Бременност и високо кръвно!

  • 202 923
  • 477
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 17
Здравейте,карам втора бременност в 14 г.с. днес бях на консултация при аг-то оказва се ,че пак съм с високо кръвно налягане 80/140.През първата ми бременност бях с още по високо 100/160 което кръвно ми го откри друг аг а не този който ми водеше консултациите и така влязох по спещност в болница.Благодаря всичко мина успешно !Но сега пак съм с високо и ме пращат на кардиолог ..........пък незнам  Praynig

# 46
  • Мнения: 246
chova върви на преглед при кардиолога, предполагам той ще ти назначи диета и хапчета. Ако спазваш всичко стриктно няма да има проблеми. Успех Hug

# 47
  • Мнения: 39
Привет и от мен през първата  бременност  при мен  в началото кръвното ми беше 80-120 супер ама като се покачи  на 90-130 док. ме остави на един дупегин вечер и стана голяма беля- отлепи се плацентата и успяха да спасят само мен спешно секцио с кръвно 120-240 на масата така ,че трябва много да се внимава. Сега съм в 24 седмица и от самото начало съм на допигит но си меря кръвното  всеки ден по 4-5 пъти  и аспирин протект и да се надяваме ,че всичко ще е наред както до сега с божата воля. Praynig успех на всички и  бъдете нащрек с кръвното шега не бива защото може да стане страшно.

# 48
  • Мнения: 53
Привет и от мен! И аз от вчера съм на допегит по 1/2 сутрин и 1/2 вечер. Следя си кръвното много стриктно , но винаги на консултация ми казват че е високо. кажете ми с какви апарати си мерите кръвното в къщи-обикновенни или електронни?

# 49
  • Мнения: 17
Привет и от мен! И аз от вчера съм на допегит по 1/2 сутрин и 1/2 вечер. Следя си кръвното много стриктно , но винаги на консултация ми казват че е високо. кажете ми с какви апарати си мерите кръвното в къщи-обикновенни или електронни?
       аз лично имам в къщи електронен ама на тях изобщо не вярвам през първата ми бременност аг-то ме мереше с електронен и кръвното ми беше кът на космонавт 80/120 а всъшност съм била с много високо кръвно което разбрахме съвсем случайно при друго аг и така стана че тогава влязох в болница 2 мес преди секциото.Сега хода при друго аг което още веднага видя ,че съм с високо ама ме мери със старите си апарати и ще следи кръвното ми стриктно .

# 50
  • София
  • Мнения: 3 123
с обикновен ,на електронните вяра нямам.
Свекъра има електронен и с него 4 поредни мерения,са ми давали 4 различни резултата и то с огромна разлика.

# 51
  • Мнения: 17
Здравейте , днес бях на кардиолог ......кръвното ми беше много високо ( няма да ви казвам колко защото ще ви шашна Shocked ) минавам на дупегит  #Crazy

# 52
  • София
  • Мнения: 3 123
започвай го,че не е шега работа това!А не ти ли споменаха нещо и за Аспирин протект.
Мери го всеки ден по няколко пъти и е много важно да те следят с Доплер поне 1 път месечно!Всеки месец пускай и изследвания на урината!Н е е лошо и диета да спазваш - да избягваш соленото и мазното!
А знаеш ли как ти е кръвното,когато не си бременна,защото ако си ти е по принцип по-височко,не е толкова опасно сега.
Аз започнах лекарствата още в 8-ма гс.,но ето че дреби е жив и здрав.
Успех!

# 53
  • Мнения: 17
започвай го,че не е шега работа това!А не ти ли споменаха нещо и за Аспирин протект.
Мери го всеки ден по няколко пъти и е много важно да те следят с Доплер поне 1 път месечно!Всеки месец пускай и изследвания на урината!Н е е лошо и диета да спазваш - да избягваш соленото и мазното!
А знаеш ли как ти е кръвното,когато не си бременна,защото ако си ти е по принцип по-височко,не е толкова опасно сега.
Аз започнах лекарствата още в 8-ма гс.,но ето че дреби е жив и здрав.
Успех!

        По принцип съм с високо кръвно не ми е от бременността.За аспирин нищо не каза кардиолога незнам аг-то в понеделник на консултацията какво ще каже ,кардиото каза само за дупегит даже спомена ако си намеря някакви билки да пия чай а да не наблягам много на медикаменти . Доплер ? Какво е ?(извинявам се за въпроса ама.....) newsm78  Blush

# 54
  • София
  • Мнения: 3 123
Ами щом по принцип ти е високо ,не е толкова страшно,но си се следи де.
За Доплер-а - това е апарат с който се гледа кръвопотока на плацента,бебе,пъпна връв.Когато има проблем с кръвното,този кръвопоток може да е нарушен и бебето да не се храни добре.От там изостава,а може и фатални последици да има.За това е добре да се следи.При мен се наложи да пия протеини на Биогейм и Дузофарм например.
Относно терапията с Аспирин ,не всики лекари май са добре запознати ,за това добре си проучи.Когато ходиш и на ФМ при съответните специалисти,говори и с тях за това ,ако твоят лекар не е запознат.

# 55
  • Мнения: 58
Цитат
Относно терапията с Аспирин ,не всички лекари май са добре запознати ,за това добре си проучи.Когато ходиш и на ФМ при съответните специалисти,говори и с тях за това ,ако твоят лекар не е запознат.

Дозировката е много важна, защото може да нанесе травми на плода.
При първият път направих екламсия - гърч, два такива, докато стигнат до родоразрешение. Бебето загина. Вторият път благодарение на шестото чувство на дежурната акушерка, която идвайки на нощна смяна ме извика да ми слуша тоновете, а в АГ не слушат тоновете вечер, но идвайки на работа си мислела за мене. Благодарение на нея, нещата се овладяха, бях отново с мн високо кръвно изведнъж.
Не зная какво да правя за следващия път. Влизах в чуждоезични форуми - има такива, които в третата бременност не са имали преекламсия.
Angels, виждам, че си имала подобни проблеми и си се доверила на доц Димитрова. Тези седмици работя близо до София и мисля да я посетя.

# 56
  • София
  • Мнения: 3 123
при Димитрова ходех само на фетална морфология ,за да имам и диск с бебето.
Иначе моята лекарка е д-р Колева от Токуда.Тя работеше преди с Димитрова и в МД и във Фемина,но от 2-3г. е само в Токуда.Благодарение на Колева имам детенцето си,тя ме следи ,тя ми назначи терапиите,имаше план за действие още от началото на бременността- кога какво ще пия,какви изследвания ще правя и т.н.Много съвестна и много знаеща.
Д-р Димитрова също е страхотен специалист,тя също ще ти даде насоки!
Успех при следващата бременност,дано да е лека и безпроблемна! Hug

А за Аспирина - задължителни Протект,защото е 100мг. ,пие се по 1 на ден само ,но лекар трябва да ви го изпише разбира се.

# 57
  • Мнения: 58
Благодаря ти!

# 58
  • Мнения: 3 715
Момичета, искам да ви питам кръвното ви през целия ден ли се задържа високо или през част от деня. Аз от десетина дни съм с високо кръвно само вечер - 130/70. Меря си го от началото на бременността почти редовно, винаги ми е било ниско, движеше се в границите 100/60 и това сега ми е високо. Обаче сутрин и на обяд съм с нормално кръвно, само вечер го заковавам на 130/70. Разбрали сме с доктора ми да му се обадя ако започна да го вдигам и това смятам да направя тези дни, обаче се чудех като не е непрекъснато високо, дали не се притеснявам излишно. Принципно имам подозрения, че кръвното ми се покачва от нерви, защото голямото ми дете е много палаво и вечер все се ядосвам за нещо, та и преди като ме ядоса съм вдигала кръвно, а пък и никак не искам да раждам със секцио.

# 59
  • София
  • Мнения: 3 123
аз не помня много как беше - мерех го по 4 пъти на ден и май и при мен вечер беше по-височко.Обсъди го с лекаря си ,ако е необходимо може да пиеш лекарства само вечер.Аз пиех в твоите седмици вече максимална доза,но при мен рано се появи този проблем.

За раждането - не е задължително да е секцио,само ако стане нещо спешно.
Аз започнах да раждам нормално -изтекоха ми водите и след пълното разкритие започнаха напъните,но бебо изобщо не искаше да слезе надолу и ме резнаха - роди се 4045гр. и явно ми е бил тесен таза за него.

Общи условия

Активация на акаунт