Бъдещи мами - ЮЛИ 2009 Тема № 10

  • 11 241
  • 275
  •   1
Отговори
# 15
  • Canada
  • Мнения: 649
Magiika, можеш да пиеш Парацетамол. И аз бях с температура 3 дни, ходих при доки и тя каза че няма проблем Парацетамол, Фервекс, също всякакви хомеопатични - като осцилококцинум.
Сладък бонбон, дано всичко да е наред. Знам че много ще се притесняваш, но стискам палци. Доколкото знам, най-опасно е ако си в контакт с болен от рубеола и не си я карал.

# 16
  • Мнения: 425
magiika за температура може да пиеш парацетамол. И то е желателно само в краен случай да се пие, при температура  над 38 градуса.

Аз бях обещала да се отчета от прегледа, ама преглед нямаше - докторката ми е болна и чак другата сряда ще ме прегледа. Аз тогава ще съм в шестнадесета седмица и тая някакви надежди да видим какъв пол ще е бебчо. Голямо любопитство ме гризе  Mr. Green . Имам някакви спомени, че на една приятелка точно в 16 седмица и казаха пола, но може и да се бъркам, а и тя не помни. Мамчетата, на които им е втора бременност при вас как беше първия път, коя седмица се вижда пола на обикновен ехограф, не на 3D.

# 17
  • Canada
  • Мнения: 649
Berushka сигурна ли си че е за над 38 градуса? Защото на мен докторката не ми каза такова нещо, а при предната бременност си спомням че като вдигнах 38 моментално ми изписаха антибиотик, тъй като температурата била много вредна за бебето.

# 18
  • София
  • Мнения: 121
Магийка, само парацетамол, дори не съм сигурна за колдрекси, фервекси и всякакви такива неща при простуда. само парацетамол и бабини илачи - мед, лимон, чайове и то не всички.. а за смучащите занм само, че може ефизол, но не и нео ангин или останалите , само ефизол... това знам аз, и аптекарката ми го потвърди. При хрема на мен ми помогна много мед в носа с клечка за  уши или с пръст по няколко пъти на ден се нанася лекичко. на мен ми помогна много

Параскева , как така сама си ги изтискваш  тези работи... не те ли е страх, иди да те видят...страшничко звучи - гной, кръв и дупка  Confused

 Аз днес бях на зъболекар, оказа се,че имам зъби за правене . със сигурност следващият зъб ще е със упойка, че нещо не ми понесе болката и се притеснявам като подскачам и съм под напрежение.
Лека нощ от мен!

# 19
galeto123, karelia79,beru6ka благодаря за съветите вече нищо не пия защото вкъщи нямам парацетамол ,но утре ще си купя.дано само не съм навредила на бебчето  newsm17

# 20
  • USA
  • Мнения: 675
Здравейте, момичета.Благодаря за новата темичка newsm74.Аз ви чета всеки ден, сутрин и вечер, но не пиша много че трябва да ползвам кирилизатор и става дълга и широка, а и както ме мързи.Ходих на лекар, само чухме сърце, не ме гледа вече на видеозон.Каза че само първите пъти се гледало дали всичко си е на мястото.Моят доктор го нямаше и акушерката беше там. Тук в щатите те поема един доктор и ти прави всички изследвания и прегледи само той от началото до края, той и изражда, и след това мисля че се ходи там и докато бебето е малко.Понеже чета че вие сменяте различни доктори за различните му изследвания и прегледи. На мен още ми се гади, по-рядко повръщам Sick.Питах акушерката докога, тя каза още две-три седмици.Аз това го слушам от както съм бременна.Днес говорих с майка ми и тя каза че с първата бременност е повръщала почти до края Mr. Green,моля се да не съм и аз така, защото ми писна, и то не само на мен.Пак си ми е лошо.Миризмите продължават да ме дразният.Преди няколко дни моя колежка си намаза ръцете с крем, аз като разповръщах, и ми беше лошо чак до другата сутрин и това само от един крем. Преди се мажех със зехтин, но като че ли само ми омазняваше кожата, а не я хидратираше и ме сурбеше страшно много.Сега си взех вазелин и се чувствам добре.Бих искала и аз да си купя нещо по-така за мазане, но тези миризми ме убиват.
 Досега съм качила 3.5 кг. badscaleТова е малко множко за моята височина(160см), но какво да се прави.Имам си корем и когато съм с блуза по мен си личи доста ясно, отдавам го на това че съм ниска и слаба. За боядисването, аз имам само един кичур бяла коса, но той не се вижда много , може и да го боядисам, но най-много един два пъти(боядисвам само него по принцип).
Искам да ви попитам как сте с яденето,аз съм гладна имам чувството на всеки 20мин. newsm22И то не е апетит, а стомахът ми стържи, и ако не хапна веднага ми се повдига, и може и до повръщане да стигна.Дънките ми стискат на корема вече, не ги закопчавам, но тук са много грозни дрехите за бременни.По скоро са за пенсионерки, отколкото за бременни,сигурна съм че в Бг има сто пъти по-хубави неща.
Относно настинките, аз се оправих без никакви хапчета, само със чай, и много лимон и мед.
Аз също откакто съм бременна имам бяло течение, преди това нямах, но ми прилича на нормално, и не се притеснявам от това.Доколкото знам ако мирише и има зелинкаво-жълт цвят , тогава нещо не е наред.Това е засега от мен.Може да ме добавите в списъка на 3 юли, първа бременност, 31 год.чао засега и безпроблемно и леко бременеене.    Hug Hug Hug bye

# 21
  • Мнения: 1 113
Добро утро!
Парацетамолът може да се пие и при по-ниска температура. Не трябва да се допуска повече от 38 гр., вредно е за бебето. Доколкото съм чувала и аналгин може, но аз лично не съм го приемала като бременна.
За момичетата с кашлица - обадете се на лекарите, които ви следят да ви предпишат нещо. Проспан и Стодал със сигурност стават, но дали ще свършат работа не знам. При много силна кашлица е опасно да не се отлепи плацентата (не искам да ви плаша, но вземете мерки). Стискам палци всички да оздравяват! И яжте много лимони.

Мамбина, благодаря за хубавата тема! Hug

# 22
  • Мнения: 425
Относно температурата, аз преди няколко седмици вдигнах 37.7 и понеже беше късно вечерта и нямах парацетамол пих много чай с мед и лимон, легнах си и се завих много хубаво с няколко одеяла и на сутринта нямах температура. Но за всеки случай отидох до аптеката да си взема парацетамол и там питах аптекарката (една много мила женица) може ли да пия парацетамол и тя ми каза, че до края на трети месец не е много желателно да се пие дори и парацетамол, само в краен случай при Т 38 градуса и нагоре. Това било така, защото температурата до 38 градуса дори била един вид полезна за организма, в смисъл, че се убиват там разните му бактерии. Така че magiika по добре наблегни на топли чайчета, супички и се завивай повече. С изпотяване също се сваля температура. Аз лично не си падам по пиенето на лекарства и особено сега гледам да ги избягвам. А за кашлица и гърло може да си вземете Хомеожен. Това са едни хомеопатични таблетки, слагат се под езика на всеки час по една. На мен ми оправиха гърлото за няма и 2 дни. И стават за бременни, което е най важното.

Хайде лек ден на всички и се пазете, че с тези грипове дето вълнуват не е шега работа.

П.П. Сега се сетих и за още един метод за свалне на температура. Увивате си ръцете в кърпи напоени с оцет. Като малка винаги така ми сваляха температурата и действа по бързо от разните лекарства. Е малко понамирисва от оцета, но иначе действа.

# 23
maimun77аз също съм качила само че незнам колко точно защото не съм се мерила преди да забременея.сега съм 53 кг.а преди това бях някъде около 48.иначе сега се харесвам повече,защото преди бях прекалено слаба.при мен повръщането почти спря, но знае ли човек да не се хваля много.а за температурата вече съм по-добре и засега няма да пия нищо освен чай kaffeetrmker_2виждам че повечето сме с разни бели течения,аз в петък ще ходя при частния лекар да ми вземе секрет и да видим всичко наред ли е,защото може да се наложи да ме шият, че аз съм проблемна.желая хубав ден на всички Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 39
Здравейте момичета,
karelia79, за ментовите дъвки съм чела някъде, че наистина вредят на бебето, но честно казано ми се струва страшно глупаво. Разбирам да изядеш 1/2 кг. лукчета и количеството мента да е голямо, но една дъвка за деня.....освен глупаво ми се струва и нелепо.
magiika при предишната ми бременност док. в началото на 4 ти месец каза "60 % е момиче" на следващия месец каза "90 % е момиче" - това на обикновен ехограф. И все пак момиче се роди.
Упсарин зная, че не трябва да се пие, докато моята док., както и Джи Пито ми казват, че може Парацетамол, Фервекс, Колдрекс - изобщо тези, които съдържат парацетамол с Витамин Ц. Имат ли груга съставка - не се пият до края на 3-ти месец, ако не е предписано изрично от док.
galeto123 направо ти съчуствам, че точно сега трябва да ходиш на зъбар  Cry
За зехтина зная че е хубав за кожата, прави я мека и т.н., но лошото при него е че запушва порите.
А такава глупости, че "температурата до 38 градуса дори била един вид полезна за организма, в смисъл, че се убиват там разните му бактерии" просто не знам кой болен мозък може да го каже. beru6ka , извинявай - нищо лично, но просто звучи супер лудо.

# 25
  • София
  • Мнения: 39
magiika стискам палци

# 26
  • Мнения: 425
sisko_75 Аз бях питала за познаването на пола кога става на обикновен ехограф  Wink
А това за температурата го казва фармацевт, чувала съм го и от доктори. Все си мисля, че разбират повече от нас. Не мисля, че звучи супер лудо, все пак организмът си има защитни реакции и начини да се бори с болестите. Тъпченето с какви ли не лекарства при най - малкия проблем не е решение. Така не се дава възможност на тялото да си изгради добра имунна система. Но все пак всеки решава сам за себе си, аз предпочитам да не пия лекарства, при условие, че мога да се оправя с чай с мед и лимон.

А по въпроса с дъвките да ви кажа, не само ментовите, но и всички останали са вредни, защото съдържат аспартам, който е много вреден за плода по време на бременност. Аспартама е изкуствен подсладител, който се съдържа в доста продукти. Известен е още като Е951.

# 27
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз също зная, че Т до 38 градуса не се води висока и е хубаво организмът да се пребори сам с нея, изгражда си антитела и се преборва ,не е необходимо да се дават илачи. При децата се същото, особено когато са малки те имат леко завишена температура.
Това също го зная от лекари и съм се убедила, че е истина  Peace

Иначе нашето мишленце е в поредната зъбешка криза, не спим нощем, плаче и се тормози, сополи точи и кашля, абе като в лазарет сме. Хубавото е, че ние с баща й вече се водим почти здрави. Надявам се и тя да се оправи скоро и да пробие този кътник, че ще му и кътника.... Twisted Evil

Чакам да се позатопли още малко и се мятаме по площадките, поне да дишаме свеж въздух и да събираме витамин Д, тук слънцето напича и вика хайде вън.

Желая ви приятен ден!

# 28
  • София
  • Мнения: 39
Аз съм против да се тъпчем с разни хапове за най-малкото, но това, че температурата до 38 градуса дори била един вид полезна за организма, в смисъл, че се убиват там разните му бактерии - ???? Както вече казах - нищо лично!!! Вкъщи когато някой се разболее не тичам с хапчетата, сиропите да не говорим за антибиониците, а пробваме безвредните методи - като чай, мед, загряване и т.н.

# 29
  • Мнения: 425
http://www.az-jenata.com/?page=article&aid=1352 Ето това е една статия, писана е от доцент, и в частта "Опасна ли е високата температура?" е обяснено това което казвам. Не го приемам лично, нито се обиждам, просто държа да се изясни, че не си ги измислям нещата, а се уповавам на думите на медицински лица. 

Общи условия

Активация на акаунт