Защо не иска да сучи?

  • 3 026
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 220
Дано да свърши тази драма по-бързо  Praynig то и аз съм на почти същото дередже и те разбирам, но по-важно е да намерим решение. Дръж ни в течение.
П.С. Млечница има при кърмени бебета, нашата я чистихме около месец. И за доста други бебета на кърма знам че са имали. Както и да е, успех   bouquet

# 16
  • Мнения: 56
Здравей!Ние сме на 4 месеца и имаме този проблем (ама 100% както го описваш) вече повече от месец и половина.Първоначално някак закърпихме положението с хранене в полусън (все го дебнех да се унесе, или малко преди да се събуди съвсем) и разчитах предимно на нощното кърмене.До момента АМ не съм давала, а напоследък в края на деня, за последните 1-2 кърмения кърмата ми намаля значително затова дохранвам С ШИШЕ със замразена кърма.Кърменето ни от процес на взаимно удоволствие и момент на пълна любов и отдаденост се превърна в кошмар.Аз наистина положих много усилия, но имам чувството, че съм на края на силите си.Мисля да започна да цедя и да давам все така с шише....Кърменето ни докато започне вече трябва да се прекрати за оригване, после зацоква 2-3 пъти; следва рев, пак разходки за оригване, смяна на позата ( вече и единственото спасително хранене в легнало положение не помага), после пак плач, оригване и така..Това аз го намирам за взаимен тормоз.Дали ако продължа така правя добра услуга на детето си или по-скоро го изнервям и натоварвам допълнително...и така и незнам дали се храни добре.Помагайте момичета...
Да кажа още че ям овесени ядки и пия лактогонен чай почти непрекъснато, но липсата на същинско кърмене за стимулиране естествения начин за прозводство на кърма води само и единствено до намаляване на кърмата ми прогресивно....А в началото ми течеше по корема..бедрата и смянях повече дрехи на ден от тези на бебчо....
Уморена съм!Помогнете... Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 163
Ужас, аз съм в същото положение само от 3-4 дни, а си мисля, че много си тормозя детето с това насилване да суче. И понеже не мога да го гледам как се дере като прасенце пред заколение се цедя преди и след "хранене" и в крайна сметка ядем от шишето. Днес поне на няколко пъти засука,за малко, но все е нещо-предните дни направо врата ще си счупи да се дърпа. А сме само на 18 дни  Cry.Доки каза, че сме здрави и аз като вас се чудя какво да го правя, а не искам да се отбива в никакъв случай толкова рано  Praynig А  и с това цедене сигурно ще ми намалее кърмата с времето  newsm78 Надявам се да е временно и да се върнем към сукането, ама с това шише....най-много съвсем да го откажа...Дано да се справим и малките патета пак да засучат сладко сладко  baby_neutral

# 18
Zuerich, когато предложих шишето предположих, че бебето ти е на около 2-3 месеца, защото пишеш, че не се чувства добре от една-две седмици, а преди е било добре... На теория се смята, че отнема около 6 седмици на кърмачето да си изгради правилна техника за сучене и наистина не се препоръчват залагалки и шишета в този период, не толкова заради това да не се разглези мъничето, а просто защото се изисква различна техника на сучене при шишето от тази на гърдата и те се объркват, което естествено може да влоши нещата. Но след този период се смята, че вече може да предлагаш и шише - ако бащата иска да участва в храненето, ако някой може да отмени майката от време на време, за да си почине или ако майката почне работа и т.н, и т.н.
Ще ти кажа как бяха при нас нещата. И аз имах много проблеми с това, че бебка не можеше да засуче въобще още от раждането. В може би първата седмица след раждането почти не се е хранила от гърда и въпреки това с цедене имах достатъчно кърма, за да си хапва добре. Постепенно успяхме да преминем към гърдата, но въпреки това, за да съм спокойна, че е нахранена съм я дохранвала след кърмене. И аз не исках като теб да и давам шишета, затова го правих с лъжичка, а после когато една от консултантките по кърмене ме научи да я храня със сонда, го правих така. Когато бебе навърши два месеца реших, че ще рискувам с шише пък каквото ще да става. Говорих с много майки, които и кърмят и предлагат шише и всъщност никоя от тях не беше в ситуация, в която детето да предпочете шишето и да не иска да се кърми повече. Не казвам, че това никога не става, но ще се учудиш как всъщност мъничетата предпочитат гърдата пред шишето.... Така че почнах да дохранвам с шише, когато се е налагало. Доизцеждах се когато имах време, за да и давам пак кърма вместо АМ дори с шише. И дори ако има значение, в повечето случаи само претоплях кърма, тя изпиваше по 10-20мл и си я хвърлях, което за мен значи, че всъщност кърмата от гърдата си й е стигала въпреки всичко.
Така или иначе, в никакъв случай не те агитирам да почнеш с шише. Просто понякога ние си представяме нещата в най-лошия им вариант. Аз лично за себе си реших навремето, че колкото и  да държа на кърменето и за мен то е важно, по-важно е детето ми да е здраво и спокойно. Така че съм за кърменето, но не за кърменето на всяка цена. Макар и да рискувах навремето като и дадох шише, всъщност нещата си продължиха много добре и сега тя е на 1г3м и още с удоволствие си се кърмим.
Много неща имат значение, когато решаваш как да постъпиш в подобна ситуация. Ако имаш възможност срещни се с консултант по кърменето. Имаш ли идея какво е теглото на бебчо? Ако не се храни добре от две седмици естествено няма да е "в норма", но ако знаеш дали само малко се е забавило или пък е почнал да губи малко тегло по-лесно ще решиш дали да продължаваш по начина, по който пробваш сега или може би е нужно да смениш тактиката.
Успех ти желая, надявам се всичко да се оправи скоро и ти и бебе да се успокоите.
 Hug

# 19
  • Мнения: 265
saki123 ,не знам вече кое  е правилно и кое не,днес е просто ужасно ,постянно реве и грам не е спал:ooooh:,аз също не съм за кърменето на всяка цена,предпочитам и бебе и мама да са спокойни,а при нас това за жалост не се получава Sad и съм на прага да се откажа.В понеделник ще отида да го измеря и да видим на къде се движат нещата.А може ли за толкова кратко време да се е отучил от гърдата,защото забелязвам,че когато е гладен вече не отваря широко уста,а я събира,сякаш ще засмуче нещо newsm78.Постянно си блъскам главата и не намирам отговор,много съм отчаяна Thinking

# 20
  • Мнения: 33
Zuerich този път се логнах преди пишех като гост saki123. В никакъв случай не съм искала да те накарам да се откажеш, това което имах предвид е че понякога си поставяме прекалено големи очаквания и когато това, което искаме не се получава оставаме много разочаровани. Мисълта ми е, че когато на всяка цена се опитваш да направиш нещо то не става, а решиш ли че ще оставиш нещата на произвола на съдбата, то взело че станало. И за да не ме обвинят пак че агитирам към безразличие и бездействие да уточня, че имам предвид че когато спреш да се притесняваш и стресираш нещата изглеждат много по-прости и отговора се намира много по-лесно.
Много трудно е да се каже какво трябва да направиш, защото много неща така от разстояние не могат да се видят. Много е жалко, че в БГ специалист по кърменето много трудно се намира, за да ти даде съвет.
В никакъв случай не се отказвай, просто се опитай да се успокоиш. Наистина причината за това че бебе плаче може да няма нищо общо с храненето. Може да са колики, може нещо да го притеснява, а може и просто да е открил че може да плаче и да си плаче човека. В понеделник ще се разбере дали наистина има причина да е притесняваш за храненето. Ако смяташ, че има нужда, направете му малко по-обстоен преглед за да се установи дали наистина няма някаква причина за това да плаче така.
За съжаление много често това, което е нужно да се коригира е много малко, но като няма специалист, който да те наблюдава как правиш нещата и къде евентуално грешиш е много трудно сам да откриеш отговора.
Опитай се да се успокоиш. Децата усещат и най-малкото напрежение и много лесно то се прехвърля и на тях. Ако не можеш да се справиш сама, помоли за помощ някой - да те отмени за час-два за да си събереш силите.
Ще ми се да можех да ти помогна някак, но не знам наистина какво друго да те посъветвам.
 Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 2 401
Zuerich виждам, че не ти е лесно, докато те четях си мислех, че може би пък поведението на бебо е такова заради коликите, не знам в такъв случей дори и да се откажеш да кърмиш бебо дали това ще подобри нещата. Дано поне в понеделник мерките на бебо да са наред и това да ти даде увереност, че нещата вървят в правилна посока.
Относно храненето на бебето от шише точно когато отказва гърдата, ами според мен това е най-сигурния начин да се отбие, не искам да кажа че трябва да се кърми на всяка цена дори и бебето да стои гладно, но в повечето случеи просто е въпрос на време  да спре да стачкува и да си засуче нормално.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 381
Кърменето ни докато започне вече трябва да се прекрати за оригване, после зацоква 2-3 пъти; следва рев, пак разходки за оригване, смяна на позата ( вече и единственото спасително хранене в легнало положение не помага), после пак плач, оригване и така..Това аз го намирам за взаимен тормоз.Дали ако продължа така правя добра услуга на детето си или по-скоро го изнервям и натоварвам допълнително...и така и незнам дали се храни добре

 dun da, може ли да поясниш защо се налага прекъсване на кърменето за уригване? По принцип бебето се изправя за уригване след като е приключило с храненето. Понякога има случаи, когато се налага прекъсване на храненето за уригване, но това са при много специфични положения.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 152
Не се отчайвай в никакъв случай. И ние сме имали много трудни периоди- колики, кърмачески стачки, но с много упоритост и спокойствие всичко се оправя. Аз преодолях кризите като кърмех бебка веднага след като се събудеше, независимо колко често е това. И съветът ми е точно сега да не даваш шише, защото така съвсем ще откаже сученето. Дано в понеделник мерките да са наред. Ти само не се отказвай и недей да нервничиш, защото бебето го усеща и нещата се влошават още повече.

# 24
  • Мнения: 265
viv4o ,при нас е същата ситуация с оригването,какво имаш предвид под"много специфични положения"?
Днес след два дни изтощително реване след кърмене,особено вчера(цял ден) ,реших да видя какво е положението,ако му дам шише-е ми спокойно си изцока 75 мил. без да се дави,както прави при кърмене и без да забравя да си поеме въздух,оригна се хубаво и вече спи трети час.А през ноща се будеше на всеки час след неспокоен сън от пъшкане и напъване.То че има колики,има,но пък тази реакция ме навежда на мисълта,че май е забравило ,как се суче от гърда newsm78,а от друга страна забелязах,че от начало се чудеше какво да прави с биберона в устата си и търсеше цица Thinking.

# 25
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
zuerich, според мен бебето вече е доста объркано с това даване ту на гърда, ту на биберон. Като чета, ти също си доста изнервена, а определено емоционалното състояние на майката се придава и на бебето, това от личен опит. Моят съвет е да изхвърлиш всякакви шишета, биберони и прочие, да се опиташ да се успокоиш, излез за малко да се поразсееш, поеми дълбоко въздух и се внуши, че нещата ще се наредят. Не си втълпявай от прочетеното тук, че тази ситуация ще продължи с месеци, погледни малко по-ведро на нещата. Знам, че ти се струва невъзможно, но била съм в подобна ситуация, при това и бебето не наддаваше, докато при вас това не е така.
П.П. Нали днес бяхте на контролно теглене. Как наддава?

# 26
  • София
  • Мнения: 4 381
zuerich , ако имаш възможност се свържи с лекарката да ви погледне как суче детето. Най-вероятно става въпрос за неправилно поставяне на гърда, където бебето поема повече въздух, не успява да изпразни добре гърдата и да се нахрани. Или ако се случва това, то изразходва много повече енергия от обичайното. Може да погледнеш дали няма къса юздичка, която да е причина за неправилното засукване. Но най-добре някой на място да ви види.
Пиши как вървите с килограмите, за да имаме по-пълна представа.

Под специфични положения имам предвид състояния на бебето, когато му е трудно да суче непрекъснато и има нужда отвреме на време да се дръпне от гърдата и да си поеме въздух, например при деца със слаби гласни връзки, на които им е трудно да координират едновремено сучене, дишане и преглъщане. При тях е по-удачно да се кърмят в друга поза, така че бебето да има възможност самичко да преценява кога да суче и кога да се пусне от гърдата. При тези деца не се налага майката да го маха от гърдата, то самичко се пуска.

# 27
  • Мнения: 56
Viv4o, да поясня.След като засуче 3-4 пъти, започва да опитва да се изправи и започва да плаче.Аз с ръката си усещам напрежение в стомахчето в този момент.Изправям го, чакам оригване обикновено повече от 4-5 минути.После го поставям пак на гърда и ..същото.така много пъти...Следва поставянето му на леглото(лежим) където зацоква по-продължително - да речем 2-3 минути, почва пак плач и желание да го вдигна за оригване.Сама разбираш, че това се проточва и нито детето е нахранено, нито аз съм спокойна.Това не е кърмене а някакъв кошмар за двама ни.Мислех че сме го преодолели, но сега малкия човек спи по-малко и все по рядко имам шанс да го нахраня в ''успано състояние''.Затова вече трети ден цедя и давам с шишето, а през нощта се кърмим сякаш никога не сме имали този проблем...Виновно ми е, че не се справям и този път, но просто вече мина доста време и се опасявам най-вече, че ако продължавам с мъките не му помагам...Още повече когато той започне да се мята в ръцете ми и да плаче, почвам да плача и аз...Така се натоварваме взаимно и ...нещата изглеждат ..непоправими...
Zuerich, ние навършихме 4 месеца и спим малко.Ти все още имаш голям шанс да спасиш кърменето.Бебчето ти би трябвало да спи доста все още, така че наистина се възползвай от сънените му моменти.Опита ли вече така?Има ли напредък?Стискам палци(в паузите, когато не съм заета с помпата...) Sad

# 28
  • Мнения: 356
Здравей dunda вероятно по-нагоре ще прочетеш че ние сме с този проблем от 2 месечни. Абсолютно същото сега сме на повече от 4 .5 месеца. И сме решила на този етап проблема като теб - храня го преди да се е събудило. Бебчето ти на 4 месеца би могло да спи по 4-5 пъти през деня ( ние спим по 5-6 пъти) по 1 час и 10 часа през нощта. Така че мисля че все още имате шанс да продължите като нас. Аз захраних на 4 месеца но не съм заменяла кърмене все още и не мисля да го правя. Така се поуспокой, че бебчо не е гладен (разделям вече по едно зеленчуково пюре и му го давам на обед и на следобедното хранене). Как наддавате? Защото при нас беше в нормите - 1.5 кг, 680 гр, 670 гр., 650гр. Аз от един месец меря мокрите памперси и виждам че тежат около 500 гр. на денонощние (докато бяхме само на кърма бяха 450 гр.) което според мен е напълно достатъчно. Така че мога да те успокяо и окуража. Давай смело ще се справиш, остава малко.

# 29
  • Мнения: 56
mariaemanouilova благодаря ти за хубавите думи!Днес с помпането забелязах че нещо съм си разранила едната гърда малко.Четох, мислех...Мисля да се върна на капките за колики и да опитам пак.Относно спането, 3 пъти в деня спи, значително по-малко от преди, почна да спи до по-късно сутрин, което е за сметка на по-късно запиване ве4ер...Наддаваме повече от прилично, но проблема ни започна 2-3 седмици преди последната консултация, а новата ни предстои в четвъртък.Цялото четене ме кара да опитам утре пак да се върна към стария начин, но ме е страх че ревне ли пак и аз ще си изпусна нервите и ....ще се наложи да взема помпата.Освен това с тези шишета може вече да съм го объркала мноого..Незнам, мисля че допуснах всички възможни грешки и няма връщане назад.

Общи условия

Активация на акаунт