Ходене на работа по време на бременност

  • 42 062
  • 302
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 20
Здравейте сладурки, някоя от вас минавала ли през комисия за болничните? Налага ми се да изляза в болнични до края и док ми каза, 4е трябвало да мина през някаква комисия.  Thinking

# 226
  • Мнения: 3 372
Здравейте сладурки, някоя от вас минавала ли през комисия за болничните? Налага ми се да изляза в болнични до края и док ми каза, 4е трябвало да мина през някаква комисия.  Thinking
Ами при мен лекаря ги минава през комисия и направо ми дава готовия болничен

# 227
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Здравейте сладурки, някоя от вас минавала ли през комисия за болничните? Налага ми се да изляза в болнични до края и док ми каза, 4е трябвало да мина през някаква комисия.  Thinking

ЛКК - за издаване на болнични листове за повече от 7 дни. Състои се от трима лекари и издава до 180 дни за една календарна година на 1 лице.

# 228
  • Мнения: 912
Да, така нареченото ЛКК ....само дето аз до този момент ползвах доста болнични и за гледане на дете и предполагам, че вече разполагам с много по-малко от 180 дни болнични за тази година...трябва някакси да изчисля коллко ми остават за ползване от тези преди 45-те дни, защото искам този път да си спестя главоболията и стреса, свързани с ходенето на работа, пък и имам достатъчно грижи по гледането на дъщеря ми. За късмет тук всеки момент ще се сменя ръководството и не се знае дали няма да решат да сменят и някой друг директор или служител покрай тази работа...дори не съм си пуснала годишния си платен отпуск за лятото и си трая относно състоянието си...но определено бих предпочела да съм си вкъщи, още повече, че спокойно мога да си върша работата и от нас, но едва ли тук гледат на надомната работа като легитимна, много консервативна организация са... Tired

# 229
  • Мнения: 1 404
На мен ми дадоха 30 дни, не съм ходила на комисия, лекарите в отделението просто се подписаха!

# 230
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
На мен ми дадоха 30 дни, не съм ходила на комисия, лекарите в отделението просто се подписаха!

Е, то е същото - по-скоро е формалност, но трябва да има подписи на 3-ма лекари.

# 231
  • Мнения: 92
Моята работа изисква целодневно друскане в камион , срещи смного клиенти и сравнитено тежък физически труд.Работих до края на 5-тия месец(защото лекарката ми отказа болничен -не съм била болна,а бременна) вследствие на което 6-тия го прекарах в патология за задържане,а от там с проблеми продължи и остатъка на бремеността.Накрая родих месец преди термина с усложнения и при мен и при бебчето.Така че ако можеш почивай.

# 232
  • В друго измерение
  • Мнения: 140
Живея в чужбина и тука се дават болнични само ако положението е много сериозно. Ако работата ти не е подходяща за бременна, работодателите са длъжни да ти намерят друга позиция, подходяща за положението ти, но така отпуски и болнични без причина не се дават.

Иначе и на мен ми беше супер лошо първите 4 месеца, после пак на периоди, но работих до 37 седмица. Работя в офис и нямам физическо натоварване, но пък през последния триместър вече бях много уморена и главата ми не работеше хич...

# 233
  • Мнения: 307
Момичета не ми е много ясно,за това искам да ви попитам ако гинеколога който ми води ЖК ми откаже болнични,мога ли да си взема от друг гинеколог?
За сега ми се иска да ходя на работа,но смените ми са 12 часови,седя права и имам и нощни и не зная до кога ще издържа!

# 234
  • Мнения: 128
Момичета не ми е много ясно,за това искам да ви попитам ако гинеколога който ми води ЖК ми откаже болнични,мога ли да си взема от друг гинеколог?
За сега ми се иска да ходя на работа,но смените ми са 12 часови,седя права и имам и нощни и не зная до кога ще издържа!
При мен лекаря, който ми води ЖК ме насочи с талон за ЛКК комисия, тъй като той не може да ми издаде болничен. От края на третия месец съм си вкъщи, беше ми трудно да ходя на работа, която определено не е подходяща за бременни, заради контакта с много и всякакви хора, а и имам един мисед аборт миналата година и искам този път да направя всичко най-добро за бебчо.
Ако не се чувстваш добре питай гинеколога ти дали не може да те насочи към ЛКК.

# 235
  • Мнения: 239
Момичета не ми е много ясно,за това искам да ви попитам ако гинеколога който ми води ЖК ми откаже болнични,мога ли да си взема от друг гинеколог?
За сега ми се иска да ходя на работа,но смените ми са 12 часови,седя права и имам и нощни и не зная до кога ще издържа!

Ако питаш мен смени доктора. Не разбирам как може да не дават болнични на бременни жени.  newsm78 Щом искаш да почиваш, това тях не ги засяга, само се правят на интересни. Аз съм от края на 3-ти месец в болнични и даже гинеколожката ми каза щом можеш да си позволиш да не работиш давам ти до края, защото е най-хубаво за бременната жена да си разполага с времето, да си почива, да се разхожда и да има спокойствие.

# 236
  • Мнения: 307
Чак на 04.08 съм на преглед и като ида ще го питам,но разбрах че много трудно давал болнични.Ще видим
какво ще стане,просто искам да имам вариант ако той каже че няма да ми даде...

# 237
  • Мнения: 3 113
Ходих си на работа до раждането и си свирках.. Като ме пуснаха в болничен 45 дни преди раждането се чудех какво да правя..  newsm78
Тогава напълнях осезаемо и очевадно!
Работата ми се отразяваше много по-положително от лежането...  Confused

# 238
  • Мнения: 103
 аз много се чудя какво ще правя с болничните, дали ще мога да си вземам. Аз за сега да не казвам голяма дума, но съм много добре, нито ми се гади, нито нищо, но аз още съм в самото начало - около 4-5 г.с. И не знам как ще бъда за напред, но мисля тези 45 дена задължително да си ги взема и да се опитам да работя от вкъщи, защото работата ми го позволява. А иначе какво казваха мамите за тия 180 дни? Аз малко не знам как седят нещатата, ако може някой да ми обясни. До колкото разбрах имам право на 180 дни болниче+ тези 45 преди раждането. Правилно ли съм разбрала?

# 239
  • Мнения: 239
аз много се чудя какво ще правя с болничните, дали ще мога да си вземам. Аз за сега да не казвам голяма дума, но съм много добре, нито ми се гади, нито нищо, но аз още съм в самото начало - около 4-5 г.с. И не знам как ще бъда за напред, но мисля тези 45 дена задължително да си ги взема и да се опитам да работя от вкъщи, защото работата ми го позволява. А иначе какво казваха мамите за тия 180 дни? Аз малко не знам как седят нещатата, ако може някой да ми обясни. До колкото разбрах имам право на 180 дни болниче+ тези 45 преди раждането. Правилно ли съм разбрала?

Да, правилно си разбрала. Аз си ги ползвам в момента

Общи условия

Активация на акаунт