От Виена до Варна с кола и с две деца

  • 9 530
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
1.За пътуването по другия начин - през Сърбия - мога само да ви предложа да внимавате да не съвпадне с началото или края на ученическите ваканции в Австрия и Германия. Тогава конвои турци се изнасят от запад на изток и всички граници са кошмар. През останалото време на практика по границите няма никакъв проблем.

2.Преди Българската граница винаги има километри опашка от ТИРове, която започва още от Димитровград. Там влизате и карате в насрещното и, ако се зададе кола, се навирате между ТИровете - те така паркират, че да има място между тях, че даже и помагат на автомобилните шофьори в участъците без видимост - дават сигнали.

3.Ако колата ви е с не-българска регистрация, е на лице рискът да ви бъде открадната в България - драмата не е само за самата кола, ами и че не можете да напуснете после България, докато не й платите митата, ДДСтата и т.н., все едно сте я внесли, защото никой не вярва, че действително е открадната, а не сте я скрили някъде на село... Без коментар, това само в БГ го има...

Успех!

1. Това наистина е така. Доста неприятно, но няма как.....
2. Тази година нямаше такава опашка от Тирове, което доста ни очуди. Ние подобно преживяване сме нямали.
3. Нашата кола е винаги на платен, подземен паркинг и сме нямали проблем. Излиза по на сметка да се плати месечен абонамент, а не за ден.

# 16
  • Мнения: 2 567
Да, разликата, която посочваш в цената наситина е съществена и аз бих посъветвала да се пробвате с колата. Определено не е чак трагедия, както са написали по-горе. Спирате по-често, сменяте се, за децата препоръвам да вземете преносимо ДВД да поглеждат филмчета по пътя. Дори и да не са големи телемани, ще ги разсейва и приспива.
За минаването-задължително през Сърбия!

# 17
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Да, разликата, която посочваш в цената наситина е съществена и аз бих посъветвала да се пробвате с колата. Определено не е чак трагедия, както са написали по-горе. Спирате по-често, сменяте се, за децата препоръвам да вземете преносимо ДВД да поглеждат филмчета по пътя. Дори и да не са големи телемани, ще ги разсейва и приспива.
За минаването-задължително през Сърбия!

Наистина варианта мама+децата със самолет а таткото с колата и среЩа в Бг е най-удобния ,но и с кола не е невъзможно.
Аз съм пътувала само с едното ми дете, беШе на 2г и половина, Милано-София, 1500 км през Сърбия и оцеляхме.  Wink След една ноЩ престой при наШите продължихме към Солун та обЩо се събраха около 2000 км. Детето беШе спокойно,спа цяла ноЩ, през деня се занимавахме , с мъжа ми се редувахме да караме и по4ти не сме спирали ( действието се развива през август ). Пътя е хубав,време по границите не сме губили.Горе моми4етата са писали за винетките и бензина.
Миналата година пак през август пътувахме с двете ни деца,на 5 и 1,5 година от Северна до Южна Италия с колата,пак 1500 км. Аз тръгнах с доста смесени 4увства,август месец тук е много интензивен,отпускарски период и по магистралите е адско задръстване,но вси4ко мина като по ноти. Потеглихме ве4ерта.Децата спаха цяла ноЩ,редувахме се с мъжа ми да караме,спряхме сутринта да им дадем да закусят и пристигнахме към 11,30. На връЩане пътуването мина по съЩия сценарии.
Според мен тайната на добрия успех се крие в това да се пътува колкото се може пове4е ве4ерта и през ноЩта ( макар,4е за ШофираЩия е по-изморително,но ако и двамата карате няма проблем ) за да могат децата да спят и да не усетят многото километри. Аз ли4но не съм привърженик на спирането за преспиване по пътя,заЩото според мен така само се губи ценно време. Правим го само ако супер наложително.

Ходили сме си и със самолет до България,взимайки рент а кар за престоят ни там. Излиза солени4ко. Thinking Първият път взехме кола на 10тина година,слава Богу беШе с климатик за 28 еуро/ден и това в дале4ната 2006та  Twisted Evil Вторият път миналата година успях да намеря една за 23 евро на ден,пак с климатик,на пове4е от  10 години и беШе доста раздрънкана, добре, 4е карах само из София. Цените на рент а карите в София не ги намирам никак за ниски,става дума за по-новите коли (аз доста ровя и търся преди да наема и миналата година варираха между 30 и няколко и 40 и няколко евра ) и не знам до каква степен може да раз4ита 4овек на асистенция в слу4ай на нужда.  Thinking

# 18
  • Мнения: 4 399
МакдироЧка, ами цените на рент-а-кар в Италия какви са? На мен ми се изправиха косите миналото лято като ги видях. Новите коли и в България и в Италия струват горе-долу едно и също, и въпреки това в Италия се отдават толкова скъпо под наем, Че на мен в България ми се струва много евтино.Wink

# 19
  • Italia
  • Мнения: 4 492
МакдироЧка, ами цените на рент-а-кар в Италия какви са? На мен ми се изправиха косите миналото лято като ги видях. Новите коли и в България и в Италия струват горе-долу едно и също, и въпреки това в Италия се отдават толкова скъпо под наем, Че на мен в България ми се струва много евтино.Wink

И тук не са евтини, но с тази разлика ,4е автофлотата на рентакар агенциите се подменя 4есто,колите не стигат и до 100 000 км и са наистина нови и в отли4но състояние и сервиз и асистенция са ти гарантирани по всяко време. Пък и ти Що не си се обадила,4е Ще идваШ. Аз имам корпорейт дискаунт за АВИС,Щях да дам едно рамо. Wink

# 20
  • Мнения: 4 399
А дискаунт имам и аз и при АВИС и при още няколко подобни скъпЧии, ама търсех нещо по-евтинко. А в БГ има фирми в които можеш да наемеш и коли на по 1-2 години, някои дори на месеци. Следващия път като ти трябва свирни и ще ти пратя линк на едни от които съм много доволна. Ама малко по-рано, Че ако търсиш в последния момент и в сезона, нищо свестно не остава.

# 21
  • Italia
  • Мнения: 4 492
А дискаунт имам и аз и при АВИС и при още няколко подобни скъпЧии, ама търсех нещо по-евтинко. А в БГ има фирми в които можеш да наемеш и коли на по 1-2 години, някои дори на месеци. Следващия път като ти трябва свирни и ще ти пратя линк на едни от които съм много доволна. Ама малко по-рано, Че ако търсиш в последния момент и в сезона, нищо свестно не остава.

Ще го имам предвид.  Simple Smile Данке   bouquet

# 22
  • Мнения: 19 306
И аз бих препоръчала да минете през Сърбия. През Румъния се пътува много бавно, често има върволици от камиони, които не може да се изпреварят.

# 23
  • Мнения: 105
Ние вече няколко пъти пътуваме с кола и дете и много си ни харесва, аз не виждам проблем. Пътят до Сърбия не се усеща, магистралите са хубави. Най-тежката част е след Белград, даже след Ниш май, когато магистралите свършат. Моите предложения да стане по-поносимо:

1. Една нощувка в хотел по пътя, например Белград или Шегед (така ли се казваше града на границата Унгария - Сърбия?) Щом пътувате чак до Варна, разгледай картата как да разделите пътя най-добре. Има смисъл 1-я ден да минете повече км по по-хубави пътища.
2. Преносимо ДВД със собствено екранче - безценна вещ, не са толкова скъпи. Когато децата се изнервят или уморят, някое филмче върши чудеса. Без това чудо вече на път не тръгвам. Също и аудио приказки, песни.
3. Дано колата ви да е комфортна, има значение за дълъг път. Не бих се навила с малка кола на това.
4. Запас от добро настроение, игри с думи, смешки, плодове... Даже е весело. Навсякъде има ОМВ, спирането за тоалетна и разтъпкване е приятно.

Като цяло, не е страшно. Децата обичат да спят в коли, така че нямат толкова много време да се отегчават. А колата в БГ си е гот, освен това с багажа е по-лесно. Успех!

# 24
  • Мнения: 39
Мерси много за информацията която сте ми дали.  Hug Беше много полезна. Вече Румъния е напълно зачеркната от плановете ни. А през Сърбия сме пътували вече, но без деца  Wink  Сега чакам да видя дали ще има летни поносими цени за директен полет  Peace

# 25
  • Мнения: 421
не мисля,че е толкова страшно.аз планирам лятото с двете деца и мъжо да си ходиме с колата/лондон/софия/.какво толкова ,като трябва да спираме често за тоалетна,раздвижване и тн.мислим да спим във франция,и после австрия.тъкмо ще разгледаме .няма да бързаме ,когато стигнеме тогава.незнам на мен ми звучи авантюристично Wink

# 26
Здравей! Нахлувам неканена да ти дам малко кураж...
Ние сме от пътуващите с кола, с две деца + куче, през Румъния, от Франция до Варна,  2900км в едната посока и обратно десетина дена по-късно.  Пътя го знаем наизуст вече, май ни се събират поне 5-6 пътувания, по едно на година,  през великденската ваканция.  Но го минаваме за почти 3 дни, бавно-славно, с две нощувки.  Първият ден минаваме 1000км,  вечерта спираме или в Словения или в Унгария  (страхотни частни хотелчета или стаи под наем, има доста в нета, понякога дори и не резервираме).   В Румъния си е винаги малко приключение,  все нещо ще излезе,  миналата година винетки никъде нямаше, а друсат глоби ако си без,  накрая намерихме, но не сме имали никакви сериозни проблеми, ако не се смятат дупките по някои пътища. Откакто са в ЕС обаче нещата са доста по-добре,  има ги още старите камиони, но пътищата са ок, бездомните кучета понамаляха, е циганорите не са се култивирали, но не са чак толкоз нахални. Спим също на хотел,  имат доста хубави частни или от една верига, Конфорт се казват,  съвсем чисти и прилични.   На границата не се чака,  вече няма никакви еко такси и прочие.  След това до Русе е нещо като магистрала, от там до Варна вече с песен за два часа. Първите години минавахме през Дуранкулак, над Шабла,  но Констанца е доста кофти околовръстния път.
Предварително си правим маршруа с един сайт.
Няма да те лъжа, че е най-прекрасното преживяване на света,  но с малко организация се получава.  Децата си издържат без проблем, двд, музика, книжки, рисунки, гледане перез прозореца, моите хлапета така и не се научиха да спят в колата... Чакат с нетърпение следващото пътешествие, значи не са се стресирали кой знае колко.  Щом съм пътувала и бременна,  и с малката като бебе, значи  не е страшно!
Првим го по същите съображения, скъпи билети, няма на кого да оставим кучето, а и на място (в малък град близо до Варна) без кола сме живи-умрели!  

Ако имаш питания,  ще ти отговоря с удоволствие за каквото мога!

# 27
  • Мнения: 15
Здрасти, аз като "хъш" не ти препоръчвам Румъния. От границата с Унгария до Русе са около 650 км и не е магистрала, пътя е натоварен - коли, камиони....Отнема около 10 часа нон-стоп каране, а с деца няма такова понятие.
"Магистралата" до Констанца лятно време се пука по шевовете от движение, не се подвеждаите....

# 28
  • Мнения: 421
да, и аз не съм да се преминава през румъния

# 29
  • Австрия
  • Мнения: 143
зашо не пътувате Виена  -София  с  Sky Europe  ,а от София  до Варна с рент кар.Sky Europe все оше има евтини билети за лятото от 39 евро на Човек.
за Свети Валентин имаше намаления купуваш 2 билета ,плашаш само 1.Това според мен е най -разумния вариант и няма да ви излезне 2500 евро Crazy

Общи условия

Активация на акаунт