епилатор Филипс или Браун? С дискове или с пинсети?

  • 363 075
  • 1 387
  •   2
Отговори

Анкета

епилатор Филипс или Браун? С дискове или с пинсети?

Опции:

# 1 200
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 007
Имам епилатор Braun на доста години, мисля, че е Xpresive 5 нещо си, но не съм много сигурна (купувах го втора употреба). Възможно ли е пинсетите вече да не захващат както трябва и да накъсват косъма? Преди сякаш бях по-доволна от него. Затова съм се насочила към купуване на нов, макар че използвам и фотоепилатор, но през лятото заради тена не правя процедури, а се появяват косъмчета. На 9 серия наисина ли главата е много по-широка? Четох по-назад, че защипвал кожата... Не ми допада и това, че новите модели са безкабелни, но май няма такъв, който да работи с кабел. 

# 1 201
  • Мнения: 21
Здравейте,

рядко пиша и коментирам, но сега просто няма как да пропусна. Вдъхновена от постовете по-назад за новата серия на Браун и особено сегашната оферта в Зора  - епилатор с ел. четка за зъби (https://zora.bg/product/se-9-521-chetka-oral-b), от днес съм горд собственик и аз на Браун. До сега бях с Philips Satin Perfect с керамични дискове. Попринцип кожата ми е адски чувствителна, преди много време имах Браун, след всяко епилиране ставах като ужилена от ято комари - много зачервявания и дори големи блънди на места, придружено със сърбеж. Помислих, че имам алергия към металните пинсети. Затова си взех Филипса с керамичните дискове. Не бях особено доволна- накъсваше повечето косми, понеже моите не са много твърди. Но не съм си и помисляла да го сменям точно заради кожата ми. С Филипса пак имах зачервявания и червени точки/ пъпчици после, но не и както беше с Брауна. Та от днес имам вече пак Браун SE 9-521. Изумена съм от резултата е меко казано. Не беше зареден и нямах търпение да изчакам да се зареди, за да го пробвам. За ~ 2 часа се зареди напълно.  Първо впечатление - доста по- безшумен в сравнение с Филипса и сравнително по-безболезнено. Минах си ръцете буквално за 10 мин. Имах пак зачервявания, но след 20-30 мин минаха, чак не можах да повярвам... Главата е доста широка и много бързо улавя всичко, без да накъсва, без да се налага да повтарям или потретвам едно и също място. Въудошевена от резултатите, реших да пробвам и на ръката на мъжо (той също се епилира). Той вика, айде да го пробвам и аз на най-чувствителните зони на ръцете- около китките и сгъвките. Космите му бяха дооооста дълги (над 1,5-2 см на места), улови всичко отново без да накъсва. И така и неговите ръце минах за около 30-40 мин. Накрая и краката си минах, на коленете исках да видя особено как ще се справи, защото с Филипса масово ми се накъсват там. Е Брауна се справи без забележки. Така че с две ръце и два крака препоръчвам силно, ако някой се колебае, струва си всяка стотинка.
Знам, че поста ми звучи като реклама, но не е, просто реших да споделя мнението си  от първата употреба.
Най- големия минус за мен е това, че е на батерия, но така или иначе всички модели вече са такива, явно ще трябва да се примирим, че на 4-5 години ще се купуват нови.

# 1 202
  • Мнения: 1 240
Момичета, доволни ли сте от средния клас Браун? Примерно този модел - BRAUN SE 3380

# 1 203
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 119
Аз също съм доволна от 9- ката. Заслужава си парите отвсякъде. Нямам зачерявания, нямам подкожни косми, окосмяването оредява, работи много бързо. Преди губех ценно време с шумния Филипс, сега за 30мин съм готова и не ми шуни на главата.
Мисшех, че епилаторите с батерия не са удачен избор, но много съм грешала. Мога да го ползвам където и когато реша. Пропуснала съм 2 косъма? Няма проблем! Вадя и за секунди дъм готова. Няма размотаване на кабели, търсене на удобни контакти...

# 1 204
  • Бургас
  • Мнения: 560
Здравейте! Загледала съм този коплект https://www.tehnomix.bg/epilator-braun-ses-9970 Тук е на най- добра цена, но никога не съм поръчвала от този сайт и се притеснявам, да няма изненади! Другият ми въпрос е тези масажните четки и дискове- вършат ли работа или са само пълнеж ?!?

# 1 205
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 007
Въпрос към тези, които имат от 9-та серия - удобна ли е тази по-широка глава за всякакви места за епилиране (най-вече за по-деликатни места като подмишници, бикини линия, триъгълник)?
 

# 1 206
  • Мнения: 7
Здравейте, бих искала да попитам за отзиви за този епилатор на Philips Satinelle HP6425/01 https://www.emag.bg/epilator-philips-satinelle-2-skorosti-20-pin … -01/pd/DZ2XC3BBM/. Някой ползвал ли го е и доволни ли сте? Хубаво ли премахва космите? Благодаря!

# 1 207
  • Мнения: 123
Здравейте, бих искала да попитам за отзиви за този епилатор на Philips Satinelle HP6425/01 https://www.emag.bg/epilator-philips-satinelle-2-skorosti-20-pin … -01/pd/DZ2XC3BBM/. Някой ползвал ли го е и доволни ли сте? Хубаво ли премахва космите? Благодаря!
Моя предишния беше такъв, но с друга шарка отпред и без приставките. Аз съм доволна. Не винаги премахва всичко идеално де и понякога накъсва косъмчетата, при мен е нормално. Моя приятелка също има подобен и е много доволна.

# 1 208
  • Мнения: 497
Здравейте, бих искала да попитам за отзиви за този епилатор на Philips Satinelle HP6425/01 https://www.emag.bg/epilator-philips-satinelle-2-skorosti-20-pin … -01/pd/DZ2XC3BBM/. Някой ползвал ли го е и доволни ли сте? Хубаво ли премахва космите? Благодаря!

Накъсваше много и се сдобих със зверски и невиждани до сега подкожни косми. Туко що епилирана ръка на пипане беше като ренде може би...Няколко месеца ги бръснех и после с депилаторен крем ги махах. Отне ми доста време да се оправя. Категорично не препоръчвам. Да не говорим, че приставките никаква работа не вършат.

# 1 209
  • Мнения: 1 236
Имам същия само, че от лилавата серия.
Не съм много доволна, накъсва космите, не обира всичко от първия път и ми излизат много подкожни косми, които с месец не се оправят.
Фен съм на марката Филипс като техника, но май епилаторите им не са добри.
Допълнителните приставки не мисля, че ще влязат в редовна употреба, по-скоро завишават цената на продукта.

# 1 210
  • Мнения: 72
Здравейте, бих искала да попитам за отзиви за този епилатор на Philips Satinelle HP6425/01 https://www.emag.bg/epilator-philips-satinelle-2-skorosti-20-pin … -01/pd/DZ2XC3BBM/. Някой ползвал ли го е и доволни ли сте? Хубаво ли премахва космите? Благодаря!
Според мен не си заслужава парите, приставките оскъпяват излишно, а в повечето случаи не се и ползват. За 100лв аз бих си купила този https://techmart.bg/Епилатор%20PHILIPS%20BRE63500?cstrackid=d0274f0c-609b-4e87-b6c0-06f75a14f96c - с по-широка глава е и ще става по-бързо. Имам като този от Емаг купуван преди мнооого години за 45-50лв (странно, че още ги поддържат тези цени). Без да имам с какво да го сравня, като цяло съм доволна, но бих искала да го сменя за такъв с по-голяма глава. Епилирането ми отнема много време (повече от час за цяло тяло), тъй като главата е малка, а и не обира всичко от първия път и трябва да се повтаря. Случва се да накъсва косми, но не много, а и не знам това може ли да се избегне. С епилиране след душ и предварително ексфолиране се намалява този проблем.

# 1 211
  • Мнения: 438
Здравейте, имам епилатор от преди 10г и достигнах до гениалното решение да го сменя Grin
Виждам, че обсъждате повече Браун 9та серия, обаче не ми се дават толкова пари за епилатор. Аз ходя на лазерна епилация и ми трябва епилатор само за ръце и крака (каквото е останало като косми на краката, защото и там имам процедури с лазер). Аз и на ръцете имам де, ама доста несполучлив резултат.
Гледам ето тoзи:
https://techmart.bg/%D0%95%D0%BF%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BE%D … HILIPS%20BRE61100
Може ли мнение?

# 1 212
  • Мнения: 167
Въпрос към тези, които имат от 9-та серия - удобна ли е тази по-широка глава за всякакви места за епилиране (най-вече за по-деликатни места като подмишници, бикини линия, триъгълник)?
 

И аз се надявам някой да отговори на този въпрос.

# 1 213
  • Мнения: 123
Здравейте, имам епилатор от преди 10г и достигнах до гениалното решение да го сменя Grin
Виждам, че обсъждате повече Браун 9та серия, обаче не ми се дават толкова пари за епилатор. Аз ходя на лазерна епилация и ми трябва епилатор само за ръце и крака (каквото е останало като косми на краката, защото и там имам процедури с лазер). Аз и на ръцете имам де, ама доста несполучлив резултат.
Гледам ето тoзи:
https://techmart.bg/%D0%95%D0%BF%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BE%D … HILIPS%20BRE61100
Може ли мнение?
Аз си го бях взела, но без приставките и то беше доста по-скъп стотина лева някъде на промоция уж. Не останах впечатлена. Единствения му плюс е това, че е безкабелен и  при пътуване например  е удобен. В сравнение с тези стандартните на филипс, този ме разочарова малко. Не знам дали даде дефект при мен, при положение, че рядко го ползвах, но започна да прекъсва докато го ползвам.

# 1 214
  • Мнения: 999
Здравейте, имам епилатор от преди 10г и достигнах до гениалното решение да го сменя Grin
Виждам, че обсъждате повече Браун 9та серия, обаче не ми се дават толкова пари за епилатор. Аз ходя на лазерна епилация и ми трябва епилатор само за ръце и крака (каквото е останало като косми на краката, защото и там имам процедури с лазер). Аз и на ръцете имам де, ама доста несполучлив резултат.
Гледам ето тoзи:
https://techmart.bg/%D0%95%D0%BF%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BE%D … HILIPS%20BRE61100
Може ли мнение?
Аз си го бях взела, но без приставките и то беше доста по-скъп стотина лева някъде на промоция уж. Не останах впечатлена. Единствения му плюс е това, че е безкабелен и  при пътуване например  е удобен. В сравнение с тези стандартните на филипс, този ме разочарова малко. Не знам дали даде дефект при мен, при положение, че рядко го ползвах, но започна да прекъсва докато го ползвам.

Имам такъв, но е с повече приставки, стоят си ей така, ползвам само епилиращата и бръснещата глава. И аз не съм очарована. Неудобен е за по трудни места, като бикини зоната и мишниците, защото има лека извивка нна епилиращата глава. Уважавам лампичката и това, че е безжичен. Не бих купила повече, на мен ми е подарък от мъжа.

Общи условия

Активация на акаунт