Ходене на работа по време на бременност

  • 41 929
  • 302
  •   1
Отговори
# 285
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
За мен беше много приятно да си ходя на работа тъй като имах много лека бременност и си изкарах до последно дори питах дали не може оше 1 седмица а те ми се смееха .Но стига да се чувстваш добре разбира се  Peace

# 286
  • Мнения: 2 356
...Но стига да се чувстваш добре разбира се  Peace
    Разбира се, а и зависи каква е работата.

# 287
  • Мнения: 54
аз също бих искала да работя, поне докато се чувствам добре, но много се притеснявам от заразяване с болести - шарка, грип, понеже имам контакт с малки деца и се налага доста да ползвам градски транспорт. Все още не съм решила какво да правя. Вие на се ли притеснявахте да не ви разболеят на работа?

# 288
  • София
  • Мнения: 1 262
С вирусите е по-опасно да, но дори да не ходиш на работа пак ще се срещаш с хора, нали?
По тази логика и мъжа ти ще трябва да спре да излиза, защото той може да довлече нещо вкъщи  Stop

# 289
  • Мнения: 190
ох аз точно заради вирусите се страхувам да ходя на работа, ама засега ходя, всеки идва киха кашля, няма да си вземат болничен като са болни егати

# 290
  • Пловдив
  • Мнения: 585
ох аз точно заради вирусите се страхувам да ходя на работа, ама засега ходя, всеки идва киха кашля, няма да си вземат болничен като са болни егати

Да това е неприятното - липсата на култура. Факт е, че всеки 2ри болен си ходи сболестта на работа, училище или там където... Не е редно наистина!

# 291
  • Мнения: 1 364
За мен беше много приятно да си ходя на работа тъй като имах много лека бременност и си изкарах до последно дори питах дали не може оше 1 седмица а те ми се смееха .Но стига да се чувстваш добре разбира се  Peace


и  при мен беше така

# 292
  • Пловдив
  • Мнения: 66
Аз ходех през цялата си бременност. Общуването с колегите разнообразява   Simple Smile

# 293
  • Мнения: 647
И аз все още ходя, но от ноември си взимам болнични, не рискувам да ми лепнат някой вирус.

# 294
  • Мнения: 114
За мен беше много приятно да си ходя на работа тъй като имах много лека бременност и си изкарах до последно дори питах дали не може оше 1 седмица а те ми се смееха .Но стига да се чувстваш добре разбира се  Peace



И аз бях така.

# 295
  • Мнения: 219
Исках да си работя, докато мога обаче ми объркаха плановете. Бях платена отпуска 2 седмици и като се върнах на работа заварих 20тина от колегите ми кихащи и кашлящи. Е, няма как да работя в такава обстановка. Бях в 3ти месец тогава и започнах да си взимам болнични. И така ще е и до края. Колкото и да си в контакт с други хора така или иначе поне не си затворен по 9 часа с болни в една стая  Peace
А и тиквен медал няма да ми дадат, че подпирам бюрото с корема си.
Вече имам и контракции и болки в кръста та още по няма как.
Който както се чувства и си прецени!

# 296
  • Мнения: 70
Аз ходех на работа до края на 7-ми месец. Можех да ходя до последно вероятно, но така реших. Ако бременността протича нормално и работната среда не е противопоказна (тежък физически труд или пък работа във химически вредна среда..) няма причина да не се ходи на работа. Единствено контактът с кихащи и кашлящи хора особено в първия триместър за мен е повод да си седя вкъщи. От там нататък както се чувстваш по-добре.

# 297
  • Бургас
  • Мнения: 3 080
С дъщеря ми преди 3 години работих до последно в буквалния смисъл.
С тази бременност спрях да ходя на работа 2 седмици преди да родя!
Болничен освен 45-дневния преди раждане не съм взимала нито за едното нито за другото дете!  Peace

# 298
  • Мнения: 14
az mislia da rabota do sedmia mesec,no ako se 4uvstvam dobre moje i pove4e Simple Smile

# 299
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ходех си на работа и освен 45-дневния болничен и няколко съвсем кратки отпуски заради изпити и лекции, други почивки не съм ползвала.

Общи условия

Активация на акаунт