За дезинфекцията у дома

  • 15 471
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
Трябва да се внимава с дезинфектантите защото причиняват алергии .
Имам позната която е пострадала.
Организма не трябва да се изолира от микроби ,а да се бори Naughty

# 16
  • Мнения: 1 629
Е чак толкова вманиачена не съм в чистенето. Минавам с прахосмукачка и после с парцал. За врати и други използвам препарата за пода, който ми е. Кухнята и банята мия с Доместос. Виж мислех за леглото на бебо да взема нещо по-силно, но ми казаха, че няма нужда и мога само с вода и сапун а го мия Peace

# 17
  • Мнения: 2 803
И аз не смятам, че има нужда от чак толкова щателна дезинфекция в дома, при положение, че дори няма болни хора. А и всички тези препарати съвсем не са безвредни. Освен това не смятам, че е добре човек да живее в прекалено стерилна среда, все пак е хубаво организма да гради имунитет.
Иначе ползвам стандартни препарати за под, за баня, за фурна, котлони, за дърво и пр.

Peace

# 18
  • Мнения: 1 046
Освен стандартните доместос и разни препарати за ламината, ползвам и едни кърпички на Mister Clean, които се водят антибактериални почистващи всякакви повърхности. Но тях ползвам за плота на масичката на дребния и за плота в кухнята, ако съм решила да се развихрям нещо в насока месене на тесто.

# 19
  • Мнения: 243
Сещам се за много добър, изгоден и безопасен вариант  Mr. Green Капките Цитросепт  Peace На листовката пише, че освен за пиене става за дезинфекциране на всякакъв вид повърхности - пише и в какво съотношение се разтваря с вода. Погледни ТУК.
Приятно чистене  Hug

# 20
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Няма нужда от такова престараване,един спирт е достатъчен.

# 21
  • Мнения: 2 467
Лизол спрей. Когато госпожицата Дъщеря ми отсъствува от дома. Не ползвам често.

# 22
  • Мнения: 836
Със спирт дръжките на вратите и разните повърхности, които не се разтварят от него. Много ми е приятна тази процедура  Crazy
Теракота и фаянса с Доместос.

# 23
  • Мнения: 1 632
Сещам се за много добър, изгоден и безопасен вариант  Mr. Green Капките Цитросепт  Peace На листовката пише, че освен за пиене става за дезинфекциране на всякакъв вид повърхности - пише и в какво съотношение се разтваря с вода. Погледни ТУК.
Приятно чистене  Hug
Напоследък и аз слагам Цитросепт!

# 24
  • Мнения: 196
 Peace С Доместос

# 25
  • Мнения: 4 187
Понякога минавам със спирт !

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
С нищо. Не дезинфекцирам. Имам две деца, бебе и почти бебе, и не смятам, че трябва да живеят в стерилна среда. Като превантивна мярка гледам да не пускам хора с обувки у нас. Само толкова. Белина или доместос сипвам веднъж в месеца в тоалетната. Плотове, маси, шкафове бърша с гъба или ако са много замърсени с препарата за чинии - на фрош.
Цитросепт ползвам за измиване на плодове и зеленчуци, ако реша, че ми изглеждат по-мръсни от нормалното. Или примерно торбичката се е скъсала и са се търкаляли по пода на колата, където стъпваме с обувки.

# 27
  • Мнения: 3 830
Почиствам с Доместос, когато се намира вкъщи. Рядко купувам. По-често купувам Циф, който не знам дали дезинфекцира, но ми е много удобен и ефективен за почистване на всякакви повърхности.

# 28
  • Мнения: 1 732
от многото използване на препарати с белина получих силна алергия и не мога да ги ползвам.използвам такива които не съдържат белина,в тоалетната слагам доместос и излизам,а и заради тази алергия ползвам продукти на амуей,защото не съдържат белина и не миришат силно,колкото почистват толкова,не съм чак такъв маниак.

# 29
  • Мнения: 6 039
И през ум няма да ми мине да правя такова упражнение или да карам, жената, която ми чисти да го прави. Преди години бяха влизали крадци у дома, след полицаите имаше доста черно мастило. Изхвърлих всичко, до което реших, че са се докосвали крадците, и всичко изцапано от полицаите.
Може би трябва да си сложа ваничка с дезинфектант пред входната врата и преди да вляза вкъщи да стъпвам в нея  ooooh! ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт