Майчинство за безработни

  • 142 738
  • 768
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 37
вече незнам кой да попитам пламнала ми е главата  според теб някъкви идеи

# 136
  • Варна
  • Мнения: 1 560
Здравейте,ако някой може да ми даде съветче,ще бъде супер.Съкратена съм от месец 7май2010(непосредствено след изтичането на 2г. майчински).Преди една седмица разбрах,че съм бременна LaughingВъпросът ми е,дали да отида на борсата за 9м.=110-112лв.(както ми се полага в момента) или да започна да се осигурявм"фективно" в някоя фирма.Някой знае ли какви осигуровки трябва да плащам,ако съм в болничен,защото някаде ми се беше мярнало,че са по-малко(да вметна,че може би няма да имам проблем за това,защото предната ми бременност беше проблемна,бях 2м. в болница и т.н.).Кога да "започна" работа и да се осигурявам?Мерси предварително

# 137
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
вече незнам кой да попитам пламнала ми е главата  според теб някъкви идеи

идеи за питане-пишеш мейл до НОИ и от там ще получиш официален отговор от длъжностно лице,който си пазиш
според мен в болничните се пише работодателя,независимо че към момента няма да ти е такъв

presi27 ,ако те устройва 240 лв две години,започни работа малко преди 45 дневния ти болничев
по време на болничен плащаш 20,16 лв н амесец,щом ще си фиктивно

# 138
  • Мнения: 37
благодаря ти ще видя какво ще направя ако има нещо пак ще те попитам

# 139
  • София
  • Мнения: 2
Elfita,
тъй като виждам ,че си най-компетентна от всички ни и отговоряш на нашите питания,моят въпрос е следния:Имам общо 8 месеца трудов стаж като цяло,безработна съм от 1 година и си внасям само здравните осугуровки.Термина ми е на 26.11.2010.Удачно ли ще бъде да ме назначат на работа във фирмата на моя приятел,за да може стажа ми да стане 12месеца и да мога да взимам по 240 лв.-24 месеца?Притеснявам се дали не е късно-юни,юли,август и септември и 45-те дена болнични преди раждането?Ако правилно съм го сметнала това прави точно 4ри месеца още стаж и след това болнични?Ти какво мислиш?Предварително ти благодаря!

# 140
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Elfita,
тъй като виждам ,че си най-компетентна от всички ни и отговоряш на нашите питания,моят въпрос е следния:Имам общо 8 месеца трудов стаж като цяло,безработна съм от 1 година и си внасям само здравните осугуровки.Термина ми е на 26.11.2010.Удачно ли ще бъде да ме назначат на работа във фирмата на моя приятел,за да може стажа ми да стане 12месеца и да мога да взимам по 240 лв.-24 месеца?Притеснявам се дали не е късно-юни,юли,август и септември и 45-те дена болнични преди раждането?Ако правилно съм го сметнала това прави точно 4ри месеца още стаж и след това болнични?Ти какво мислиш?Предварително ти благодаря!

не е късно да започнеш работа,за да направиш 12 м стаж-на теб ти трябват точно 4 месеца
започни от 1 юни и възможно най-бързо,за да започнат да ти плащат още от 45 дневния

# 141
  • София
  • Мнения: 2
Много ти благодаря за бързия отговор   Praynig Много ме зарадва!
Хубава вечер от мен!  bouquet

# 142
  • Мнения: 178
Еlfita,може ли малко помощ и на мен.Имам трудов стаж над 3 год, съкратиха ме и от 4.02.2010 съм регистрирана на Трудовата Борса,обещетение за безработица/6месеца/ взимам от НОИ от м.март/тъй като при съкращение февруари ми се изплаща от бившия работодател/.Т.е още 3 месеца трябва да взимам обещетение от НОИ,бременна съм в 1 месец...... накъде да поема за добри/500-600лв майчински/.Да се назнача ли фиктивно някъде,кога колко бих плащала?Да изчакам ли края на обезщетенията от Нои ? Много ще съм ти благодарна ако отговориш,защото всичко е тооолкова объркано  ooooh!

# 143
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
barbaroska ,август е последния месец,за който ще взимаш безработица,нали така?
кога ти започва 45 дневния

може да изчакаш да ти свърши безработицата,през това време да търсиш работодател фиктивно,и от септември да започнеш като ще ти наглася така че да взимаш 500 лв обезщетение

# 144
  • Мнения: 178
Ами другата седмица съм на лекар,за 45 дневния незнам още. Ще пиша допълнително,интересува ме как е по-добре да ми мине до края на август безработицата и останалото да доплатя,или колкото по-рано се назнача на работа по-добре.Намерила съм вече фирма,не е проблем.

# 145
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
взимането на безработицата докрая може да се компесира с по-големи осигуровки след това т.е не е проблем
45 дневния може да го сметнеш с калкулатора на сайта

преди да те съкратят на колко те осигуряваха

# 146
  • Мнения: 178
Преди да ме съкратят съм осигурявана на минимална заплата,т.е прага ми е 290лв,на 8 часа бях,като последния месец,в който бях с предупреждение за съкращаване са ме направили/без мое знание/на 4ч работен ден,т.е  м.януари.

# 147
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ако не ми кажеш кога ти започва 45 дневния не мога да ти сметна

има калкулатор на сайта-сметни си с него

# 148
  • Мнения: 178
Ami не го намирам  Embarassed

# 149

Общи условия

Активация на акаунт