Отговори
# 15
  • Мнения: 5
момичета имам процапване розово - кафеникаво звъннах на акушерката тя каза че е нормално било от тапата ако станело по обилно тогава да хуквам към болницата, а нямам даже и подготвителни контракции.

# 16
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
МамаЗ, аз не по темата, ама да питам - много ми харесва надписа от долу под линийка. От къде е? Виждала съм го в някой филм мисля newsm78 Моето братче ще се жени скоро и ми хареса като надпис за картичка, та затова и питам Embarassed

# 17
  • София
  • Мнения: 83
Абе аз да питам как разбирате че имате контракции?  newsm78
това втърдяване на корема и на мен понякога ми става так но това ли е .Какви други признаци имате.Сигурно когато започва раждането ще разбера,защото сигурно ще започне силна болка(дано  не е така де  Rolling Eyes) Гледам се само в огледалото дали ми се е смъкнал корема(и си гурно си внушавам понякога)
Обиколници за креватчетат от къде си купихте на мен ми трябва размер 120/60,но то май има значение и височината им.Затова легло ми трябват http://www.dizainbaby.com/bg/desi.php
Където и да ходя или са свършили или нямат този размер или са грозни разцветките.



Само хубави новини да ни донесе новата темичка.

# 18
  • Мнения: 242
^desika^   това е добра идея! Сега ще го направя ако нямаш против...И ще е добре по принцип да записваме така срещу термина  мястото на раждане,независимо дали ще е секцио или нормално.Защото аз например едва ли ще стигна до планово секцио,но ще съм си секцио,така че...

# 19
  • Мнения: 1 134
Geia, това са думи на св. ап. Павел от едно от неговите послания. Радвам се, че ти харесват! Мисля, че не съм срещала по - точно и вярно описание на любовта и затова... Пък и съпругът ми е свещеник, така че още повече ми пасват.  Wink

larakroft1, стягане и втърдяване на корема през равни интервали или болки в корема и в кръста, също през равни интервали, трябва да те накарат да хукнеш към лекаря. Когато раждах дъщеря си нямах грам контракция в началото, само болки в кръста през  10 минути точно.

siolina, с теб сме! Hug

# 20
  • Мнения: 72
Сиолина няма страшно нали след тапата коментирахме,че може и след месец да се ражда.
Аз все забравям да Ви питам някой имал ли е такъв проблем,че за пръв път ми се случва-някъде от около  месец на самото зърно на едната гърда имам едно като пъпка- бяло, все едно с мляко пълно, все едно е набрала пъпка,не е болезнено?Ама и аз обясних,дано сте ме разбрали.
За протокола-ще раждам в Майчин дом Варна нормално за сега,а дано
 Praynig-термин за по-лесно-09.02.09

# 21
  • Мнения: 5
и аз така знам не се притеснявям ама докторката каза че сме дребни и си мислех че бебо ще реши да излезе по късно ама когато реши божа работа ако е решило сега искаше ми се да е водолей като мен а и терминът ми съвпада с рож ден ( 01.02) ама то решава а и аз имам да купувам още дреболии

# 22
  • Мнения: 89
MamaZ,много ми хареса това,че мъжът ти е свещеник!!!Толкова му отива на излъчването!В коя църква е?

Еми,а ти какво имаше предвид с "моите девойки"..?

За раждането-аз ще съм в Токуда,планово секцио-засега 09.02,но в петък ще се доуточняваме,та може и по-рано да е-към 5,6 02.

# 23
  • Мнения: 17
siolina  Hug няма страшно дори и тапата да е може да почнеш да раждаш и след седмици. Ей на и Десика и Миа май се отърваха от тапите преди дни ама са си 2 в 1. Наблюдавай се, а ние ще стискаме палци  Peace Пък и да тръгне бебчо като гледам си в 37 седмица, страшно няма. Просто ще поведеш януарския парад, че на Криско вече му е скучно сам   bouquet
 А с него всъщност какво става, колко е надал, как е няма ли да си го дадат вече на мама и тати ?
 А за Карбо и аз съм за момиче. Не знам защо ама от исказванията и някак си на там клонят везните  Wink
 И ние сме си 2в 1 още днес се сетих, че всъщонст секциото ми е насрочено много близо до термина. Последно казаха, че е 26.01 та ми се струва, че 7 дни преди термина е малко време, та пак почна май да ме тресе шубето бебето да не реши да излиза на студа по-рано. Но пък от друга страна така сам ще си е решил кога.

# 24
  • Мнения: 30
Привет януарки-февруарки! Wink
Завърнах се от очния-ще раждам нормално-очите ми са наред!Хем страшно се радвам,хем така ме достраша.Оригиналния ми термин е 17 февруари,но бебката върви със седмица по-малка,но аз страшно се надявам да се роди по-раничко,че нямам търпение,особено като повечето от вас вече ще си гушкате съкровищета Hug
Въпрос към всички мами,които ще раждат нормално-ще имате ли някакви упойки или не?
За Карбо-почти съм сигурна,че ще има момче./Така ми говорят звездите Laughing/
Отделно на 17 февруари имам държавен,така че май ще го отлагам чак за юни,което не е проблем разбира се,тамън няма да се занимавам сега.

# 25
  • Мнения: 2
Здравейте сладкодумни мамчета !!!

От два-три дни се позагубих от форума и сега като гледам цяла тема сте изписали и нова сте започнали  #Crazy, но то май не е чудно както сега се задържаме повече вкъщи.
Аз вече като отворя нашата тема и първо гледам дали си нямаме още някое родено бебче  Laughing
Аз тези дни имах малко проблеми с компютъра и затова не отварях и форума, но вече започнахте доста да ми липсвате Hug
Да ви се оплача по невнимание си  "свалих" един много досаден вирус от скайпа и да ви предупредя за него - казваше се "NAKED_girl.com", но се разпространява и други подобни имена. Една приятелка ми прати файл без да ми пише нищо друго и понеже тя е свястно момиче, аз изобщо не допуснах че ще е с лош умисъл и нали съм си любопитка го отворих.... нищо не стана, но след малко време ... направо се видях в чудо  #Crazy, на всички абонати от списъка ми автоматично се е активирало изпращане на този 2 такива вирусни файла, направо полудях #Cussing out, добре че малко от тях бяха на линия че да им обяснявам какви са тия работи дето им пращам  Rolling Eyes После цяла вечер сканирах компа с антивирусна и накрая си инсталирах наново скайпа.
Вчера бяхме почти целия следобях при родителите ми, майка ми показа една много сладка бяла  плетена жилетка за бебчето до една годинка, останала от моите бебешки години и аз разбира се я добавих към приготвените дрешки  Laughing
Показа ми също бебешкия кош, в който ни е гледала мен и брат ми, много добре изглеждаше, отдолу беше на дъга за люшкане, макар  и стар беше доста е запазен. Бих могла и да го ползвам,  но ние сме си решили вече каква кошарка ще купим от тези модели, които стават и за бебе и за детско след това - http://www.911.bg/baby-market/pi/1850387_Beds-Page-2_34.jpg
Обаче количка не сме избрали още, само ориентировъчно сме ги гледали и тя засега е под въпрос  newsm78
Като цяло с покупките не сме готови... засега съм само с дрешките, които взех преди нова година,  но то вече доста си наближава времето и съм казала на милото че до края на месеца когато вече ще съм започнала 9я месец трябва най-основните неща да са купени, щото не се знае изобщо бебчо да не реши да избърза  Wink

Бебчо си расте и се движи активно, но сега по-рядко рита, а само ми прави издутини по корема, все повече ми натежава на ниско в корема А вчера вечерта като си легнах така се беше заиграл да се върти в корема, че чак ме учуди, дали нещо му е дискомфортно или просто си играе  Rolling Eyes

Относно раждането, аз засега съм се насочила към Весела, понеже с милото мислим да ангажираме направо една лекарка от тази болница при която ходя на частно /Елена Кръстева/. Тя преди 2 години оперира майка ми, която имаше пропадане на матката и тя беше много доволна от работата й.   Доколкото разбирам често води операции, раждания, аборти. Аз също съм доволна от вниманието й по време на прегледите и мисля че ще се чувсвам спокойна ако тя ми води раждането...  Иначе за Селена също доста се колебаех и всички ми я препоръчват като най-добра  newsm78, ако реша за там, може да осигурим необходимото плащане, с милото си говорим че за толкова важно нещо като раждането, ще намерим възможност да осигурим плащането, той ме подкрепя напълно. Но засега решихме че е по-добре като може да изберем познат лекар с добър опит, дори и да не съм в по-новата и модерна клиника... като пак ще го ангажираме, защото не бих искала да разчитам на късмет при кой дежурен ще се случа  Rolling Eyes...  А за Весела знам че са направили основен ремонт и обновяване на родилното отделение и стаите и сега са с доста по-добро състояние.
 Тази седмица планирам да посетя тази лекарка, хем да видим бебчо, хем да поговорим вече по-сериозно по въпроса за раждането и след това ще мога да се отчета за протокола .

Сега се връщам да наваксам с четенето на пропусната на тема  Laughing

Последна редакция: пн, 12 яну 2009, 16:04 от nejno_cvete

# 26
  • Мнения: 1 134
Толо, благодаря!
Служи в "св. Николай Софийски" и "св. св. Константин и Елена" - и двете са на Пиротска. Иначе, редовно освещава и нашата ДГ.  Laughing

А ти какво реши за Боян - ще го спираш ли от градина? Защото и аз съм в едни дилеми вече, предвид времето, задаващия се грип и пр.

# 27
  • Мнения: 1
Запис и от мен в новата темичка! Да ни е честита! Фокси, благодаря!   bouquet
Аз още незнам къде ще раждам, но ще е нормално! Нещо днес съм в някаква депресия, плаче ми се, сънувах някакви глупости, чувствам се дебела, необичана, абе пълни глупости! Дано да се оправя, че не мога да се търпя! Съжалявам, че ви занимавам с мойте тъпотии!  Hug
И аз като Мартеничка ще си заплюя една дата за раждане, пък дано тогава да родя - 11.02.2009 г.!  Laughing То не се знае, ама да видим, дано да е на тази дата, че ми харесва!

Лек и спокоен ден от мен!

# 28
  • Мнения: 179
  Ей ме пак ......в новата тема.

foxy81 Това с доматите много ме разсмя.... Joy

А иначе аз засега съм нормално раждане, каквото  и искам.Мисля в Шейново да е, за да ме допишете на първа страничка - термин 21.02.

Darima Аз си мисля за упойката евентуално при кърпенето задължително със, защото си мисля че и този път няма да ми се размине.Аз имах много шевове, даже имах чувството , че самото раждане не болеше толкова в сравнение с шиенето.../явно си бяха спестили от упойката.... #Cussing out/.Но иначе ако си с упойка нищо не усещаш, поне моята етърва така ми каза.Само незнам дали трябва допълнително да плащам за нея  newsm78

# 29
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
МамаЗ, много благодаря!  bouquet Може ли да ми кажеш къде точно е пасажа в Библията? Много ми хареса.  Hug А това, че съпруга ти е свещенник, е страхотно Peace

Общи условия

Активация на акаунт