болки в гърдите след кърмене

  • 24 293
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 275
Забелязала ли си да те боли силно и в други моменти, напр. като си в хладилния щанд на магазина или като излезеш на студено?


На мен ми се случва. От какво е и има ли нещо притеснително?

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Може да е от различни неща - напр. ако си имаш проблеми с оросяването на крайниците (зърната на гърдите също са в периферията на тялото) или ако има продължителна травма на зърната, тогава могат да се появяват такива вазоспазми. Ако е така, може да ти се е случвало и веднага след кърмене, когато бебето се пусне от гърдата?

# 17
  • Мнения: 275
Случва се понякога. И той наистина много стиска като суче.  #Crazy А явно и не го позиционирам съвсем добре, защото едното зърно още не може да зарасне съвсем. На моменти е. В началото е много настървен, докато му тръгне млякото и след известно време сукане почва да се дърпа и да стиска все едно не пуска повече / а не е така, защото като стисна гърдата пръска и с помпата после изцеждам по над 100 мл от двете гърди/. Нормално ли е да прави така?

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Предвид това, че изцеждаш много съществено количество след кърмене си мисля, че по-скоро проблема е другаде.

Вероятно Румен се нахвърля на гърдата с желание, а когато млякото потече, силната струя го дави и дразни и той стиска и притиска зърното, за да намали струята. Това може да е много болезнено, да те разранява силно и в крайна сметка да води и до лоши сукателни навици.

Най-често бебета, които се сблъскват с такива проблеми със струята захапват много плитко, за да могат да спират потока мляко (което допълнително допринася за травмата на зърната), а в дългосрочен план това не е добре за поддържането на млякото, тъй като сукането им не е много ефективно. Или обяснено по-накратко - `измързеливят` се от силната струя от една страна, заради което не сучат активно и ефективно, а от друга свикват да захапват лошо гърдата.

Затова е много разумно нещата да се коригират навреме - сигурно си имала някакви притеснения в началото, за да започнеш да цедиш след всяко хранене?

# 19
  • Мнения: 433
аз съм на същото дередже - цедя след сяко кърмене,  защото вече имах мастит на едната гърда, и ако не изцедя, стават буци,вдигам Т..... сигурно съм си докарала хиперлактация  Cry има ли изход от този кръг, в който се въртя вече близо 3 месеца?

# 20
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
аз съм на същото дередже - цедя след сяко кърмене,  защото вече имах мастит на едната гърда, и ако не изцедя, стават буци,вдигам Т..... сигурно съм си докарала хиперлактация  Cry има ли изход от този кръг, в който се въртя вече близо 3 месеца?
Разбира се, че има начин да се оправят нещата Grinning Най-простичкият и невключващ никакви допълнителни мерки е да започнеш постепенно да намаляваш изцеденото количество - напр. ако досега изцеждаш по 50 гр, да започнеш да спираш на 40 гр за няколко дни, после намаляваш на 30 гр и пак задържаш така няколко дни и т.н., докато нуждата от изцеждане отпадне напълно.
Има и други начини, може би малко по-бързи от този - но е нужно да се знае какво количество изцеждаш, за да се види дали е удачно да се действа по-бързо.

# 21
  • Мнения: 433
Благодаря, Хедра. Лошото е, че от няколко дни имам и бучка в едната гърда, вътре под зърното, която не се маха по никакъв начин. гърдата ме боли от всякъде. лощото е, че мастита на лявата беше придружен от стафилококова, сега малкия е пак с пъпки, в понеделник ще разбера дали не е отново същата инфекция. иначе с преболедувалата гърда правя така, както ме съветваш - цедя с намаляване. дано сега дясната не излезе извън строя  Praynig . иначе продължавам да кърмя и от нея, след това като изцеждам мляко излиза, но бучката остава твърда и болезнена...

# 22
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Огледа ли хубаво зърното да видиш дали някъде не се вижда нещо като бяла пъпка? Понякога блистерите правят такива запушвания и докато не се спукат, не може да се дренира добре гърдата (което е риск за развитие на мастит, ако продължава повече от няколко дни).
Мислила ли си да взимаш малко лецитин като профилактика на запушванията?

# 23
  • Мнения: 433
няма нищо бяло по зърното, не е разранено, не ме боли при сукане  Confused лецитин взимам от около 5 дни; а самата бучка седи на зрънца - за разлика от миналия път, когато половината ми гърда стана твърда като камък, но гладка... вече не знам какво да мисля. продължавам с цеденето и топлите компреси.

# 24
  • Мнения: 275
Хедра, и аз благодаря за насоките. Със същите проблеми съм като Диданка /без инфекцията/. Страх ме е да пробвам с намаляне на цеденето, да не стане като преди, защото още имам по някоя бучка в гърдите от последния път като се опитвах да намаля кърмата.
Иначе, лицитин пия. Междувремено, като започне да се дърпа от гърдата и да плаче, че иска още, да го дохранвам ли с шише? Да не се "измързеливи"? съвсем newsm78 И въобще оправя ли се това измързеливяне? 

# 25
  • Мнения: 494
И при мен имаше болка, за това кърмя със силиконови накрайници, много е удобно, пробвай

# 26
  • София
  • Мнения: 1 056
И при мен имаше болка, за това кърмя със силиконови накрайници, много е удобно, пробвай

Абе, момиче, ти изобщо прочете ли въпроса, че пишеш такива глупости?
Явно, от цяла нощ писане в кърмаческия вече не довиждаш...
Рейтинг ли си правиш, какво ли, не знам, ама спри вече с некомпетенстни изказвания във всяка възможна тема, моля!

Общи условия

Активация на акаунт