За избора на мъжка ел.самобръсначка Philips

  • 42 047
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 001
иди в техномаркет и попитай някой продавач те ще ти обяснят кой модел какво представлява и ще ти е по лесно да вземеш решение

# 16
  • Мнения: 405
иди в техномаркет и попитай някой продавач те ще ти обяснят кой модел какво представлява и ще ти е по лесно да вземеш решение
Ходих, но не бе от най-любезните индивиди консултамтката...и затова реших да взема проучването в свои ръце...както обикновео

# 17
  • София
  • Мнения: 6 363
мъжът ми има стар модел на Philishave от преди 10 и повече години. тая година му го поднових с нов модел - супер-хипер, ала-бала, от ония с многото кръгчета и т.н.... тръпнеща в очакване попитах как е с новата самобръсначка, а той каза, че не намира никаква разлика със старата.

така че - не се ръсете с прекалено много кинти за скъпи модели.

# 18
  • Мнения: 405
мъжът ми има стар модел на Philishave от преди 10 и повече години. тая година му го поднових с нов модел - супер-хипер, ала-бала, от ония с многото кръгчета и т.н.... тръпнеща в очакване попитах как е с новата самобръсначка, а той каза, че не намира никаква разлика със старата.

така че - не се ръсете с прекалено много кинти за скъпи модели.
Е ти направо ме уби... ooooh! Аз точно такъв модел с по 3 диска на глава мислех да взема. А я ми кажи моля те щом мъжът ти е с такава -  / само дето не доуточнихме каква е всъщност..../ как я използва..само за сухо бръснене / без пяна, гел, нищо на лицето/ или си слага пяна и след това минава с нея...че това не ми е хич ясно newsm78. Защото има и модели Coolskin, които са за мокро бръснене / под душа/ с контейнер на Нивеа в тях. Моля те кажи  bouquet

# 19
  • Мнения: 8
И аз търсех за подарък около празниците електрическа самобръсначка, съответно изчетох едва ли не целия интернет и вече съм почти като енциклопедия по въпроса. Сега ще синтезирам най-важното и предполагам доста ще помогна Simple Smile

1. Електрическата самобръсначка е по-добра от обикновената по принцип, но се изисква 2-3 седмици време за свикване и за съжаление не всички привикват. Все пак единици са тези, които не свикват, така че не би трябвало това да е голямо притеснение. Но определено бръсненето с такава самобръсначка е по-полезно за кожата, тъй като с обикновените при всяко бръснене се сваля и част от епидермиса.
2. Ел. самобръсначка по принцип е за сухо бръснене, въпреки че има и модели, които предлагат комбинирано сухо и мокро бръснене под душа. Следователно е доста по-евтин вариант и с времето се изплаща по-скъпата първоначална инвестиция, тъй като не се дават пари за гелове, пяни, смяна на ножчета и т.н. Автършейва все пак си е препоръчителен.
3. Ел. самобръсначка обикновено може да се използва както включена в ел. мрежата, така и с батерии. Това е голямо предимство особено при пътуване. Друго сериозно предимство е спестяването на доста време, тъй като не се мажеш с пяни и т.н., т.е. няма подготовка. В чужбина даже някои хора си се бръснат в колите по време на задръствания Wink
4. Относно марките изборът е сведен само до Филипс и Браун, ако искате нещо качествено, като Филипс е с една класа над Браун.
5. Избирайте модел с последните 3 вида бръснещи глави HQ8, HQ9 и HQ10. Бръснещата глава се сменя на 1-2 години като не са много скъпи.
6. Сега конкретно няколко полезни съвета, ако ще купувате Филипс, което е и логичното, ако търсите качество. Ще разделя моделите на 3 вида - базов, средна категория (т.е. базов с някои екстри) и естествено луксозни модели. От първата категория ви препоръчвам HQ7140 или HQ7340, втората е много добър избор за първа ел. самобръсначка и не е скъпа в случай, че не станете фен на ел. самобръсначките. От средната категория определено се насочете към HQ8150 и най-вече HQ8240. Вече към по-скъпите модели отивате с HQ9160, HQ9170, HQ9190. Луксозните са от серията Arcitec и по-точно RQ1095, но тогава вече отиваме при цени до над 400 лева. Също така Nivea си имат съвместна разработена серия с Philips и по-точно модела HS8040, който е за сухо/мокро бръснене и със специална помпичка, която впръсква автършейв по време на самото бръснене. Удоволствието е голямо, цената на модела е около 200 лева, но консумативите на Нивеа, които се купуват всеки месец струват по 20 лева, така че внимателно преценете. Разбира се може и да не купувате консумативите и пак ще си бръсне като останалите модели.
7. В никакъв случай не купувайте от БГ, цените тук са завишени безобразно - двойно че и повече на някои модели. Разгледаите в ebay за HQ7340 (около 130 лева излиза, срещу към 220 в БГ) или HQ8240 (180 в ebay при около 300 тук) - тези два модела са супер за подарък.

Успех с избора и да се похвалите после!  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 001
Васка  Peace интересна информация

# 21
  • софия
  • Мнения: 25 468
ЕЕЕеее, Васка, много ти благодаря  bouquet  bouquet Много полезно и ясно написано. Запазвам си твоя пост за следващата самобръсначка  Hug Единственото куцо нещо при купуването на техника от ebay е, че нямаш сервизна гаранция, но имайки предвид марките, рискът е пренабрежимо малък и си струва (аз лично си взех 2 неща, на цена с доставка едното от тях тук. Нали сме "богата държава").

# 22
  • София
  • Мнения: 6 363
мъжът ми има стар модел на Philishave от преди 10 и повече години. тая година му го поднових с нов модел - супер-хипер, ала-бала, от ония с многото кръгчета и т.н.... тръпнеща в очакване попитах как е с новата самобръсначка, а той каза, че не намира никаква разлика със старата.

така че - не се ръсете с прекалено много кинти за скъпи модели.
Е ти направо ме уби... ooooh! Аз точно такъв модел с по 3 диска на глава мислех да взема. А я ми кажи моля те щом мъжът ти е с такава -  / само дето не доуточнихме каква е всъщност..../ как я използва..само за сухо бръснене / без пяна, гел, нищо на лицето/ или си слага пяна и след това минава с нея...че това не ми е хич ясно newsm78. Защото има и модели Coolskin, които са за мокро бръснене / под душа/ с контейнер на Нивеа в тях. Моля те кажи  bouquet

аз купих тази - http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09016435
бръсненето става на сухо - не се слага нищо на лицето. след бръснене се ползва обичайния афтършейв.

# 23
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Купих тази: http://volta.bg/?page=item&categoryID=&itemID=19172 . Мъжът ми е много доволен  Peace

# 24
  • Мнения: 592
vaska63  ме разби - толкова надълбоко е навлезнала в материята. Този пост трябва да се сложи в рамка!!!   Peace  Радвам се че и друг е разбрал че в БГ продавачи и дистрибутори са алчни малоумници! #2gunfire

# 25
  • Мнения: 8
Благодаря за отзивите Simple Smile Доста време го писах, но включва всичко сбито от едва ли не тонове изчетена информация по въпроса и също мисля че е полезно  Wink

Ето няколко сравнения, за да избегнете правенето на 100% печалба на алчните български търговци:

1. Philips HQ7340
-> в Technomarket - 219лв.
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09042063
-> в ebay.co.uk - £61.98 (133 лв. по днешен курс)
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=S … item=270328213186
Като продавачът е с над 10000 продажби, 100% позитивен фийдбек, което е рядкост и в цената ви влиза доставката до БГ.

2. Philips HQ8250/ Philips HQ8240 (разликата е само в дизайна)
-> в Technomarket - 339лв.
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09041147
-> в ebay.co.uk - £78.98 (170 лв. по днешен курс)
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=S … item=270328851289
Същият продавач като модела по-горе.

3. Philips HS8040 (от серията на Nivea с лосиона)
-> в Technomarket - 279лв.
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09037437
-> в ebay.co.uk - £76.98 (165 лв. по днешен курс)
Цената е с доставка и продавач с 99.8% позитивен фийдбек.

Ето и Philips HS8020 - същият модел общо взето, но предната версия.
-> в ebay.co.uk - £57.98 (125 лв. по днешен курс)
Продавачът е първия със 100% фийдбек, включва се и доставката. Същият модел в БГ е с около 100 лв. по-скъп.

А това е лосионът, за който говорим (струва 19лв. тук, малко по-евтино от чужбина):
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09040690
Свършва за 2-4 седмици по коментари.

Ако знаете английски, можете да проверите отзивите за модела, който си харесвате в amazon.com - там има стотици ревюта от клиенти Simple Smile

Успех още веднъж и да се похвалите после!  Peace

# 26
  • Враца
  • Мнения: 876
Здравейте момичета, на мъж ми брадата е страшно чувствителна и каквито и ножчета да използваше и гелове все се подуваше буквално първите два дни...накрая реших и му подарих тази самобръсначка (снимката е линк)


вече трета година я ползва и е страшно доволен и най - важното не се изрива...има зарядно с което се зарежда, нещо си за бакенбарди, бръсни изключително гладко дори и малки косъмчета...когато питах момчето в магазина 2 или 3 глави да е (бях отишла за 3 глава  hahaha) то ми каза че с 2 ще е по - удобно да бръснене, че е по - маневрено...не знам дали е прав защото не съм имала база за сравнение, но за целия период още не сме сменяли ножчетата (момчето каза че ще се наложи чак след 4-6 години)...сред употреба просто се измива с вряла вода за дезинфекция

Последна редакция: ср, 14 яну 2009, 17:20 от wb

# 27
  • Мнения: 405
 Страшно много благодаря на всички ви за отговорите Hug. Сега нямам много време, но по-късно ще прочета всичко, написано от вас и ще умувам. Още един път благодаря! Ще ви подпитвам после за подробности Simple Smile
  bouquet Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 224
Здравейте искам да ви питам зарядните универсални ли са за електрическите самобръсначки Philips, мъжа ми има Philips Philishave 6830 , но загубихме зарядното, моля ви  ако знаете откъде мога да купя зарядно!

Последна редакция: пт, 24 юли 2009, 21:25 от bubole4e

# 29
  • Мнения: 32
Момичета отдавна не се е писало в темата, но не искам да отварям нова и ще питам - дано някой ме забележи и ми отговори  Praynig
Изчетох и се образовах напълно по въпроса с ел бръсначките и съм аха-аха решена на Филипс до към  140 лв ( от ebay ако трябва, че виждам мога да взема класи повече за тия пари) - разбрах, че са малко по-добри от Браун, а и дизайна ме кефи малко повече, но .... едно последно нещо не ми дава мира - прочетох, че трите глави на Филипс не са добри за гъста и черна брада ( каквато е на моя приятел),  по-скоро хоризонталната система на Браун е за тях. Мислите ли, че има нещо вярно в това и трява ли да пренебрегна Филипс заради трите глави? Моля ви - съветвайте ме  Hug

Общи условия

Активация на акаунт