Рецепти за Actifry

  • 324 400
  • 1 499
  •   1
Отговори
# 915
  • България
  • Мнения: 6 215
Скрит текст:
Здравейте, ако може да се включа в темичката Ви. От 2 месеца и аз си направих такъв подарък на Тефал, е моя не е много скъп и принципно беше само с бъркалка, но си купих допълнително решетка и съм многоооо доволна. Още се уча и си не съм пробвала всички рецепти, но определено това е едно от най-добрите ми попадения!!!
Но ако може да се допитам до всички с опит - малкия ми мъж не обича много риба и съм решила да му направя, но не знам как. Може ли съвет.
Ако питаш за нещо по-завъртяно, не съм правила. Сигурно има значение и каква е рибата.
Обичаме скумрия и я правя така:
-Махам главата, разрязвам леко по средата и поръсвам с подправки, слагам нарязан лук, парченца лимон, малко олио/зехтин.
-Поставям рибата с подправките с гърба нагоре, като не я разтварям на две, а леко я прибирам, все едно е цяла.
-Така около 30 минути. Ако са по-големи рибите може да се наложи повече време, като ги обръщам на едната, после на другата страна.
И разбира се, без бъркалката Simple Smile.

# 916
  • Разград
  • Мнения: 18
Многооо благодаря, със сигурност ще го пробвам!!!

# 917
  • София
  • Мнения: 1 464
Nana, по твоя препоръка утре поръчвам Actifry 2in1. Благодаря за всички съвети тук!
Имам няколко питания още: мога ли да слагам реално 1.5 кг картофи или е по-добре по-малко? Какво време му и нужно на Актифрая да приготви свински пържоли/кюфтета/пилешки бутчета? В интернет гледах клипчета по 5-6 минути, много малко ми се струва това за месо... нужно ли е да се обръщат месата по време на печенето?

# 918
  • Мнения: 722
Nana, по твоя препоръка утре поръчвам Actifry 2in1. Благодаря за всички съвети тук!
Имам няколко питания още: мога ли да слагам реално 1.5 кг картофи или е по-добре по-малко? Какво време му и нужно на Актифрая да приготви свински пържоли/кюфтета/пилешки бутчета? В интернет гледах клипчета по 5-6 минути, много малко ми се струва това за месо... нужно ли е да се обръщат месата по време на печенето?


Откъде ще го поръчаш?

# 919
  • София
  • Мнения: 12 554
Nana, по твоя препоръка утре поръчвам Actifry 2in1. Благодаря за всички съвети тук!
Имам няколко питания още: мога ли да слагам реално 1.5 кг картофи или е по-добре по-малко? Какво време му и нужно на Актифрая да приготви свински пържоли/кюфтета/пилешки бутчета? В интернет гледах клипчета по 5-6 минути, много малко ми се струва това за месо... нужно ли е да се обръщат месата по време на печенето?


Да, можеш да сложиш пълното количество картофи. В зависимост от това как ги обичате - между 40 и 50 минути.
За месата си има книжка - пише си за всеки вид колко минути са необходими. Пържоли аз пека за по 13-14 минути на страна. Кюфтета по 10, а пилешки бутчета - по 12.

# 920
# 921
  • София
  • Мнения: 1 464
Благодаря, Nana!
Кюфтетата и бутчетата по 10/12 минути на страна или общото време за печене е това?
От Argos ще го взема. £170.

# 922
  • София
  • Мнения: 12 554
Благодаря, Nana!
Кюфтетата и бутчетата по 10/12 минути на страна или общото време за печене е това?
От Argos ще го взема. £170.


Всичко е на страна.

# 923
  • София
  • Мнения: 2 920
Благодаря, Nana!
Кюфтетата и бутчетата по 10/12 минути на страна или общото време за печене е това?
От Argos ще го взема. £170.


Всичко е на страна.

20 минути кюфтета? Сериозно?

# 924
  • София
  • Мнения: 1 464
Дали някой знае тавите на уреда 2в1 дали може да се пускат в съдомиялна и какъв е най-добрият начин за почистване на капака?

# 925
  • Пловдив
  • Мнения: 641
Всичко в съдомиялна - смело!

# 926
  • София
  • Мнения: 372
И капака ли в съдомиялната? Аз него все го мия, не знаех, че и него мога да сложа в съдомиялната...

# 927
  • София
  • Мнения: 12 554
И капака ли в съдомиялната? Аз него все го мия, не знаех, че и него мога да сложа в съдомиялната...

Да, аз слагам и капака, като предварително го пръскам с обезмаслител.

# 928
  • Мнения: 2 641
Направих ориза по китайски който намерих в темата. Стана прекрасен! Аз имам уреда от 5 години и до сега само за картофи и зеленчуци сме го ползвали. Днес мисля да правя в него кюфтета. Ще си поръчам ето тази решетка
https://www.amazon.de/gp/product/B014W8KLXQ/ref=ox_sc_act_title_ … R8XB7XF&psc=1

понеже уреда ми е ХЛ

иначе и тази има

https://www.amazon.de/gp/product/B00MIKJ9CK/ref=ox_sc_saved_titl … R8XB7XF&psc=1

Обаждах се в Тефал и те ми казаха че и двете стават за моя уред, но знам ли.

някой да има уред ХЛ да погледне номера на решетката?

# 929
  • София
  • Мнения: 7 892
... Ще си поръчам ето тази решетка...
За какво служи тази решетка?

Общи условия

Активация на акаунт