Зъби и гърло

  • 6 988
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 171
благодяра ви .не съм я водила на педи давам и чайчета с малко мед и панадол засеаг.Ако утре е така ще я зведа но не ми се рискува ,че там е някакъв бациларник в чакалнята и ако имунитета й е отслабнал не ми се иска да влошавам състоянието.Вие какво давате при болно гърло

# 16
  • Мнения: 3 929
благодяра ви .не съм я водила на педи давам и чайчета с малко мед и панадол засеаг.Ако утре е така ще я зведа но не ми се рискува ,че там е някакъв бациларник в чакалнята и ако имунитета й е отслабнал не ми се иска да влошавам състоянието.Вие какво давате при болно гърло
На тази възраст най-подходящи според мен са чайовете, тъй като гърлото е само зачервено. Може и някое сиропче да й даваш като Фитолор, например, но не съм 100% убедена, че е подходящ за деца на 1-год. възраст. на сина ми при зачервено гърло и лека кашлица му изписваха Проспан или Стодал на Боарон.

# 17
  • Мнения: 2 374
Да напълно е възможно да са зъби.

# 18
  • Мнения: 134
Така да се впиша и аз тук като компетентно лице.....за труден пробив на зъбките си вземте от аптеката solcoseryl dental,маже се (колкото едно грахово зърно)мястото един два пъти на ден с лек масаж,хубаво е защото не се парзаля и залепва по лигавицата а  после може да го ползвате и за афти,много е ефикасно!!!!И най важното след употреба го затраряйте добре защото иначе изсъхва!!!Надявам се да съм била полезна.Работя в стоматологичен кабинет и това ползваме за бебета който идват при нас

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 493
По принцип при никнене на зъби имунитета на детето пада и организма  е податлив на вируси.Така,че е съвсем възможно да има,хрема,червено гърло,кашлица и температура.Но тези симптоми са в резултат на вируса,а не на зъбите.

# 20
  • Мнения: 1 629
Като чета, най-вероятно е да си е от зъбките Peace Бях мернала някъде плюс това по статии и пр. че може да се зачерви и гърлото! Успех със зъбките Crazy

# 21
  • Мнения: 367
Синът ми вече има близо 13 зъба и някои от тях му пробиха доста леко, но сега наскоро имаше лека температура - около 37 градуса, зачервено гърло и хрема. В момента му пробива един кътник и един кучешки зъб. Според моята педиатърка не може от зъби да се вдига температура и да се зачервява гърлото, но аз мисля че тезата за падането на имунитета по време на никненето е оправдана. И все пак грипоподобните симптоми са наистина причинени от вирус или бактерия. Давай му есберитокс на капки, много е хубаво сиропчето, повишава имунитета на детето и е абсолютно безвредно. Можеш също така да даваш няколко дни и витамин С на ампулки и чайчета - от шипка е много полезен. То сега нали е и грипен период, уффф на мен вече ми омръзна от тези вируси - по всяко време на годината има някакви вируси....най-тъпо ми е като някой от нас се разболее и почване да ходим с едни маски, проветряване нон-стопи, изолиране на детето в неговата стая....ужасна работа.

# 22
  • BG
  • Мнения: 1 900
Всичко може да се свързва с никненето на зъби.

# 23
  • Мнения: 251
З
благодяра ви .не съм я водила на педи давам и чайчета с малко мед и панадол засеаг.Ако утре е така ще я зведа но не ми се рискува ,че там е някакъв бациларник в чакалнята и ако имунитета й е отслабнал не ми се иска да влошавам състоянието.Вие какво давате при болно гърло
Съветче и от мен.Аз започнах да давам Имунокинд още от ноември .Дава се 3 пъти на ден .А за болката при никнене давам Дентокинд.бЕбо е в 8 м. и имаше същите симптоми.За гърлото давах и Стодал.Бързо ни никнаха и освен това нощем се спи.

# 24
  • Мнения: 28
cveti77 при нас ситуацията е същата.Докторката е категорична че причината са зъбки.Аз редувам Панадол с Нурофен когато е най- неспокойна.За зачервеното гърло давам Фитолор-детенцето ми е на 1г.и 1 месец.

# 25
  • Мнения: 636
Е, тея зъби са обвинявани за всичко  Whistling - разстройства, вируси, грип, настинки, хреми

Раззбира се, че настинката няма нищо общо със зъбите

Общи условия

Активация на акаунт