Кога да започем с миенето на зъбчетата?

  • 2 275
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 197
Аз започнах от първото зъбче. Не виждам защо трябва да се чакат всичките. Тези, които вече са излезли се цапат достатъчно. Може да е едно или да са десет, след като дъвче храна и пие мляко бактериите остават по зъбите.
Моята дъщеря винаги е обичала да си мие зъбите, да не говорим, че много скоро след започването започна да иска да го прави сама. И досега първо аз ги измивам и после я оставям да се забавлява с четката.

# 16
  • Мнения: 3 157
И аз засега действам с Ненедент с мекия накрайник,но искам да попитам-някой пробвал ли е с електрическа четка?подариха ни за НГ страхотна такава и към нея има подарък детска глава за четката.Дали има смисъл да му мия зъбите с такава? newsm78

# 17
  • Мнения: 380
В началото като нямаше зъби, му триех венеца с хавлиена кърпа намокрена с вода. Когато се появи първото зъбче започнах да му ги мия със силиконов накрайник а като станаха повече зъбите - започнахме с четка и паста (която може да се гълта).
Сега ги мием сутрин и вечер като първо аз му ги измивам, а след това му давам сам да си ги мие сам.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 172
Децата ви с удоволствие ли позволяват да им миете зъбите? Аз направих опит, когато се показаха първите два зъба, но на дъщеря ми хич не й хареса. След първото пъхане на накрайника в устата въобще не ми позволи да го сторя отново. От време на време пробвам пак, но реакцията й е същата. Вече има 11 зъба и си мисля, че е крайно време да започнем с миенето. Имате ли някакви идеи как да направя така, че да й хареса?

# 19
  • BG
  • Мнения: 1 900
От 2 годинки започна да ги мие.

# 20
  • Мнения: 3 537
Като му израстнаха всички зъби тогава започнахме 2 г и половина

# 21
  • Мнения: 421
аз започнах от годинка и мисля 2/3 месеца.и досега голям зор пада ,само да сложа четката в устата ,започва едно давене гадене все едно всеки момент ще повърне.особенно като мия задните зъбки .що така ?

# 22
  • Мнения: 1 100
Започнахме около годинката, тогава имаше 6 зъба. Много му харесва миенето, сам настоява за това. Ползваме Ненедент и четка, която се поставя на пръста на родителя. Мисля, че му харесва заради вкуса на пастата. Joy

# 23
  • Мнения: 14
към 1г.3м.  от тогова, сутрин и вечер!

# 24
  • Мнения: 1 324
И аз засега действам с Ненедент с мекия накрайник,но искам да попитам-някой пробвал ли е с електрическа четка?подариха ни за НГ страхотна такава и към нея има подарък детска глава за четката.Дали има смисъл да му мия зъбите с такава? newsm78

Много искам да взема на малчо електрическа четка. Той много си пада по всякакви бръмчащи джаджи и със сигурност ще иска да си мие зъбите с нея. Дали има детски такива? Дръжките на универсалните с различни накрайници са много големи за малки ръчики.
Знам, че тези четки са по-добри за деца, особено ако сами ще си мият зъбите.

# 25
  • Мнения: 3 394
ами отговорът е един-когато има зъби, миеш ги Wink
Така хем ще привикнеш детето си към устна хигиена, хем ще почесваш венците, които са доста чувствителни, когато растат нови зъбки Peace

# 26
  • Мнения: 4 784
Започнахме с миенето на зъбките преди около 2-3 месеца, когато вече имаше 8 зъбчета. Ползва паста Ненедент бебе. Купувам му четки с разни детски герой, влизаме двамата заедно в банята да си мием зъбките и той много се забавлява.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Аз започнах от първото зъбче.

И при нас беше така. Когато му го миех, той се заиграваше с водата и приемаше всичко като игра. За четка, не мога да препоръчам, защото това беше преди повече от 6 години, а сега има много по-голям избор. Не са ми се свидили средства по този повод. Важното е да не е с твърд косъм и да се подменя на няколко месеца. Сега е излишно да споменавам, че сам си ги мие.

# 28
  • Мнения: 2 803
От 2 годинки започна да ги мие.

И при нас така.

# 29
  • Мнения: 9 973
мия от 1м. с 6 зъба.Паста ненедент+накрайник

Общи условия

Активация на акаунт