Преустройство - нужен ми е друг поглед

  • 7 897
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Вие ме хвърлихте в размисъл.. Thinking Леглото в бокса, който е супер тесен..как ще се минава там, за да се легне в него?..Ширината е 1,86 на бокса, а дължината е 1.90.. т. е спалнята трябва да е по-къса за да остане съвсем малко място за вратата, която ще се опира в единия край на леглото..Сега се сетих за вариант вместо спалня да сложим разтегателен диван.. Rolling Eyes
За гардероби няма да има място така..трябва да ги слагам в дневната или в детската..Ще стане с вграден гардероб в коридора, ако приложа идеята на Desem да затворя вратата на сегашната спалня и да я направя откъм дневната..
А моят вариант на никой ли не се струва удачен? Все пак ще имам да направя само две стени по 10 см дебели и да затворя балкона де..

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Купуваш матрак широк 1,50 и ти остават 36 см. проход. Няма смисъл от някаква специална и особено оригинална спалня(легло), а само нещо върху което да монтираш матрака. И дължина 1,90 не е чак толкова малко. Нашият е 1,85 и ни е предостатъчен, но ако не сте дребнички като нас може и да ви е проблем. Дивана не е много удобен вариант, заради постоянното сгъване и оправяне. С матрака си решаваш проблема- дърпаш вратата и всичко си остава невидимо. Simple Smile Можеш да направиш шкафове над прохода покрай леглото. Да не са много дълбоки и високи, но да са по цялата дължина на стената. Ще си ги ползваш за много рядко използвани неща, поради трудният достъп. Няма да ти загрозяват общата част, тъй като се предполага, че през повечето време врата ще е затворена.

# 17
  • София
  • Мнения: 639
Аз бих запазила спалнята за детска , а терасата бих я направила на спалня с плъзгаща се врата. Има място да се събере едно легло 144/199  в единия край гардероб около 40-50 см  дълбок и ще остане пътечка м/у него и спалнята за минаване около 70см
или може да се направи спалня с вдигащ се механизъм до стената и да се побере в тези 46см колона на терасата, така когато не спите и терасата ще се ползва  Peace

# 18
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Аз бих запазила спалнята за детска , а терасата бих я направила на спалня с плъзгаща се врата. Има място да се събере едно легло 144/199  в единия край гардероб около 40-50 см  дълбок и ще остане пътечка м/у него и спалнята за минаване около 70см
или може да се направи спалня с вдигащ се механизъм до стената и да се побере в тези 46см колона на терасата, така когато не спите и терасата ще се ползва  Peace
И това е идейно, само ми струва, че ще е доста студено. Аз студ не понасям и за това го изключвам като вариант.
А вратата, за която аз говоря, може да не се монтира в права линия, а да е до ръба на комина. Не че кой знае какво печелиш, но лееекичко се увеличава затворената площ. Да не говорим, че самата врата може да я разнообразиш по най-различни начини и да превърнеш дефекта в ефект.

Последна редакция: чт, 15 яну 2009, 00:37 от Северина

# 19
  • Мнения: 2 865
Бих оставила нещата както са си. Спалнята става детска, а вие спите на разтегателен диван в дневната. Поне през деня ще имате едно нормално приятно помещение, а с твоя вариант дневната ще се смали много и ще е ужасно притеснено да сложиш кът за хранене, диван и секция.

# 20
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Северина, добре че спомена  - половинката е 1.95 висока.. това не го взех в предвид  Laughing Другия вариант е да удължа бокса до 2.10 ..т. е пак да построя малка стеничка и тогава да го затворя с врата-хармоника..

Arizona, за секция въобще не мисля..някакъв шкаф за ТВ-то само..трябва и място за два компютъра..На мястото където сега живея, хола е 15 кадрата и ми се вижда голямо помещение, в което да сложа маса с 4 стола, малък диван, масичка и ТВ-то и компютрите..но може и да се заблуждавам де.. Rolling Eyes

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 23 681
Северина, добре че спомена  - половинката е 1.95 висока.. това не го взех в предвид  Laughing Другия вариант е да удължа бокса до 2.10 ..т. е пак да построя малка стеничка и тогава да го затворя с врата-хармоника..

Arizona, за секция въобще не мисля..някакъв шкаф за ТВ-то само..трябва и място за два компютъра..На мястото където сега живея, хола е 15 кадрата и ми се вижда голямо помещение, в което да сложа маса с 4 стола, малък диван, масичка и ТВ-то и компютрите..но може и да се заблуждавам де.. Rolling Eyes
Мдам, и така дупката на мястото на телевизора от плана ще ти стане гардероб, да се отваря от към дневната.

# 22
  • Мнения: 2 865
Да не стане така, че да съжалявате че сте си унищожили дневната. Моята е точно толкова колкото твоята - 26 квадрата, но с по-голяма кухненска част и ще е доста притеснено, ако трябва да се отдели място и за спалня.
Може да помислиш за удължаване на кухнята покрай и след комина, като масата за хранене да отиде в ъгъла на хола, и евентуално нещо като бар-плот да се сложи, а хладилника и пералнята да отидат на терасата (остъклена).

# 23
  • Мнения: 2 100
Лично аз съм против спалнята да няма прозорци и да се натъпчете в някаво малко пространство само колкото да спите. Това е нечовешко една стая, в която се живее да няма прозорци. Вярно е, че се строят такива и лично ние с мъжа ми се виждали такива стаи и мога да заявя, че аз лично не бих се съгласила да живея доброволно така. Та вие сте младо семейство, което има нужда от свое уютно и хубаво местенце  Heart Eyes Идеята за спалня на балкона пък въобще не е добра...Ето какво ми роди главата, не казвам, че е най-доброто решение за вас, но за мен е.

http://media.snimka.bg/1872/010000092-big.jpg

Получават се 2 спални с прозорци, балкона се вкарва в дневната. Дневната е с доста чупки, но така се обособяват кухненска част и кът за отдих Simple Smile Нарочно сложих вратата към дневната там, тъй като може между нея и малката колона да се сложи шкаф, гардероб или пък нищо...водех се от това като се влиза в стаята колоната да не се пада точно пред влизащия. Дано да съм успяла да обясня добре.  Crazy
А спалнята, която се получава...Най-добре е в самата дневна да си начертаете до къде да са стените, но общо взето мисля, че се вижда каква ми е мисълта.

Ако някой е описал този вариант преди мен, извинявам се, че се повтарям. Но трудно си представям нещо такова по описание  Peace

# 24
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Вчера ходих до жилището с оценител от банката, от която ще взимаме заем..Още по-малък  ми се видя този апартамент, направо се отчаях..къде ще правя нови стаи не ми го побира главата.. Confused

# 25
  • Мнения: 8 999
Вчера ходих до жилището с оценител от банката, от която ще взимаме заем..Още по-малък  ми се видя този апартамент, направо се отчаях..къде ще правя нови стаи не ми го побира главата.. Confused

Не се притеснявай! Когато е празно, едно помещение изглежда много по-малко, отколкото ако е обзаведено. Просто оптическа измама някаква.
Вярвай повече на мерките.
Джиджа   е визуализирала моята идея. Като вкараш и балкона в дневната, ще се получи прилична квадратура, където ще успееш да наместиш всичко. А в коридорчето, което се получава пред новата спалня, ще сложиш пералнята и сушилнята /между двете чупки/колони/, в бокса ще имаш само печка, мивки и миялна като уреди.
Спалнята не е нужно да е по-широка от 2.5 м.

# 26
  • Мнения: 2 259
Така си е.На скица нещата са по-различни от действителността.
Пример:стая на моята скица е 22кв.м. ,а всъщност е 17,5кв.м.Аз най ги виждам нещата в 3 успоредни по-малки стаи,а банята на мястото на бокса Wink

# 27
  • Мнения: 8 999
Може да се лишиш от ваната в банята и да ушириш бокса с още около 60-70 см. Така ще може да разположиш само на едната стена в права линия 4 броя долни шкафове /печка с фурна, мивка, миялна, допълнителен шкаф/ а в остатъка от бокса /към хола/ да сложиш маса със столове.

# 28
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Направих малко промени както ми предложихте. Правя малка спалня 2,50 на 3 метра в голямата стая. Вратата към сегашната спалня се затваря. В коридора слагам един шкаф 0,70 см на стената 1,80 в който ще бъдат пералнята и сушилнята. Избивам стената към терасата. Затварям терасата. Кухненския бокс си остава кухненски бокс, а на освободената тераса може да сложа диванче някакво и нещо друго ..При това положение обаче трябва да изнеса гардероби в малкото коридорче, което се получава. ТВ-то и полици за книги мисля да наредя на стената, която ще се получи срещу терасата...

http://bgphoto.net/photos/2865/o633676202283212500.jpg

# 29
  • Мнения: 1 305
А как ще прекараш вода и отточни тръби към пералнята? Ще трябва да се разбива замазката. Ако това пространство го използваш за вграден гардероб, ще ти е доста по-полезно. По-скоро можеш да си купиш плитка пералня (дълбока 40см) и да я сложиш на стената на банята, срещу новата спалня. Не съм сигурна обаче, дали продават и плитки сушилни. Thinking Другият вариант е да сложиш пералнята и сушилнята в банята.

Общи условия

Активация на акаунт