Какво поема здравната каса при раждане

  • 14 425
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 120
всичко се поема покрай раждането, секцио или нормално,окситоцина,  както и последваният период на престой за теб и бебето за него ваксини, изледвания и т.н....


това, което не се поема са - секцио по желание,упойки, избор на екип, присъствие на таткото, вип родилна стая, вип стая след това и т.н.....

т.е. напълно спокойно можеш да родиш без да дадеш нито лев.

# 16
  • Мнения: 521
Иначе по темата-останала съм с впечатление,че в някои болници (държавни) и това дето го поема касата си го плащаш,в други не.Говоря за консумативите.Иначе самото раждане си е безплатно по принцип  Mr. Green ,дефакто...лошо сме ги научили да ни гледат в ръцете.

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 19:29 от AnMary

# 17
  • Мнения: 202
Поема ти раждането и престоя.Всички други екстри си ги плащаш.

# 18
  • Мнения: 804
Нищо не съм платила и за двете ми раждания.Родих миналата година второто си дете и след като съм осигурена не заплатих нищо-нито медикаменти,нито леглови престой.Абсолютно безплатно е за здравно осигурени пациенти.

# 19
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
всичко се поема покрай раждането, секцио или нормално,окситоцина,  както и последваният период на престой за теб и бебето за него ваксини, изледвания и т.н....


това, което не се поема са - секцио по желание,упойки, избор на екип, присъствие на таткото, вип родилна стая, вип стая след това и т.н.....

т.е. напълно спокойно можеш да родиш без да дадеш нито лев.
Peace Единственото за което съм давала пари е почерпката за екипа, който ме изроди, но това беше мое желание понеже се отнасяха с мен като с човек и лекаря много ми помогна, никой нищо не ми е искал и. И понеже отказх болничната храна ми носеха от вкъщи

# 20
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Всичко поема - раждането и престоя Peace

# 21
  • Мнения: 1 305
Аз също не съм платила нищо за раждането платих си само ВИП стаята, но и нищо не съм носела освен моите неща.  А днес си говорехме с една майка,  която ми каза, че е носела 3 чанти с  дрешки и чаршафи и всички други необходими неща за раждането и след това  Shocked Отделно си е платила за екип, ВИП стая и други екстри в държавна болница е раждала.
Във всяка болница е различно.
Почерпката не я смятам, аз останах доволна и от сърце я дадох.

# 22
  • Мнения: 202
Не е различно-раждането е безплатно.Но ако избираш екип,ВИП стая ,упойка -те се плащат,защото не се поемат от здравната каса.Това са екстрите,за които писах по-горе.

# 23
  • Мнения: 168
всичко се поема покрай раждането, секцио или нормално,окситоцина,  както и последваният период на престой за теб и бебето за него ваксини, изследвания и т.н....


това, което не се поема са - секцио по желание,упойки, избор на екип, присъствие на таткото, вип родилна стая, вип стая след това и т.н.....

т.е. напълно спокойно можеш да родиш без да дадеш нито лев.
Peaceточно така аз родих секцио но по медицински показатели не по мое желание и не сам платила нищо нито за операцията нито за престоя ми там

# 24
  • Мнения: 4 335
Раждах секцио по спешност,всичко в болницата ми беше безплатно.

# 25
  • Мнения: 66
Всичко се поема от ЗК, освен екстри като самостоятелна стая, упойка, екип.

# 26
  • Мнения: 1 053
Аз родих на 6.03 вьв Втора градска.Стоях там 2 седмици за6тото преносвах и не платих нищо.Леко раждане и здраво беб4е Hug

# 27
  • Мнения: 651
Колко стува избор на екип с упойка?Горе-долу!
В държавна болница.

# 28
  • Мнения: 64
За всяка болница си е различно. Ако искаш повечето АГ болници имат и сайт, в който имат и ценова листа. Влизаш и четеш и си правиш сметка. За горе-долу едва ли ще е под 500лв.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 064
Всичко необходимо!

Общи условия

Активация на акаунт