Кекс осмица

  • 16 051
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 214
Страшен кекс

# 16
  • Мнения: 110
За първи път правя кекс, който наистина ми харесва на вкус. Срахотен е! Обаче се оказа, че формата е малка и започна да изтича през дупката й докато го пекох. Embarassed Тази вечер планувам повторение в друга форма и ще покажа снимки. Иначе си се отличаваха съвсем ясно трите цвята!
Мерси за рецептата!Кексчето е наистина СУПЕР!!!

# 17
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
И аз го зная като трицветен кекс, преди време се въртеше тема по въпроса, ето го и моето призведение, скоро обаче не съм го правила:

# 18
  • Мнения: 1 122
И аз го направих. Много е вкусен. Той е като трицветния кекс както marulka_s е писала.



# 19
  • Мнения: 1 259
Наистина е вкусен, но незнаех, че се казва така!

# 20
  • Мнения: 11 607
Едно старо от мое творение на кекса - днес открих снимката.....

Да, може да се казва и трицветен кекс......Не знам!

# 21
  • Мнения: 1 906
marulka_s, лигите ми потекоха като видях снимката  Blush  Embarassed

# 22
  • Мнения: 2 803
Ммммммммм, страхотен кекс! Изглежда чудесен.  chef

# 23
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
Искам да ви питам - въобще ли не слагате набухвател? newsm78 Нито сода, нито бакпулвер?

Аз правих миналата година един трицветен кекс, но доколкото имам спомен, сложих бакпулвер.....

# 24
  • Мнения: 1 176
Искам да ви питам - въобще ли не слагате набухвател? newsm78 Нито сода, нито бакпулвер?

Аз правих миналата година един трицветен кекс, но доколкото имам спомен, сложих бакпулвер.....
Не, няма никакъв набухвател. Многото яйца го компенсират. Аз често правя и един друг кекс, който е "само" Laughing с 4 яйца и винаги се надува и бухва отлично, без изобщо да му липсва бакпулверът.
Сега съм се наканила на тази "осмица", но не мога да смогна от толкова изкушаващи рецепти.

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Без набухвател е.
На мен любимия ми  кекс е  4-5 яйца, чаша захар и чаша брашно, надува се и е много вкусен.
 Аз се пробвах в неделя да направя трицветния, но ми изтече от формата Sad и не стана за снимка, бях сигурна, че е малка.

# 26
  • БГ
  • Мнения: 1 162
Непременно ще се пробва! В къщи кексовете са на почит, така че си копвам рецептата!

# 27
  • Мнения: 1 195
мого яко изглежда кекса  Peace
Ще го пробвам  Peace В къщи кексовете много се тачат, ще изнанадам скоро мъжа ми с него Simple Smile

# 28
  • Мнения: 3 314
страхотна е тази осмица   bouquet

# 29

Общи условия

Активация на акаунт