"МАРТенче в корема расте,мама бърза име да му избере"

  • 18 192
  • 291
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 495
Белла какво имаш впредвид документите за раждането. То се издава едно направление за хоспитализация, което важи 30 дни - така, че е рано още да ти го дават!

За обменна карта-със сигурност, другото-незнам....някои мами вече споменаха че се издавало без дата, ама като ида при Гидикова тя ще каже най-добре Peace.Трябва да ми пусне и изследвания.

# 76
  • София
  • Мнения: 673
Окич, аз всеки път си питам доки колко сме големи, а за седмиците той сам казва, че вървиме леко напред

# 77
  • Мнения: 68
Здравейте момичета,
Точно се приготвям да излизам и като чета какво сте писали за студа ,тръпки ме побиват.
rosita ta,и аз мисля да ходя на лекцията на 16.01,така че живот и здраве ще се видим.

В събота е денят за пазар на малкото човече,мисля да пазарувам от Даяна и ники,за каката преди копувах от там но не съм ходила скоро,дано да е заредено и да накупя повече неща.
е хайде до довечера.  bouquet

# 78
  • Мнения: 151
Окич, аз всеки път си питам доки колко сме големи, а за седмиците той сам казва, че вървиме леко напред
На мен пък до сега не са ми казвали колко кг е бебо,само мерят сантиметри.
Аз бях вчера на доктор и по размера на главичката ми каза,че върви 33 седмица(големичко) Wink

# 79
  • Мнения: 6
Здравейте маминки  Grinning

Най-накрая и аз да се включа,че само си ви чета и немога да стигна до писане - нещо последните дни все нещо ме боли и само лежа и спя  Sad само вчера се поизлъгах и излязох да се поразходя,че иначе пък като се застояяяя  Whistling

Любима - честита ти принцеска - пожелавам ви бързо да си я приберете и гушкате   bouquet

Относно имената - откакто разбрах,че сме МЪЖ си го избрах - Валери,но в началото си имах колебания между него и Валентин и в крайна сметка надделя Валери  Wink

Мисля ,че the light_2008 пита за хемороидите - мила и аз имам и знам колко е кофти - моят е външен и кървеше и болеше и...страшно беше...та казаха ми за един мехлем "Герофит" /само билки / и на 3-ят ден започна да ме облекчава,даже си продължавам да си го ползвам,като профилактика  Peace

Раждането - лелеле колко ме е страхххх  ooooh! но засега мисля да си раждам нормално и да е държавната ни ,но започвам да се замислям и за избор на екип  newsm78

За теглото на бебока,понеже моят доки говори толкова ниско,а аз си падам малко глуха напоследък,та аз си го питам винаги - Колко см е станал,колко тежи вече - на последната ЖК беше наддал 900гр за има няма месец  #Crazy е това мисля е много относително с тези килограми,но все пак  Wink

е това е засега от,че кръстчето и гърба пак ме заболяха  Sad

Весел ден маминки  Hug

# 80
  • София
  • Мнения: 673
Окич, аз всеки път си питам доки колко сме големи, а за седмиците той сам казва, че вървиме леко напред
На мен пък до сега не са ми казвали колко кг е бебо,само мерят сантиметри.
Аз бях вчера на доктор и по размера на главичката ми каза,че върви 33 седмица(големичко) Wink

Просто си питай доктора. На мен пък ми мерят килограмите, големината на главата и дължината на крачето. Общия ръст няма как да ми го измерят.

# 81
  • Варна
  • Мнения: 858
Добър ден мами  Hug
Аз днес мислех да излезнем на разходка с милото и да поразгледаме тук там за колички и легла,че вчера нищо не ми хвана окото на живо,но като ви чета какъв студ е навън и май ще го отложим.  newsm78  Не ми се иска да се намръзна без да е нужно....
А Радина определено ми харесва повече....

# 82
  • Мнения: 151
Десис и аз това се чудя. Laughing Понеже исках да ида да видя новите модели на Чиполино днес,но мъжа ми казва ,че било много студено вън та се чудя.Тъкмо се пооправих малко да не се разболея пак.Е то сме с кола,ама аз само да си изкарам носа на вън и съм болна  ooooh!

Симона,аз имам един хемороид от преди и сега втори ми излезна.Та предния го третирах с едно спрейче-Оксикорд се казва.
Там е работата че мен не ме боли,а ме сърби.

# 83
  • Мнения: 222
Я да питам, докато пак не съм забравила - някоя мама беше писала, че половинката й ще участва в Стани Богат? Аз вчера, като го гледах се сетих, че някой спомена, ама нали съм с  бременски мозък  ooooh!
Така, че бързо да си признава коя е, за да стискаме палци и да гледаме  Peace

А навън е нечовешки студено! Момичета, я по-добре си стойте вкъщи! Към края на седмицата уж го дават да се затопля, ама....

# 84
  • София
  • Мнения: 263
poli+,
 къде е този Там има ли ванички и кошарки?
Дайте инфо за добре заредени магазини за кошарки и ванички. Аз съм се насочила към Пигис...

# 85
  • Мнения: 1 734
Вижте докато си ровех напред-назад на какво попаднах от кърмаческия форум:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=177530.0
мисля, че ще е полезно за всички, които се подготвят за така предстоящото кърмене. Аз лично съм решила този път да кърмя по-упорито и дълго, дано успея!

# 86
  • Мнения: 980
Привет

Моля, кажете ми някакъв лек за киселини. Знам, че е дъвкано и предъвкано това, ама аз досега такова нещо не съм имала, но снощи кой ме кара да пия сок от боровинки.  ooooh! та и не съм внимавала в час...

пих сода, ама не помогна особено. Болииии.. а и Мопси рита  Tired

# 87
  • София
  • Мнения: 459
Здравейте и от мен!
Имам един въпрос - забивка към мамите със седалищни бебчета -
"Горят" ли ви ребрата?
От няколко дни /около седмица/ имам нещо като парене под ребрата точно където е главичката на бебка и на моменти е направо непоносимо. Питах доки и ми каза, че най - вероятно е от сутиена и да се мажа с някакъв охлаждащ или овлажняващ крем.

На мен от около месец ми "пари" най-горе на корема, точно на границата между тумбака и циците. И мисля днес да питам от какво е, че не се издържа вече.
Но се съмнявам да има връзка с позата на бебето - моето е с главата на долу от много време...

Като се върна от консултация, ще пиша ако съм научила нещо  Hug

# 88
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен!
Имам един въпрос - забивка към мамите със седалищни бебчета -
"Горят" ли ви ребрата?
От няколко дни /около седмица/ имам нещо като парене под ребрата точно където е главичката на бебка и на моменти е направо непоносимо. Питах доки и ми каза, че най - вероятно е от сутиена и да се мажа с някакъв охлаждащ или овлажняващ крем.
Ох, горят и още как!Ако можеш да не носиш сутиен-недей.Болката и паренето всъщност идват от междуребрените нерви-бебчо натежава, притиска и тегли напред.Не стой дълго време в една поза,особено седнала,пробвай да правиш гимнастика за бременни.Дано се почувстваш по-добре!
Есме Вихронрав(ех, че ми хареса тази книжка на Прачет) ,не се шашкай за упойката.Прави се не спинална,а епидурална анестезия,която ако се изпълнява от кадърен анестезиолог си е о.к. Ако нямаш някакви трайни структурни изменения в гръбначния стълб в поясния дял-няма страшно.

# 89
  • Варна
  • Мнения: 858
The_light_2008 май е по-добре да послушаме половинките и да го оставим за някой следващ ден  Simple Smile  А и щом бързо се разболяш по-добре не рискувай  Hug  А да ти кажа само че ние вчера ходихме до Вис Виталис в Пловдив точно защото разчитах като е голям магазин да разгледам повече модела колички и кошарки,но се разочаровах- колички имат много малко модела,а кошарки само 3 вида,незнам защо,но няма смисъл да ходите до там заради това. А и новите модели на Чиполино ги няма.

Общи условия

Активация на акаунт