Ходене на работа по време на бременност

  • 41 869
  • 302
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 23 096
Първите 3 месеца от бременността си ги изкарах вкъщи. После ходех на работа до последно. Коремът ми, дори и голям, беше най-малката пречка  Peace

# 16
  • Разград
  • Мнения: 2 102
През втората си бременност работех до началото на осмия месец. След това използвах отпуската си и полагащия ми се болничен.
През първата си бременност не работех.

# 17
  • Мнения: 250
И аз повръщах до края на 4 месец. Беше трудно наистина, но се изкарва, а и колегите ми проявяваха голямо разбиране.Ходих до последно на работа, само 1 седмица съм отсъствала по настояване на лекарката ми. Относно болничния, на мен ми го издаваше гинеколожката и тя ми каза, че когато искам, винаги може да ми даде за неопределено време. Така  че не се питеснявай, когато се чувстваш зле, винаги можеш да си вземеш болничен. Леко бременеене  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 23 096
И аз повръщах до края на 4 месец. Беше трудно наистина, но се изкарва, а и колегите ми проявяваха голямо разбиране.Ходих до последно на работа, само 1 седмица съм отсъствала по настояване на лекарката ми. Относно болничния, на мен ми го издаваше гинеколожката и тя ми каза, че когато искам, винаги може да ми даде за неопределено време. Така  че не се питеснявай, когато се чувстваш зле, винаги можеш да си вземеш болничен. Леко бременеене  Peace
Извинявам се за отклонението, но доколкото знам не се издава за неограничено време. Аз лежах 5 дни в болница, за да ми издадат болничен и после 2 пъти ходих на лекарска комисия за още 2 болнични по 30 дни! Такъв е редът. Твоята лекарка да не би да действа по някакви тайни пътечки?

# 19
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
ДО края на първата ми бременност ходех на работа до края на 9 месец, но нямах проблеми никакви  Peace
По време на втората ми бременност бях по майчинство и не ми се налагаше да ходя на работа, но пък и не се чувствах добре, така че нямаше да мога и да исках  Rolling Eyes
Пази се, почивай си, има време за всичко  Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 1 335
С първата ми бременност си ходих на работа до последно, даже и като излязох 45 дни пак си ходех. Чувствах се добре, а и варианта да кисна вкъщи не ми допадаше. Пътувах си с гарадския транспорт и ходех много пеша, защото смрадта в рейсовете много ме тормозеше.
А сега си работя доста отвкъщи и рядко ходя по служебни задачки, но пък си гледам и детето /ама свекърва ми ми помага де, иначе едва ли бих се справяла/.

# 21
  • Мнения: 822
Ако не ти се работи говори с гинекологът ти да ти издава болничен.Ако не може за дълъг период  то може да те праща на ЛКК за болничен от 30 дни.И така може да си в болничен 180 дни.

# 22
  • Мнения: 8 999
По време на първата си бременност ходех на работа буквално до последния ден. През първите месеци не се чувствах много добре, но предпочитах да си запълвам времето с нещо смислено, отколкото да мръхтя и да трупам килограми сама вкъщи.
Ако наистина не се чувстваш добре и повръщаш, то е добре да споделиш с личната си лекарка или с доктора, който ти води бременността. Все ще измислят нещо. Пусни си отпуска, говори с шефовете. Винаги има разрешение на такъв проблем.

# 23
  • Мнения: 454
Аз ходих до края на 7-я месец. Имах една седмица болнични в шестия месец, защото паднах и доста се уплаших, та реших да си почина малко. Въпреки че работя в офис, работата е страшно напрегната и много се бях изнервила, та по-скоро чувствах психически дискомфорт, отколкото физически. При втора бременност, живот и здраве, бих си почивала повече. Иначе, ако не се чувстваш добре, можеш да излезеш в болнични и през цялата бременност, но то и да си седиш вкъщи, не е работа.

# 24
  • Мнения: 9 814
На мен определено понякога хич не ми се работи, друг път се чудя какво ще правя, ако не ходя на работа.
Много зависи обаче от това, с което се занимаваш, при какви условия пътуваш до офиса.....
Въпреки несгодите мисля да работя до края.

# 25
  • Мнения: 6 365
Споко, със сигурност ще мине гаденето. Пробвай с безалкохолни напитки- съдържат натриев цитрат, който се изписва за гадене. Зареди се със закусчици да не изгладняваш и в скоро време проблемът може да отмине.

Аз съм в началото на седмия месец (27 навършени седмици) и не мога да си представя да не бачкам. То и корем нямам почти, в транспорта вдигам хора, че не забелязват да съм бременна.

Ако си остана вкъщи, ще почна да си готвя вкусно и да изяждам всичко. Та ако всичко е наред, смятам да ходя възможно най-дълго на работа. Създава ми ритъм на деня и по-малко се сдухвам. Е, ще отделя някакви седмици за чистене и шопинг.

# 26
  • Мнения: 4 335
Е,не е толкова сигурно,че ще мине гаденето.Аз си го имах до края Mr. Green
Ходих почити до края на работа,само спрях да карам нощни,не можех да издьржам.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 4 480
И аз в началото имах чувството, че няма да издържа. Имах болки, придърпвания, тежест, изобщо всякакви неразположения. Страх ме беше да си искам болнични защото си казвах- че аз ако в началото започна с болнични, как ще бъда в края? НЕ мога 6 -7 месеца вкъщи да си стоя. Обаче в средата на четвърти месец лошите усещания отшумяха и се оказаха напразни притесненията ми.

 Та съветът ми е такъв - пробвай още малко болнични, ако трябва пусни малко отпуска и почини. Ако наистина са нетърпими нещата помоли да те приемат в болница - оттам могат да ти дадат 1 месец.

# 28
  • Мнения: 544
Ако не ти се работи говори с гинекологът ти да ти издава болничен.Ако не може за дълъг период  то може да те праща на ЛКК за болничен от 30 дни.И така може да си в болничен 180 дни.

Tочно така бях аз. Работих до третия месец и спрях, защото чувствах че не мога да работя качествено.

# 29
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Ами аз и сега ходя на работа - в 9-ия весец съм. Не ми се стои вкъщи, но и работата ми не е физическ- работя в офис. В началото, като ми се гадеше и т.н. пак ходех. Просто пиех Деган. Но след препоръка на доктора, че бях като парцал.

Общи условия

Активация на акаунт