Гърдите по време на овулация

  • 17 855
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 7 097
Чудя се защо понякога гърдите ми страшно се подуват и болят по време на овулация, а в други случаи - не  Thinking В смисъл не е всеки месец това състояние. Дали, когато не ме болят означава, че цикълът е без овулация /ановулаторен/?

# 1
  • Мнения: 1 310
И аз така съм чела. Peace
И още - когато е имало овулация, менструацията е болезнена. И всичко това от хормоните. Flutter

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
И още - когато е имало овулация, менструацията е болезнена. И всичко това от хормоните. Flutter

При мен винаги в първите 1-2 дни от цикъла има дискомфорт и лека болка, дори да не са ме боляли гърдите преди това.

Но пък като се замисля, цервикална слуз винаги имам, дори да не ме болят гърдите, тъй че няма как да не е имало овулация  Thinking

# 3
  • Мнения: 323
И при мен е така почти всеки месец-усещам лека болка и напрежение в гърдите.Също така се увеличава и кол-вото на церв.слуз,и всичко това е ясен белег за събитието.Не съм установила връзка между овулацията и менструацията,просто не съм си поставяла за цел да следя.Определено обаче след раждането стомаха и кръста спряха да ме болят. Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
И при мен е така почти всеки месец-усещам лека болка и напрежение в гърдите.

Да, ама при мен тази болка и подуване не са всеки месец и точно това се опитвам да установя - защо. До скоро всеки месец си ме боляха, но напоследък ту ме болят, ту не и се чудя защо се получава така  Thinking

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Нати, и аз съм забелязала това- не всеки месец е еднакво и подуването, и болките...Обаче всеки месец се повтаря гадното напрежение, това все присъства  ooooh!

# 6
  • Мнения: 2 237
Нати, добър въпрос. Thinking И при мен положението е същото, а не съм се сетила да питам гинеколог до сега....Аз също имам подуване и болка всеки път, но понякога е просто ужасно.Болката е непоносима,гърдите ми стават тежки като камъни и направо парят  Sad Този месец направо плаках от болка, наложи се да правя студени комреси.Миналия пък  подуването беше съвсем малко.И това, както казва Нати, в дните на овулация.После малко спадат и болката и дискомфорта са съвсем поносими.
Нати, не знам при теб как е, обаче аз за тия периоди съм си купила специалеун сутиен с два номера по-голям от моя.Друг просто не може да ми ги побере  bombs /е, от цялата тая ситуация поне мъжът ми е щастлив  Mr. Green /
Та ще се радвам някой да ни каже защо става така  Thinking

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати, добър въпрос. Thinking И при мен положението е същото, а не съм се сетила да питам гинеколог до сега....Аз също имам подуване и болка всеки път, но понякога е просто ужасно.Болката е непоносима,гърдите ми стават тежки като камъни и направо парят  Sad Този месец направо плаках от болка, наложи се да правя студени комреси.Миналия пък  подуването беше съвсем малко.И това, както казва Нати, в дните на овулация.После малко спадат и болката и дискомфорта са съвсем поносими.
Нати, не знам при теб как е, обаче аз за тия периоди съм си купила специалеун сутиен с два номера по-голям от моя.Друг просто не може да ми ги побере  bombs /е, от цялата тая ситуация поне мъжът ми е щастлив  Mr. Green /
Та ще се радвам някой да ни каже защо става така  Thinking

Когато са ми подути и болезнени и моите гърди стават подпухнали и огромни, като втасали... Crazy

Скоро мисля да отида на гинеколог и ще повдигна въпроса.

# 8
  • Мнения: 4 700
Аz съЩо съм опитвала да намеря някаква zависимост, но не съм успяла. И при мен всеки месец е раzличен. Боля ли са ме гърдите при докаzана овулация, друг път, пак при докаzана овулация не са ме боляли.  Thinking Спрях вече да се вглеждам толкова сериоzно в симптомите. Броя 2 седмици след овулация и чакам да ми дойде/не дойде.

# 9
  • варна
  • Мнения: 1 228
пия противозачатъчни остават ми 5 хапчета а гърдите доста ме болят .то е нормално преди менструация но не е ли тварде рано.пак и болката е силничка.хапчетата ги пия 3-ти месец

# 10
Съжелявам че пиша в тази тема, но се надявам да ми помогнете  Embarassed Днес се пада да съм в овулация и като ходих до WC  имах леко зацапване за първи път ми се случва и се притеснявам моля ви кажете какво мислите. Ще съм ви адски благодарна

# 11
  • Мнения: 3 459
Съжелявам че пиша в тази тема, но се надявам да ми помогнете  Embarassed Днес се пада да съм в овулация и като ходих до WC  имах леко зацапване за първи път ми се случва и се притеснявам моля ви кажете какво мислите. Ще съм ви адски благодарна
Такива неща не се питат по форумите, а и тука не сме врачки, че да знаем какво ти е.
Отиди на гинеколог, за да спреш да се притесняваш  Hug

# 12
  • Мнения: 4 700
lqlqlqlqlqlqlqlq, по принцип само лекар може да ти каже дали има проблем или не. Но ако това те успокоява, zнай, че не си единствената и понякога по време на овулация може да има леко zацапване.

 mimenceto123, Мен понякога гърдите zапочват да ме болят веднага след овулацията, т.е. 2 седмици преди да ми дойде.  

# 13
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Най-често от нивото на хормоните се получават болките в гърдите.

# 14
  • Мнения: 3 830
При мен всеки път е различно.
Понякога ме болят гърдите, друг път - не. Пъпки разни по лицето, болки в кръста...Понякога цикълът ми е доста болезнен, друг път - никак.
Дали наистина има зависимост между симптоми и наличието или липсата на овулация? Thinking

# 15
  • варна
  • Мнения: 1 228
благодаря Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097

Дали наистина има зависимост между симптоми и наличието или липсата на овулация? Thinking


Не знам. Аз мисля, че нямам цикли без овулация /съдейки по цервикалната слуз/, а ето че този цикъл гърдите много ме болят, станали са ми огромни /трудно си закопчавам копчето на сакото  Laughing Болят ме и яйчниците. Предишните ми цикли пък не бяха свързани с толкова дискомфорт. Мисля като ходя на гинеколог да попитам на какво се дължи тази разлика  Thinking

# 17
  • София
  • Мнения: 38 628
И на мен ми е интересна тази тема с различните симптоми по време на цикъла и дали имат общо с овулацията.

# 18
  • варна
  • Мнения: 1 228

Дали наистина има зависимост между симптоми и наличието или липсата на овулация? Thinking


Не знам. Аз мисля, че нямам цикли без овулация /съдейки по цервикалната слуз/, а ето че този цикъл гърдите много ме болят, станали са ми огромни /трудно си закопчавам копчето на сакото  Laughing Болят ме и яйчниците. Предишните ми цикли пък не бяха свързани с толкова дискомфорт. Мисля като ходя на гинеколог да попитам на какво се дължи тази разлика  Thinking



според мен е някакво хормонално нарушение или вазпаление на яичниците ,зашото на мен така ми се получава като имам такива проблеми.

# 19
  • Мнения: 3 830

Дали наистина има зависимост между симптоми и наличието или липсата на овулация? Thinking


Не знам. Аз мисля, че нямам цикли без овулация /съдейки по цервикалната слуз/, а ето че този цикъл гърдите много ме болят, станали са ми огромни /трудно си закопчавам копчето на сакото  Laughing Болят ме и яйчниците. Предишните ми цикли пък не бяха свързани с толкова дискомфорт. Мисля като ходя на гинеколог да попитам на какво се дължи тази разлика  Thinking



според мен е някакво хормонално нарушение или вазпаление на яичниците ,зашото на мен така ми се получава като имам такива проблеми.



И аз си мислех не точно за хормонално нарушение, а за лека промяна в отделянето на хормони. Различни нива на отделните хормони...нещо такова.
Най-добре да изчакаме мнението на гинеколога, вместо да гадаем. Peace

# 20
  • Мнения: 1 650
Абе незнам, на мен всеки месец около 14 я ден ме болят гърдите и яйчниците и имам по- силно течение, а ми казаха, че нямам хормонални нарушения... Thinking

# 21
  • София
  • Мнения: 7 097
според мен е някакво хормонално нарушение или вазпаление на яичниците ,зашото на мен така ми се получава като имам такива проблеми.

Не е това - изследвах си хормоните - всичко е о`к.

# 22
  • Мнения: 1 650
Какво да е тогава?

# 23
  • София
  • Мнения: 7 097

Това се чудя и аз  Thinking
Ако е хормонално нарушение или нещо свързано с яйчниците няма как един месец гърдите да ми се подуват и болят, а друг да са наред. То или го имаш или го нямаш - не се появява и изчезва постоянно. Така поне мисля, де  Thinking Още повече хормоните ми са наред. Другата седмица планирам посещение при гинеколог и ще питам. В тази връзка, цитонамазката до колко дни след цикъл е хубаво да се вземе - аз знам до 2-3 дни, нали?

# 24
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Няма нищо страшно.Не го мисли.По време на овулация могат да болят както гърдите,така и яйчниците.А може и нищо да не боли.И в двата случая е нормално.Същото е и по време на цикъл и двата случая тогава също са нормални.Живейте си живота и не си затормозявайте живота с глупости.

# 25
  • Мнения: 409
Тъкмо си мислих да пусна подобна тема.От три дни гърдите адски ме болят и са като торби с буци.Не мога да легна даже добре.Очаквам да ми дойде тия дни.Обикновено ме боли кръста и корема,но гърдите...,за първи път ми се случва да ме болят толкова много.Имам много болезнена менструация .Излезнаха ми и пъпки ,което не е обичайно,най-много 1-2,а сега са доста.Няколко дни улучвам все предавания за рак на гърдата и да не ви казвам какви мисли ми минават,особено като се замисля ,че баба ми е починала от тази болест.Май ще се наложи да посетя гинеколога си скоро.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 097
Тъкмо си мислих да пусна подобна тема.От три дни гърдите адски ме болят и са като торби с буци.Не мога да легна даже добре.Очаквам да ми дойде тия дни.Обикновено ме боли кръста и корема,но гърдите...,за първи път ми се случва да ме болят толкова много.Имам много болезнена менструация .Излезнаха ми и пъпки ,което не е обичайно,най-много 1-2,а сега са доста.Няколко дни улучвам все предавания за рак на гърдата и да не ви казвам какви мисли ми минават,особено като се замисля ,че баба ми е починала от тази болест.Май ще се наложи да посетя гинеколога си скоро.

Спокойно, чак за рак на гърдата не мисли.
Аз си спомням, че веднъж получих много силна болка в гърдата точно дни преди да ми дойде и отидох на мамолог. Всъщност, направо в онкологията отидох, защото ми е близо и лекарят ми каза, че е хормонално.

Общи условия

Активация на акаунт