епилатор Филипс или Браун? С дискове или с пинсети?

  • 367 457
  • 1 389
  •   1
Отговори
# 1 275
  • Мнения: 811
Аз го купих скоро , но засега съм доволна. От бръснещата приставка също съм доволна.

# 1 276
  • Мнения: 4 018
Здравейте!
И аз се чудя между 2 епилатора.
Ползвам Браун модел от преди 13 години - Silk Epil Xpressive. Базов модел само глава и 2 приставки, едната за тяло, другата за лице. Батерията още от началото не ми е държала повече от 15-20 минути, но с времето свикнах и си купих и втори епилатор на Филипс, точно показания преди няколко поста сладур.
Скрит текст:


Сега искам нов епилатор, но задължително да мога да го ползвам под вода, защото поне при мен забелязвам че така ме боли по малко. Първоначално се бях засилила за Flex модела на Braun, но прочетох мненията в Амазон и се отказах, да не говорим че и цената там е друга 240 лева, а тук 400.
Та сега се спрях на Филипс с тример, но понеже не съм ползвала такъв с керамични дискове може ли да ви помоля да споделите кой предпочитате - Браун с пинсети или Филипс с дисковете. От кой боли по-малко, защото има наистина нисък праг на болка и всеки път ми е неприятно това "скубане". От малка съм заложена с много косми и можете да си представите болка + много "растителност" каква комбинация са.
Имам и руси и средно тънки косъмчета (на ръцете) и дебели и тъмни (на краката) от прочетеното назад останах с впечатление че е важно уточнение.
Благодаря на всеки който ще се включи с мнение. 💐
https://www.technopolis.bg/bg/Epilatori/Epilator-PHILIPS-BRE710-00/p/835162
https://www.technopolis.bg/bg/Epilatori/Epilator-BRAUN-SES9700/p/839580

Последна редакция: ср, 30 юни 2021, 19:47 от Lale_Lili

# 1 277
  • Мнения: 7
Аз го купих скоро , но засега съм доволна. От бръснещата приставка също съм доволна.

Много благодаря за бързия отговор Simple Smile И аз си го поръчах днес. Ще дам отзиви след като го използвам.

# 1 278
  • Мнения: 2 614
Здравейте! Искам да попитам за мнение за този епилатор https://www.emag.bg/epilator-philips-izpolzvane-na-vlazhna-suha- … -00/pd/DT5M22MBM/
мен не ми харесва, старите на Филипс скубят 1000 пъти по-добре. Тези приставки и те са безмислени, тази тример, която е, върши работа. Но лично аз, от всички щуротии, които си купувам последната година, това е най не сполучливото нещо и не го ползвам изобщо, а си действам с моя си Филипс от преди 10+ години.

# 1 279
  • София
  • Мнения: 153
Привет,
Аз съм си привърженик на Браун. Бях най-доволна от 5-та серия с кабел и 40 пинсети, но вече е спрян от производство.  На моят се повреди главата и не иска да върти. Задължително искам отново 40 пинсети, имам и 2 с по 20, разликата е осезаема. Допитах се до Браун, няма да предлагат повече епилатори, които работят с кабел - всичко ще е батерия.
Въпросът ми е - колко издържа тази батерия, защото не мисля, че за 40 минути ще се мина цялата? Аз други средства за обезкосмяване не ползвам. Интересно дали няма да си остана наполовина епилирана и да чакам 2 часа да се зареди отново и така....то ще стане...
Благодаря!
редактирам се: ето това е моделът: https://bulmag.org/bg/product/detail/epilator_braun_pink_se5185-27529-0.html
Дали някоя от главите на новите серии ще стане на този, за да мога да ползвам и с кабел?

# 1 280
  • Мнения: 4 018
За батерията ще ви кажа какво правя аз. Моят е стар модел както вече споменах в предния ми пост. Батерията също трябва да се зарежда много време, НО!
Първо - батерията се зарежда докато спре да мига индикатора, което не винаги е два часа зареждане, понякога е доста по-малко отколкото е написано на хартия и
Второ - можете да сложите епилатора да се зарежда за да речем 10 минути и после да си продължите с епилацията. Както правим с телефоните. Даже мисля че батериите са едни и същи като тип.
Аз така правя с моя. Като му свърши батерията го слагам да се зареди за малко и този заряд ми стига за още 20 минути епилация.
Разбира се не ви съветвам това да го правите всеки път, а само когато бързате или ви се налага. Но ще бъда реалист. За 40 минути с един заряд малко жени могат да си минат краката, ръцете и прочие. Затова си имам и евтин Филипс с кабел. Даже първо минавам с него, и после с Браун-а, защото има лапичка и уж хваща и най-късите косми.
Ако решите да си вземете най-новия на Браун с подвижната глава само за информация ви казвам че в немския амазон струва 240 лева, докато тук в БГ навсякъде е 400 лева. С превозвач ще ви де оскъпи само 10 лева.

Последна редакция: вт, 06 юли 2021, 22:28 от Lale_Lili

# 1 281
  • Мнения: 2 355
Здравейте. Това ли в базовият модел на Филипс? Добър ли е, къса ли космите и наистина ли хваща и късите? Трябва ми най-обикновен епилатор с кабел, но да върши и работа.
https://www.tehnomix.bg/epilator-philips-bre245-00
Колебая се между него и този
https://www.technomarket.bg/epilatori/braun-se-3170-09119471

Последна редакция: чт, 08 юли 2021, 08:10 от Шефът Антонио

# 1 282
  • Варна
  • Мнения: 113
Здравейте,

аз си поръчах този модел на Филипс
Епилатор Philips BRE710/00
и никак не съм очарована за съжаление. Единственото предимство е, че няма кабел, което го прави много удобен, но иначе е пълно разочарование. Изобщо не скубе, а направо си бръсне голяма част от ксмите, особено по-късите, в крайна сметка ефектът е като след бръснене, след ден, два, космите си поникват пак SadSad

# 1 283
  • Мнения: 2 614
Здравейте,

аз си поръчах този модел на Филипс
Епилатор Philips BRE710/00
и никак не съм очарована за съжаление. Единственото предимство е, че няма кабел, което го прави много удобен, но иначе е пълно разочарование. Изобщо не скубе, а направо си бръсне голяма част от ксмите, особено по-късите, в крайна сметка ефектът е като след бръснене, след ден, два, космите си поникват пак SadSad
ужасен е, многократно съм писала, и се "набутах" с него

# 1 284
  • Мнения: 2 317
Здравейте. Обмислям да си взема епилатор, че ми омръзна досадното бръснене. Обаче имам чувството, че търся еднорог - искам да скубе добре и след него да не ми излизат подкожни косъмчета. Имам по един най-обикновен Браун и един Филипс, обаче и след двата съм цялата в подкожни косми и се започва едно чоплене, за да ги изкарам. Има ли на пазара такова животно или проблема е в моите косми 🙄?

# 1 285
  • Мнения: 4 018
Трябва да ексфолирате добре. Скоро си взех най-новия на Браун Silk epil 9 Flex и пак накъсва финните косми и имам подкожни доста. Като казахте търсите еднорог.
Успех! ✌️

Последна редакция: сб, 14 авг 2021, 05:36 от Lale_Lili

# 1 286
  • Мнения: 1 948
И аз имам от двете марки обикновени с кабел. Не ми трябват приставки и прочие четки за екстри. Искам епилация. Но и с двата, след няколко дни пак имам косми. Писна ми да се скубя и кълча всяка седмица и да ме боли кръста от всякаквите пози, за да епилирам навсякъде. Едно, че скапаните косми растат поетапно, а не излизат всички заедно, друго, че след епилатора кожата става груба и някои косми се скъсват и пак бързо излизат. Кой модел от по новите версии с повече пинсети става?Пари за допълнителни приставки и джаджи не ми се дават.

# 1 287
  • Мнения: 4 018
Съгласна съм за приставките. Не си заслужават. Накъсването обаче си остава. Моят Браун е с по-голяма глава и да, става по бързо епилацията, но пак накъсва. И на мен ми е писнало по същия начин както на теб.

# 1 288
  • Мнения: 72
Здравейте. Обмислям да си взема епилатор, че ми омръзна досадното бръснене. Обаче имам чувството, че търся еднорог - искам да скубе добре и след него да не ми излизат подкожни косъмчета. Имам по един най-обикновен Браун и един Филипс, обаче и след двата съм цялата в подкожни косми и се започва едно чоплене, за да ги изкарам. Има ли на пазара такова животно или проблема е в моите косми 🙄?

Подкожните косми не може да ги предотврати някой епилатор, тъй като не е причината да се появяват. Подкожни косми излизат при всеки един метод, при който косъмът се отскубва с корена - пинсета, кола маска, епилатор. Решението е ексфолиране и има разни кремове, които не знам колко работа вършат, или лазерна епилация.

Присъединявам се и аз на тези, на които им е писнало да се чекнат по час и половина и след това да ги боли кръста, само за да го направят отново след две-три седмици. Обмислям и аз покупката на нов епилатор. Имам най-обикновен Филипс, много стар. Върши работа, но и накъсва малко. Основният проблем е, че с едно минаване не обира всичко и трябва да се минава един участък много пъти. Спомням си, че преди време е темата се коментираше някакъв модел на Браун, с който ставало много бързо за 10-15 минути крака и не боляло, но не си спомням модела.

# 1 289
  • София
  • Мнения: 153
Спомням си, че преди време е темата се коментираше някакъв модел на Браун, с който ставало много бързо за 10-15 минути крака и не боляло, но не си спомням модела.
Значи, ако има такова животно веднага го взимам! С епилатор от 40 пинсети смъкнах времето от час и половина на 40 мин - крака и ръце.

Общи условия

Активация на акаунт