Лазерно зъболечение - пробвахте ли вече????????!!!!!!!

  • 62 644
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 217
Сашо и други, които сте лекували по този начин зъби, нищо ли не се усеща при лечението и никакви упойки ли не се налагат ? Непременно ще пробвам, аз имам фобия от зъболекар иначе.

# 16
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Sesana, малко повече инфо за цените може ли?

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
Lina e цитирала част от интервю с Влахова. Значи за почистване на кариес + пломба - 120лв. като пломбата може да се постави и по здравна каса. При нас повечето кариеси бяха пулпити и с лазер се стига до нерва, поставя се арсен и зъба после се лекува и се използва турбина. Всичко, което можахме го минахме по здравна каса. В това отношение доктора беше коректен.

# 18
  • Мнения: 246
Записвам се и аз да следя  Embarassed

# 19
  • София
  • Мнения: 577
При нас повечето кариеси бяха пулпити и с лазер се стига до нерва, поставя се арсен и зъба после се лекувa.


Това съчетание между лазерно лечение и арсен ме изуми?!

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
При нас повечето кариеси бяха пулпити и с лазер се стига до нерва, поставя се арсен и зъба после се лекувa.


Това съчетание между лазерно лечение и арсен ме изуми?!
И кое му е изумителното? Как да му третират нерва? Стигат до него с лазера, тъй като не го боли когато се работи с лазер. После го "приспиват". Аз за друг начин не знам.
Освен витална екстракция, която при нас е невъзможна. Детските нерви и рядко се вадят. Мумифицират ги. Но зависи и от зъба и от лечението.
Или като се работи с лазер има друг начин за умъртвяване на зъб?

Последна редакция: сб, 30 май 2009, 18:23 от Sesana

# 21
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
.... и с лазер се стига до нерва, поставя се арсен и зъба после се лекува и се използва турбина. ....

Това за пълненето на каналите предполагам?
А нерва как го извадиха? С упойка ли?

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
.... и с лазер се стига до нерва, поставя се арсен и зъба после се лекува и се използва турбина. ....

Това за пълненето на каналите предполагам?
А нерва как го извадиха? С упойка ли?
Не машинката я използваха, за да доизчистят кариозната маса. Зъбчето беше много лошо проядено. Жената ми обясни, че когато се работи върху много голям кариес времето за почистване с лазер е повече. И тъй като Иван колкото и да беше послушен 30-40 мин. за зъбчето нямаше как да ги отделим....машинка. Все пак правихме по 2 или 3 зъба. Това са си близо 2 часа.  Но при мъртво зъбче няма болка и той добре го понесе.
След като е умъртвен с арсен се слага някакво лекарство за мумификация. До колкото знам много рядко се изважда нерва на детските зъби.
На преден зъб нямаме нервче, тоест е извадено е и то преди години, заради доста тежко възпаление. Там го третираха с лазер и затвориха. И сега трябва да запълнят каналите. и трябва да се консултирам къде в Бургас ще я свършим тая работа.

Последна редакция: сб, 30 май 2009, 18:28 от Sesana

# 23
  • София
  • Мнения: 577
При нас повечето кариеси бяха пулпити и с лазер се стига до нерва, поставя се арсен и зъба после се лекувa.


Това съчетание между лазерно лечение и арсен ме изуми?!
И кое му е изумителното? Как да му третират нерва? Стигат до него с лазера, тъй като не го боли когато се работи с лазер. После го "приспиват". Аз за друг начин не знам.
Освен витална екстракция, която при нас е невъзможна. Детските нерви и рядко се вадят. Мумифицират ги. Но зависи и от зъба и от лечението.
Или като се работи с лазер има друг начин за умъртвяване на зъб?


Аха. Не разбрах, че става въпрос за детски зъби, сори. Точно за витална си мислех и аз, щом се работи с лазер. Все пактова за момента е връх в стоматологията, та за това се учудих за арсена. Но явно не съм прочела внимателно.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
При нас повечето кариеси бяха пулпити и с лазер се стига до нерва, поставя се арсен и зъба после се лекувa.


Това съчетание между лазерно лечение и арсен ме изуми?!
И кое му е изумителното? Как да му третират нерва? Стигат до него с лазера, тъй като не го боли когато се работи с лазер. После го "приспиват". Аз за друг начин не знам.
Освен витална екстракция, която при нас е невъзможна. Детските нерви и рядко се вадят. Мумифицират ги. Но зависи и от зъба и от лечението.
Или като се работи с лазер има друг начин за умъртвяване на зъб?


Аха. Не разбрах, че става въпрос за детски зъби, сори. Точно за витална си мислех и аз, щом се работи с лазер. Все пактова за момента е връх в стоматологията, та за това се учудих за арсена. Но явно не съм прочела внимателно.
Ясно. Верно ако е на постоянен зъб е кофти комбинация. Но за детски като знам какъв го ядохме с премахнати нерви...по добре да стоят там.

# 25
Сашо и други, които сте лекували по този начин зъби, нищо ли не се усеща при лечението и никакви упойки ли не се налагат ? Непременно ще пробвам, аз имам фобия от зъболекар иначе.

Абсолютно нищо не се усеща. Дори не знаеш кой зъб ти работят. То става от малко разстояние без да допира нищо до зъба без да ти човърка и т.н. Усещаш само струйка вода, която тече, но това не е болка. Аз не знам дали има по патологичен случай от моя относно зъболекаро фобия. Преди лазера последния път, в който ходих ме върнаха, защото щом седнах на стола получих белия триъгълник на припадащите, изстинаха ми ръцете и ме изби ледена пот. Пулс - 210 и зъболекарката каза, че, ако си отворя устата съм дотам просто. Та след това ходих на психиатри и ми дадаха успокоителни, които пиех преди да намеря лазерния зъболекар. Така че нищо не се усеща. Абсолютно нищо. След като аз ти го казвам, а това ми е фобия...  Grinning

Иначе за този, който питаше колко ми е струвало.
Значи 8 кариеса, един пулпит лекуван на 7 отивания и с канали запълнени с фибростъкло, 5 силаната, почистване на зъбен камък, полиране с 3 различни пасти и еърфлу, лечение на пародонтозас нискоенергиен лазер + две лекарства, за да избгенем антибиотика (много тежка пародонтоза с непрестанно кървене) = 1700 лв. Пломбите са между 100 и 140, но се правят само с японски фотополимер, течен, който е много по-добър от американския, където го забъркват във всеки кабинет. На практика е вечен. А докторката определено е един от най-добрите специалисти по естетична дентална медицина в България и е безупречен професионалист. Плюс това докато ти работи в уста, снима с една специална камера процеса и ти показва снимки после, кое, как, защо, какво и обяснява. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 902
Аз имам проблем с кървящи венци и ми е интересно по-подробно да разкажеш за лечението: освен с лазера, дават ли нещо  друго? В случая споменаваш лекарства newsm78
Цитат
лечение на пародонтозас нискоенергиен лазер + две лекарства, за да избгенем антибиотика (много тежка пародонтоза с непрестанно кървене)

# 27
  • Мнения: 1
 Grinning супер е че има вече и в България лазерно зъболечение. За съжаление не мога да открия кабинет в Сливен, който разполага с такава техника. Бихте ли били така любезни да ме информирате в кои градове в България съществува лазерното зъболечение, и ако е възможно да ми посочите и адрес, сайт или телефон за информация.
Благодаря Ви предварително.  Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 708
И аз ще ви следя за отзиви.

# 29
  • Мнения: 488
Интересно, тъкмо преди 3-4 дни превеждах една брошура на вносител на дентален лазер. Много добре ми звучеше всичко написано и ми се прииска да заведа детето при стоматолог, който има такъв, че иначе голям зор.
Моля, ако някой има информация къде в Пловдив работят с лазер, да сподели.

Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт