Съветите тип "Зарежи го!"

  • 4 421
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 473
Съветите са такива, защото толкова драматично и крайно се представят проблемите, че на човек не му остава нищо друго, освен да си мисли, че единствения начин тази жена да оцелее е като избяга от мъжа си. Прекалено силно се представят нещата, тъй като най-вероятно жената, искаща съвет е в момент на силен афект и тогава винаги нещата изглеждат тъмно черни. И в даващите съвет остава чувството, че няма друго спасение освен развода.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 064
Съветите са такива, защото толкова драматично и крайно се представят проблемите, че на човек не му остава нищо друго, освен да си мисли, че единствения начин тази жена да оцелее е като избяга от мъжа си. Прекалено силно се представят нещата, тъй като най-вероятно жената, искаща съвет е в момент на силен афект и тогава винаги нещата изглеждат тъмно черни. И в даващите съвет остава чувството, че няма друго спасение освен развода.

Това е интересна гледна точка, не съм се замисляла, много логично звучи!

# 17
  • Мнения: 1 761
Много е относително,всяка ситуация е различна.Аз не бих се развела,ако мъжа ми си носи презерватив в портфейла,ама и аз имам в чантата-въпрос на разбиране.
Забелязала съм обаче,че повечето оплакващи се жени са направили много повече компромиси,отколкото мъжа, за когото пишат,залужава (според мен).
И тъй като аз също съм давала такъв съвет,мога да ти отговоря,че има толкова изплашени от самотата жени,несигурни в себе си  и до такава степен стъпкани,че само развод би ги спасил да остане човек от тях.
Разводът е крайна мярка,но когато си опитвал,опитвал,опитвал и правил компромиси до безкрай в един момент трябва да спасиш не брака,а себе си.

Аз не бих живяла с мъж,който пие повече от мен и се отнася към мен като към безплатна прислужница,не уважава нуждите,правата,личността ми,не  се държи отговорно към семейството и прави глупости.
Но има жени,които биха понесли и много повече,включително ежедневен тупаник.
Жал ми е за такива,затова ги съветвам да бягат колкото им държат краката.

# 18
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152


Питам аз хората, така щедро раздаващи мъдри съвети - били ли са някога в описаната ситуация, и наистина ли са сигурни, че това е единственото решение на проблема (в някои крайни случаи наистина и така, за тях не говоря).



Аз пък питам, как може да си толкова наивен, че да разчиташ да получиш компетентна помощ/ съвет, пускайки подобни теми по разни форуми.  newsm78

# 19
  • Мнения: 3 394
съвети лесно се раздават, но мисля,че всички тук просто споделят и разтоварват, едва ли някой сляпо прави това, което му се казва от форумите Heart Eyes

Предполагам,че всеки накрая прави това, което сам реши Peace

# 20
  • Мнения: 3 394
ама че съм - писах в другата тема Rolling Eyes

за протокола - мисля,че повечето от нас тук споделят и разпускат, а накрая всеки сам взима решение.  Peace

# 21
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Дано да си права  Praynig
Защото такива неща се пишат и после уж се "осъзнават" от потребителите, пуснали съответните теми, че понякога направо страх ме хваща.

# 22
  • Мнения: 940
Не, просто всеки си мисли, че това е единствения изход. Докато не му се случи нещо такова. Има много хард изпълнения. Щом застанеш зад гледната точка на мъжа примерно (а жената се жалва), другите започват да те нападат....
Аз гледам много много да не съветвам, защото никога няма да кажа "зарежи го", за разлика от 70 процента от останалите раздаващи съвети. И после става мазало...

# 23
Да, ние даваме съвети, но човек пак си прави каквото иска в крайна сметка, така че...

Ето, в темата с "отровните роднини", всички съветваме авторката да се изнесе оттам, ама жената няма да мръдне, вместо това ще намери достатъчно алтернативни начини да си подобри положението, защото изборът си е неин, не наш  Wink Всеки е прав за себе си.

Точно така.  bouquet

# 24
  • Мнения: 81
Забелязала съм отдавна тая тенденция в този подфорум, на поставени проблеми в една връзка, голяма част от потребителките да дават съвет - Развод!, Остави го, зарежи го.

Примери  -
Имал презерватив в портфейла - Развод!
Пийвал по една ракия, ама всяка вечер - зарежи го!
и т.н. и т.н., знаете ги, да не изброявам.

Питам аз хората, така щедро раздаващи мъдри съвети - били ли са някога в описаната ситуация, и наистина ли са сигурни, че това е единственото решение на проблема (в някои крайни случаи наистина и така, за тях не говоря).

И наистина ли мислите, че има безгрешни и идеални хора и че все някога ще ги срещнем?

Не е ли по-добре, когато има някаква останала любов, някакво разбирателство, някаква връзка, да се опитаме да я подобрим по някакъв начин, или дори да се примирим с нещо, ако не е мноооого голям компромис, с цел да я спасим.

Или да се щураме от човек на човек и да се разочароваме всеки път, когато отмине сляпото влюбване и разберем, че той си има и някои недостатъци.

Не е единственото, но пък е най-категоричното!  Mr. Green
Успокой се, 90% (примерно) изобщо не следват тези съвети, а останалите 10% не пускат такива теми. Хората разтоварват.  Wink

# 25
  • Мнения: 5 940
Въобще не чета такива теми. Някак прекалено лични ми се струват проблемите в тях, за да ги решава, който и да е форумски капацитет по семейни и любовни отношения. Не разбирам и смисъла да се търси решение от други хора.

# 26
  • Мнения: 3 634
Аз като пиша в ДиС обикновено е защото искренно се вълнувам от още една гледна точка. Няма как да питам близките защото често ми се струва, че се стараят мнението да ми е угодно. Добре е човек да може да се погледне през очите на останалите и така да оцени ситуацията, в която се намира.

Описаното от теб звучи повече като заповеди "Раздели се!", "Разведи се" и т.н. Подобни отговори не бих взела под внимание, звучат елементарно. Тук е темата с дългите отговори, където всеки казва своето мнение и преценка за проблема на автора.

# 27
  • Мнения: 2 723
За да кажеш, че заради една изневяра, ще си събереш багажа, ще си нарамиш двете деца и ще зарежеш мъжа си, трябва или да не са ти изневерявали никога, или да си говориш неща, за които ти се иска да вярваш, че ще постъпиш така.

Ами аз така направих...
Бих дала с, а и много често давам съвет на всяка жена, на която и изневеряват да се махне.
Защото знам, че светът не свършва с един мухльо, който не може да си държи панталоните закопчани.
Аз имам един живот и не смятам да го прекарам като нечия подлога треперейки от ужас, че няма да имам идеалното семейство Stop
Незнам на теб колко пъти са ти изневерявали, че да спреш да го намираш за проблем...

# 28
  • Мнения: 112
   Аз мисля, че хората, които пускат подобни теми се нуждаят отчаяно от  изслушване и  подкрепа.Те търсят  решение, макар да са  привидно отчаяни от собствената си ситуация, та  я представят по-черна от дявола.Обаче  съм сигурна, че всеки  иска да прочете как  може да спаси брака си.И когато получи  съвет  да зареже половинката си  бива още по-объркан.Всъщност тенденцията е  от един брак  да се изсмуче максималното в наша полза.И когато  спре да пуска , го захвърляме и  търсим друга дойна крава ThinkingАма така не може.Ако искаш да получаваш, трябва да се научиш да даваш.Да се научиш да  претърпяваш, да страдаш  с другия,  да си  съпричастен с него във всичко.И без жал да се раздаваш за него.Понякога е нужно да се даде пример.Това работи Peace
  И изобщо , обществото ни е много болно.Болен е морала ни, ценностната  ни система.Сърцата ни са болни, щом  наместо да градим- рушим.Никой не търси  чуждото благо, а само своето.Убеждават ни в  безброй  лъжи за брака и за нещастие  тук има  хиляди  хора с промито  съзнание относно него.Може би вече , когато се  женят хората трябва да  изричат една различна клетва:
    "Обещавам да съм до теб в добро, но не и в зло; в здраве, но не и в бедност; в богатство, но не и в  бедност.И ако смъртта не ни раздели  на младини, то не обещавам да  съм с теб до старини..."

    Радва ме това, че много  хора не  дават   такива  съвети-"зарежи го/я".Но тук.А къде са те в другите теми?Може би някой се нуждае  от тях именно там Peace
  А най-много  семействата се нуждаят от брачни консултанти.Един голям пропуск за БГ.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз имам един живот и не смятам да го прекарам като нечия подлога треперейки от ужас, че няма да имам идеалното семейство Stop

Ето това не мога да разбера. Ужаса, че няма да имаш идеалното семейство. А има ли такова изобщо???

Общи условия

Активация на акаунт