ГЕНЕТИЧНИ И ИМУНОЛОГИЧНИ ПРОБЛЕМИ - тема 3

  • 106 483
  • 997
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде в България
  • Мнения: 1 036
О, аз не съм си и помисляла да се разколебавам! Това е моята сламка и аз ще си я държа! Защото след толково години само това ми откриха, а и ми е ясно, че за тези лечения още няма доказана полза...но какво ни остана освен надеждата!?
"Случвало ми се е да завиждам на някои с ясен проблем... Много често проблемите са преодолими, но когато не знаеш къде да го търсиш е ужасно..." Ако знаеш само как напълно те разбирам!!!Кюбит , благодаря за хубавите пожелания  bouquet! Да ти се връща Peace(двойно)!

# 16
  • София
  • Мнения: 5 566
Кюбит, благодаря за информацията. Така се шашнах като ми каза, че пия конска доза, че веднага прерових всичко за предозиране с Омега 3 и като видях до какви сериозни последствия върху здравето може да доведе това, че ги спрях.

Истината е, че всичко е Божа работа. Дано Господ е на наша страна!  Praynig Praynig Praynig Ако ни е писано, ще се случи! Пожелавам го от сърце на всички момичета, които пишат в тази тема!  Hug

П.С. Между другото според мен незияснен стерилитет и единствено открити повишени НК клетки е едно и също нещо...  Confused

# 17
  • Мнения: 694
Кюбит ,може ли да дадеш по -подробна информация за вливанията на имуновинин ,разбирам че си наясно ! Hug Wink

# 18
  • Мнения: 356
Някой знае ли дали в Бургас има лаборатория,където да ни вземат кръв с мъжа ми за генетични изследвания поради деформация на плода?Или да ходим до София.
До колкото знам няма!Аз имам правени генетични във Варна и имунологични в Плевен.Има опция за Плевен да се изпрати кръв по куриер за изследване,но моя съвет е ако можете да отидите със съпруга ти до Сф или Плевен да говорите със специалист,който да ви назначи необходимите изследвания.Извинявай за въпроса,но ти си претърпяла аборт и в последствие е открита деформация на плода или проблема е друг?

# 19
  • Мнения: 304
Здравейте,
В понеделник ми вляха 40 амп. имуновенин . Явно май не са много момичетата с такива космични стойности като мойте . Сега след 4 сед. ще правя контрола и после пак вливка ,ако каже доцент Конова . Ще се побъркам от притеснение всеки ден искам да ходя да ме гледат на ехограф. Ами ,ако въобще не паднат пустите му НК клетки ? Според Вас до коя г.с. са най - опасни тези клетки . Сега трябва да съм в 11г.с и 3 дни . Четох, че като се образува плацентата е по -добре . Знаете ли кога окончателно се образува плацентата и замества жълтото тяло.

# 20
  • Мнения: 3 988
Прасковката, можеш да пиеш по-ниско дозирана омега 3.  Peace

vesi2, какво точно те интересува?
Ето тук съм превела една статия от английски. Обяснява някои общи положения. А тук има малко обща информация за ролята на имуноглобулините като част от имунната система.

kali 61, по колко мг е една ампула? Така не мога да се ориентирам изобщо.

# 21
  • Мнения: 304
по 5мг. Вляха ми ги за 7часа .

# 22
  • Мнения: 694
Благодаря ти Кюбит това от къде е превод в коя държава ,защото в Русия  това не се случва там не се влива имуновенин доколкото разбрах! SadНа мен ми вляха 60 ампули последния път имуновенин аз съм със афа и вродена тромбофилия нямам НК клетки ,но интересно,  че при мен  афа се повишиха  след първото вливане затова Конова ми вля сега  3 -ти  път и се надяваме  да паднат! Confused

# 23
  • Мнения: 3 988
vesi2, в първия линк: под превода на първата статия съм дала линк към американския сайт, от който е оригинала.
А втория линк са си мои събирани от интернет материали, за да си изясня понятията в началото, че ми беше каша. Пак има посочени източници, от които съм чела и копирала или превеждала.

kali 61
, плацентата е напълно формирана до 18 - 20 седмица, но продължава да разсте по време на бременността.
The placenta is fully formed by 18 to 20 weeks but continues to grow throughout pregnancy.
http://www.merck.com/mmhe/sec22/ch257/ch257c.html#sec22-ch257-ch257c-979

Не знам дали този момент съвпада със заместването на жълтото тяло изцяло. Не съм чела много по този въпрос, защото не съм стигнала до там още. Надявам се скоро...
Успех на теб до края!

П.С. Между другото според мен незияснен стерилитет и единствено открити повишени НК клетки е едно и също нещо...  Confused

А това изобщо, ама изобщо не е вярно. А какво тогава за двойките, в които жените нямат повишени НК-клетки (изследвани са), няма никакви други фактори и въпреки това не се получава?!

# 24
  • Някъде в България
  • Мнения: 1 036
Кюбит, благодаря за инфото, но на мен ми изписаха Интралипид, а не Имуновелин. Надявам се да знаят какво правят, защото вече започвам да губя вяра, че ще се получи. Hug

# 25
  • Мнения: 3 988
Ели, знам, че си на интралипид, но Веси попита за Имуновенин.
Има много изписано за Интралипид вс. Имуновенин...
Аз преди малко допълних тук още малко за Интралипид. В САЩ тези вливания не са популярни и не се правят много. Но са доста по-евтини от Имуновенин и поради тази причина различни пациенти някак си се снабдяват и ги правят. Има и имунолози, които предлагат такива услуги.
Денива мисля че си беше правила интралипидни вливания там. Дано да се включи с инфо и тя.

# 26
  • Мнения: 398
Здравейте и от мен! Hug
Както казва Кюбит, да, аз си правих вливания, но на Имуновенин, защото все пак това ми беше предписано , а и не исках да рискувам с Интралипид. Наистина, тук Имуновенинът е много скъп, но нали всичко възможно правим да запазим бременността си. Praynig
Факт е, че след вливането на Имуновенин НК-клетките ми бяха паднали и при контролата все още си бяха добре, предстои към края на месеца втора контрола и ако има повишение, пак ще вливам Имуновенин. Peace

# 27
  • Мнения: 45
На триизмерния видеозон откриха,че не се развива задната част на главичката.И го родих в 5 месец.След като го родих се оказа,че е още по зле.Преди месец и половина.Дадох ми телефона на д-р Конова,но ние стегнала кризата.И през последните дни се здухах окончателно.

# 28
  • София
  • Мнения: 934
Момичета искам да ви питам за селена, който Тодорова изписва. Спирате ли го след като забременеете, променяте ли дозата или оставате на същата?

# 29
  • Мнения: 397
Остава си същата доза и при забременяване, освен ако самата Тодорова не е предписала друго. Най-добре се консултирай с нея!

Общи условия

Активация на акаунт