: 4 275
Проблемът с безплатния вестник е че бива тикван в ръцете ми ВСЯКА сутрин на подлеза на Окръжна болница. А на учивата ми усмивка с "Не, мерси", ми беше отговорено с "Е**ти кривите хора"  Close Вече си слагам качулката и гледам да ги заобикалям тези раздаващите, определено много ме дразнят ...  Crossing Arms

# 23
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
И за6то те дразнят?
на тяхтова им е работата   пла6тат им  за да го раздадат....колкото по рано  свър6ат, толкова по рано 6те се приберат в къ6ти....
Тук съ6то се раздава на входа на метра и гари....., съ6то ги оставят на специални 6тендери с логотипа на вестника, по търговски центрове(молове), заведения, оживени булеварди  автогари ...
Дори от миналата година направиха специални 6тендери по гарите от градската железница където да се оставят про4етените вестници, за да могат да се про4етат и от други....
странно ми е за6то реакцията ви е толкова негативна...
българина е умен 4овек... би трябвало да си даде сметка, ако някой се опитва да го манипулира....
6том са толкова настоятелни  взема6 вестника и като не иска6 да го 4ете6 го хвърля6 в първото ко64е...

# 24
  • София
  • Мнения: 16 036
Взимам ги за дъщеря ми - харесва судоокото и си ги решава вечер. Иначе няма нищо интересно за четене. Преглеждам ги в рейса, докато пътувам.

# 25
  • 1st floor
  • Мнения: 9 111
на мен пък ми харесва - всяка сутрин си го прочитам в метрото докато се возя , вместо да гледам хората срещу мен или върха на обувките си...има и интересни статии, а тези които са ми безинтересни просто не чета ... после го нося на работата , да го прочетат колежките, за да си съкратят малко от работното време - може би наситина има конспирация относно българската икономика Mr. Green

# 26
  • Мнения: 223
и на мен ми харесва. има стандартните новини,разбира се не толкова изчерпателни,които после чуваме и по ТВ, нищо ново но все пак става за убиване на времето докато пътувам например...

# 27
  • Мнения: 984
И във Варна раздават такива по магазините. Избягвам ги. Чета електронния "Сега" и НетИнфо. Понякого и "Капитал". Купувам сп. "Мениджър", ако разбера, че има интересни прогнози. Чета и "Домът", особено напоследък.

# 28
  • Мнения: 940
На мен не ми харесват, не и чета.
За 19 минути знам, че го издава същия човек, който издава списание Слава--отново безсмилено и без реклами списание.

# 29
  • Мнения: 3 491
Имаме два, но не са точно "безплатни", в смисъл, има реклами. Единият е за региона, другият е за селището. Списвани са на добър език и са информативни. Съдържат статии за местни фирми, театрални постановки, книги от местни автори (в част от случаите никак не провинциални), събития - което за мене в един момент беше много важна част, защото ми помагаше да планирам къде и кога да водя децата. Не че другаде не може да се намери същата информация, но така поднесена, е на едно място и пести време за търсене. Харесвам ги, свикнала съм с тях.

Общи условия

Активация на акаунт