Спане с бебето в спалнята,мъжа в друга стая

  • 15 733
  • 178
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 478
За всички засегнати съфорумки искам да доуточня,че в никакъв случай не смятам,че седенето вкъщи с детето е безгрижие и е многооо свободно време.Не подценявам труда ви.Но мисълта ми беше,че всеки сам намира идеалната среда в семейството си.
Аз не търся равенство в грижите по детето,поне на този етап.Че нали за това съм в майчинство.


Само искам да добавя още нещо-да не пропускаме факта,че мъжете ни са в много по изгодна позиция.В смисъл такъв,че мен лично това еднообразие ме убива бавно ,но славно в емоционален план-добре че е този форум и други забавни сайтове!Съпрузите ни/мъжете ни поне имат разнообразието-втората среда!Това е от голямо значение!Аз разбира се ако имах възможността бих си останала при други обстоятелства вечната домакиня и майка! Но това е друга тема Simple Smile


ronkis,аз не мисля,че мъжът ми е в по-изгодна позиция.От многото работа,понякога вижда детето само когато спи.Това ли смяташ е по-изгодната позиция?Е ако приемаш стоенето вкъщи като еднообразие,което бавно те убива,това вече е друг въпрос.




... Достатъчно сме сплотени и близки ,за да издребняваме на това ниво.

Не забелязвам никаква сплотеност конкретно при авторката:

... Изгоних мъжа ми да спи в хола защото хърка и не можем да спим от него.С мъжа ми страшно много се караме откакто родих,а сега откакто не спи при нас е ужасно.Много гадно се чувствам от постоянните караници ...




Да,Никол,права си.Но там проблема едва ли е в бебето или в хъркането.

# 31
  • Мнения: 585
На тези дами,чиито мъже никога не биха отишли да спят в другата стая,мога да ви кажа че явно не знаете какво означава да не спиш една година.Да,аз не съм имала пълноценен сън повече от година.Не,не се оплаквам,но и не виждам причина,поне мъжа ми да не поспива.Егоистично е решението за солидарност,когато единият работи и не спи,а другият стои вкъщи.
Поне в нашето семейство,не съществува проблем с този момент.Достатъчно сме сплотени и близки ,за да издребняваме на това ниво.
  Peace Напълно съм съгласна с Le Soleil. Аз съм на същото положение. Една година безсънни нощи или спане на пресекулки, което не го смятам за нормален сън. Не виждам как след подобна нощ, мъжа ми ще е работоспособен на другия ден. Аз все пак мога по някое време на деня да си легна с малкия, но той няма и тази възможност. Не мисля, че добрите семейните взаимоотношения се крепят само на общата спалня. Има далеч по-важни неща, но ако нещо някъде куца, оправдавния много  Peace


и при нас спим отделно откакто се роди голямото ни дете опитахме около месец да спим заедно но таткото се будеше и несе наспиваше , но за нас не е проблем да спим отделно , сега хголямата на 2год спи при баща си и спят по цяла нош бнепробудно , а аз пак бодувам с малкия на година и три месеца  защото го кърмя . Само че това че спим отделно не значи че сме се отдалечили един от друг , имаме все пак и трета стая /пък и баня , коридор , гардеробна / където като заспят малките можем да общуваме колкото искаме и както си искаме , стига от екшъна през деня да са ни останали сили за това . не виждам проблем че спите отделно даже мъжа ти би трябвало да ти е благодарен че си е на спокойствие , стига да не някакъв е заклет традиционалист и да счита че може да сте интимни само спейки заедно на точно определено легло , че то си омръзва , бе .
А иначе по сериозно може би ревнува или му идват нанагорно новите ангажименти с малкия човек и оттам сте по инзнерваени и двамата , и по уморени което на никой не се харесва , но си мисля че почти всяко семейство минава през такъв период , при нас беше около месец и половина ама не му се дадохме , старайте да сте мили един към друг , и да се възприемате като партньори в трудното , а не да гледате на   другия  като виновен че това ми се случва  . Мъжа ми все ми повтаряше в началто как може да не успявам с къщата и с дететео при все че само тов аправя и как може да се кърми  едва ли не деноношно, а вкъщи да е разхвърляно и да нямам време да сготвя ,е  мина малко време видя че  е така и при други семейства , а и поостана малко вкъщи и видя че шетенето около бебето може да ти заеме почти цялото време , дадох му да попрочете в нета и теми  за кърменето на поискване и се успокои . Друга причина  може да са ви финансови проблеми ако имате такива опитайте се тези неща да не ви пречат да се обичате стига да го искате и двамата , все пак най- доброто което могат да направят за едно дете двамата му родители е да се обичат . И да се скарате опитайте се преди да си легнете да сте си простили  и не се сещайте за неприятни неша , че като пуснем негативините неща на воля намт спиране и става все по лошо .

Последна редакция: пн, 12 яну 2009, 23:43 от кейт888

# 32
  • София
  • Мнения: 619
Le Soleil,моят съпруг също вижда детето си 6 дни през седмицата само докато спи,а еднствения ден е неделя когато може да бъде с него.Относно по изгодната позиция имах в предвид това,че те имат разнообразие-срещат се с хора,контактуват повече,най малкото разнообразяват обстановката(то пак зависи от професията де).Иначе-аз съм си в къщи от вече 3г.,не си стоим само в къщи-даже напротив.Аз съм то типа хората които с повод без повод излизат на вън с детето.Контактите са ми много-даже ми идват в повече понякога когато тръгна по ул..Но факта,че извършвам едно и също,срещам се с едни и същи хора кажи -речи,режима ни е един и същи...това имах в предвид -ако ме разбра Simple Smile
Абе никак не лесно както на съпрузите ни така и на нас домакините!Много пъти съм го мислила,как ще е на работа съпруга ми.Дали няма да направи някоя фатална грешка от преумора.....Но това е -да си родител не е лесно!

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 09:00 от ronkis

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
С третото близо 10месеца,аз спях в детската стая с бебо,а татито с 2 големи на спалнята,кърмех и така ми беше по удобно,все пак и да е с нас татакото няма как да го накърми.
Когато спях кърменето,всички деца си отидоха по креватите,а аз и тати сме си заедно.Това което ми е странно,колко хърка,че заради това да го гониш човека,ей това го обижда сигурно,а и преди да се роди бебето не те ли дразнеше.Все пак ти си го изолирала доста,може би затова се карате.

# 34
Благодаря на всички за мненията.
Мъжа ми си хъркаше и преди ,но не съм го чувала,защото не съм се будела по 3,4 пъти на нощ от бебо.След като нахраня детето и го оставя да спи аз не мога да се унеса защото постоянно бутам мъжа ми че хърка.Това продължава до другото будене на    детето,а аз още  не мога да заспя.На сутринта съм като парцал.Гадно ми е защото ми липсва мъжа ми,хем ме дразни адски с това хъркане,хем ми е мъчно за него.Все едно не сме семейство като не спим заедно.Повярваите ми не е възможно да се наспя до моя мечок.Говорим с мъжа ми и той казва ,4е са глупости това ,4е се очуждаваме ,но аз чувствам празнина.Караме се защото и не ми помага достатъчно,но какво да се прави.Никога не съм си представяла ,4е при наличието на такова съкровище като едно дете ще се влошат отношенията със съпруга ми.Страшно се обичахме,а какво се обърка?И сега се обичаме,но нещо ми тежи.Съжалявам ,4е пиша така ,но просто съм тъжна.Преди беб4о с мъжа ми бяхме постоянно заедно навсякъде,а сега не е така и аз страдам.Тъпо звучи,но е така.Нещо изкуках откакто родих LaughingДано всичко се оправи скоро,4е иначе лошо.
Благодаря ,4е ме "изслушахте".Хубав ден ви пожелавам със сладките ви дечица

# 35
  • Мнения: 2 388
Все едно не сме семейство като не спим заедно.

То може и да не сте семейство и като спите в едно легло.

Пожелавам ти всичко да се оправи. Simple Smile

# 36
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
Абе никак не лесно както на съпрузите ни така и на нас домакините!
Абсолютно!
И проблемът не е в това дали спите в едно легло или не, дали таткото храни нощем или не. Честно да си кажа, странно ми е, защо и таткото трябва да се буди да храни бебето, ако то е на кърма  newsm78 Thinking Всяко семейство си избира само правилата, не се равнявайте по другите как правели, точно това поражда споровете. Уважавайте се, обичайте се, старайте се да си решите проблемите, без да се сравнявате с околните, защото вашето семейство е уникално, както и самите вие като личности  Peace Научете се да работите в екип, това май в момента ви куца, а не спането в едно легло  Crazy някой по-горе същото го каза.
И не си единствената изкукала след раждането, да знаеш, че и на мъжът ти не му е лесно и се чуди, какво е станало, та така са ви се влошили отношенията. Трябва време, да се наместят нещата, да подредите живота си вече като сте трима, а не двама Wink

# 37
  • Мнения: 301
Никога не сме спали отделно (за 12-те ни години заедно), то ние и повече от 2-3 дни поотделно го приемаме като края на света. Миналата година се наложи мъжа ми да пътува 2 месеца в чужбина - е, няма такъв сериал. Сметката за телефони е подсъдима направо. Зависи си от хората и от начина, по които приемат близостта помежду им. Нас все ни подиграват, че ако видят мен, а мъжа ми не е в радиус от две крачки, значи сме пред развод.  Embarassed
Сина ми спеше до 1 годинка в креватчето си залепено до спалнята. После, след едно боледуване по време, на което направихме грешката да го слагаме да спи 2 седмици постоянно при нас, до към 3 години (до скоро) спеше между нас на спалнята. Сега пак си отиде в леглото до спалнята. Мъжа ми работи на смени и отделно има и друг бизнес т.е. наспиването му е важно, но пък логиката му да не се делим беше - Ти си спокойна като детето ти е пред очите, а аз съм спокоен, когато виждам, че и ти си спокойна. Истината е, че малкия не спря да реве (от колики, зъби и незнам какво) до към 1 година. Мъжа ми обаче спи дълбоко - изобщо не ни чуваше ревовете и приспивните песнички.
За хъркането и той хърка много (едричък ми е), но на детето като тати захърка му действа приспивно. Мен ме дразни хъркането, но чак да не спя .. спя си.
Мисля си, че си изнервена и затова ти се струва, че охладнявате, просто ти липсва близост. Пробвай в почивните дни да спите в едно легло. Или по-правилно е детето да започне да спи в самостоятелно легло. Колкото по-рано, толкова по-добре, даже и да е в стаята с вас. После много трудно се приучават, че на спалнята спят само мама и тати.  Hug

# 38
  • Мнения: 2 556
Ако мъжът ми хърка силно, изобщо не знам как бихме спали заедно. Трудно заспивам и е абсурд да спя, ако някой хърка наоколо. По въпроса - спала съм и с бебето отделно понякога, за мен не е било никаква трагедия, нито за таткото  Peace

# 39
Не сме спали отделно, въпреки че деето откак се роди и мъжа ми не може да спи, за нем е ясно но той никога не отивал да спи в другата стая.Мрънка понякога, но в повечето случай трае.

# 40
  • Мнения: 2 577
Спим отделно.
Не го жаля, че е на работа, жаля себе си. Детето ми е много спокойно и си спи, спи си и в креватчето. Обаче моят мъж хърка ужасяващо откакто напълня и аз не мога да спя от него. Реших, че и без това ми е ужасно натоварено с детето, първоначално като съвсем бебче ставах често вечер и в комбинация с хъркането ставаше страшно. Разболях се от недоспиване и се изнервих от постоянното му хъркане.

Имаме прекрасни взаимоотношения и ни е много спокойно.

# 41
  • Мнения: 2 388
Направо ви завиждам на тези, които спите отделно.
За съжаление апартамента ни не позволява две отделни спални.

# 42
  • Мнения: 53
Мисля, че трябва да си прибереш мъжа в семейното легло и да отделиш бебето в свое креватче.
Ние имаме близнаци - от раждането си си спят в легълцата, но пък вечерно време просто не спят. Будих се по 10-15 пъти на нощ. Я за хранене, я за нещо друго. Сега е по-добре, защото пораснаха, но отново не спят непробудно. Ставам само по 3-4 пъти, за да ги успокоявам. Но при целия този ужас и за миг с мъжа ми не сме си и помисляли, да се разделим да спим в отделни стаи. Вечер ставаме по равно - независимо, че сутрин той отива на работа, а аз следобед примерно когато заспят децата мога да дремна за около час.

Децата не са само на майката. Грижите трябва да се поемат и от двамата родители, според времето и възможностите им и винаги да се оценят.

Поущрявай го при всеки изгоден случай, когато ти помага за детето. Така и той ще знае, че забелязваш усилията му /дори и минимални/. Похвалата понякога действа като стимул и кара татковците да се стараят повече.

# 43
  • Мнения: 2 448
Направо ви завиждам на тези, които спите отделно.
За съжаление апартамента ни не позволява две отделни спални.

А, моля, моля, това важи само след като е минал щъркела. иначе спане отделно е лоша поличба.   Crossing Arms

# 44
  • Мнения: 2 388
Направо ви завиждам на тези, които спите отделно.
За съжаление апартамента ни не позволява две отделни спални.

А, моля, моля, това важи само след като е минал щъркела. иначе спане отделно е лоша поличба.   Crossing Arms

А, като мине щъркела ще се съберем, за да ни е гадно и на двамата. Mr. Green

Мисълта ми е, че за мен е чудесно да си имам отделна спалня, в която няма да се съобразявам с никой, но нямаме толкова стаи.

Общи условия

Активация на акаунт