Супа или каша

  • 1 737
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Казано честно, обърках се доста  Crazy

Дъщеря ми на тази възраст тепърва я захранвах. ))))

На 8 месеца тепърва захранваш?  newsm78

По принцип педиатрите препоръчват кашите за деца, които ненатдават. Един вид те раздуват.

Какво и кое раздуват? Тялото, мозъка, главата... Всъщност спират и интелекта даже Laughing

съгласно българската схема на захранване кашите се дават след 8-ми месец.

Това за сефте го чувам  Crazy

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
И аз за пръв път чувам каша да се дава на 8 мес. Според всички схеми се дава на 4-5 мес. Даже по много схеми е първата захранваща храна.

# 17
  • Мнения: 14 489
ами така е, блонди. така е било и ние като сме били бебета, така си процедират докторите и сега. аз започнах с оризова каша да захранвам дъщеря ми на 5 месеца и педито ми каза, че съм избързала.

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз захраних с каша след 5-я месец

# 19
  • Мнения: 577
Аз съм за млечна каша малко е рано за супа вечер.

Млякото е основната храна на бебето. Ако искаш намали обедната доза храна и половин час след това предложи АМ.
примерно: ако изяжда 190гр.пюре (ДК) му дай 150гр. и по късно му дай 120-150мл АМ.

И моят син имаше период  около месец не искаше да пие вечерното мляко и го давах като заспи но периода мина.

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 11:35 от cool_poli

# 20
  • Мнения: 1 512
Аз съм за кашата пред супата особено пък във вашият случай.Вземай безмлечни и така поне ще осигуриш още един прием на млякото на което е твоето дете.А това,че кашите раздуват е голяма глупост.

# 21
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз захраних с каша след 5-я месец

 Теб пък кой те пита CloseВземи прочети един път някоя тема за какво е и тогава си давай несвързаните и безсмислени отговори!

# 22
  • Мнения: 27 524
ами така е, блонди. така е било и ние като сме били бебета, така си процедират докторите и сега. аз започнах с оризова каша да захранвам дъщеря ми на 5 месеца и педито ми каза, че съм избързала.

Хм, не знаех  Thinking  Hug

Теб пък кой те пита CloseВземи прочети един път някоя тема за какво е и тогава си давай несвързаните и безсмислени отговори!

 hahaha Joy

# 23
  • Мнения: 9 973
добре де,ако бебето не наддава,педи изготвя специална диета спрямо възрастта му.Няма да казвам какво точно и т.н.За това да не се пишат неща от рода-``не наддава`` и т.н.

пп:кашата е по-хранителна

# 24
  • Мнения: 4 017
Стеффи, а можеш ли да кажеш какъв ви е целият режим на хранене.
Не ми е ясно по колко пъти на ден ядете. И защо ако следобед даваш десерт от ДК, в 18 часа пак искаш да си храниш детето (т.е през два часа, така ли е?)

За супата моето мнение е такова – супата се въвежда около 10 месец като се предлага на обяд (около 30 до 50 гр) преди основното ядене, като общото количество храна не надвишава 200 гр. На тази възраст останалата част от бурканчето от ДК просто не се предлага, не се дава за вечеря, не оставя за закуска, накисната със сухар.
Самото понятие „вечеря” с нещо различно от АМ се въвежда както вече е написано към 1 годинка.


п.с На тази тема се смях от сърце (не във връзка с въпросите на авторката,  а по повод някои мнения и коментарите към тях)

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 17:04 от blueeyes

# 25
  • Мнения: 22 432
Блонди, дъщеря ми се роди недоносена, така че се съобразявах с коригираната възраст. Хайде не съм на 8месеца захранила, но на 7месеца (което беше 5месеца коригирана възраст), съвсем нормално според мен.

Що се отнася до това кога се дава каша, човек може да си я дава и до 1г като иска, не виждам проблем ако на детето му харесва.

# 26
  • Мнения: 4 433
Аз захраних с каша след 5-я месец

 Теб пък кой те пита CloseВземи прочети един път някоя тема за какво е и тогава си давай несвързаните и безсмислени отговори!
и аз съм го казвала,ефект никакъв Grinning

# 27
  • Мнения: 3 993
Ейййй, и аз не се бях смяла така на нечии коментари отдавна! Joy hahaha
Биляна, Блонди, благодаря ви, че ме разсмяхте така!  Hug   

# 28
  • Мнения: 31 182
Бих давала  млечна каша, а не супа.

# 29
  • София
  • Мнения: 23 096
Готвените ястия въобще не са за неговата възраст, щом питаш! С голяма изненада прочетох, че сина ти вече е на детска кухня, а няма още 8 месеца!  Shocked
smile3521
Как да ти отговоря на въпроса като не смятам, че на тази възраст трябва да се дават манджи от кухнята  ooooh! Разбира се, че кашата е по-добрият вариант  Peace
Аз захраних с каша след 5-я месец

 Теб пък кой те пита CloseВземи прочети един път някоя тема за какво е и тогава си давай несвързаните и безсмислени отговори!
Биляна, няма как да стане, защото потребителката pamsi вече е дала компетентния си отговор и няма да се върне обратно към темата!

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 19:11 от tonkabonka

Общи условия

Активация на акаунт