Какво искате да се промени в болницата, в която родихте?

  • 2 450
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Бившата Тина Киркова. Поне да сменят леглата. Страшно е неудобно да спиш, ставаш и сядаш на тия провиснали пружини, особено ако си със секцио.

# 16
  • Мнения: 27 524
Нищо  Simple Smile

Раждах в Брюксел и нямам нито една забележка  Blush

# 17
  • Мнения: 467
Нищо  Simple Smile

Раждах в Брюксел и нямам нито една забележка  Blush
Разпечатах си някои от твоите рецепти, страхотен готвач си  Heart Eyes
Аз раждах два пъти в Тулуза и беше страхотно, естествено, без упойки и тем подобни. Забележки нямам, само пожелавам всички наши болници да са така екипирани и с техника и с персонал.

# 18
  • Мнения: 3 634
Бившата Тина Киркова. Поне да сменят леглата. Страшно е неудобно да спиш, ставаш и сядаш на тия провиснали пружини, особено ако си със секцио.

Да, но когато ходих на свиждане на мулти-мама в същата стая, която лежахме с Мите, тя имаше по-хубаво легло. Вероятно са се смилили над нея.  Whistling

# 19
  • Мнения: 1 629
И аз искам смяна на леглата. Родих със секцио и това беше най-болезненото след раждането Shocked -ставане, лягане и въртене, особено бебето като ревне и ти трябва да скокнеш да го видиш, защото е ново и не си опитна още и дори да пръцне ти пак тичаш да го видиш... Също така не искам да ми дават хапче за да ходя по голяма нужда Crossing Arms Иначе съм доволна от всичко друго Peace

# 20
  • Мнения: 534
Аз раждах в АГ Селена Пловдив  и нямам никакви забележки ,всичко беше идеално ,хигиена ,отношение и консултиране по всички въпроси .Надявам се всички АГ клиники да станат така  Peace

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Раждах в Шейново. По-важните неща, които искам да се променят:

Да се грижат по-добре за здравите, доносени бебета ( върху другите нямам поглед, може там нещата да са наред) и по-точно:
-да не оставят бебетата в коридора на течение
-детските сестри да не се държат все едно бебетата са собственост на болницата  и майката да има право да взима някои решения за бебето- например кога, как и с какво да го храни
-да не ги оставят да пищят от глад, а да викат майката, чието бебе е гладно, да го храни, а не да чакат да стане определеното време за хранене
-да ги носят нощем за хранене

По-маловажни неща:
-ако майката не кърми, да може сама да реши с какво АМ да хранят бебето и, каква козметика да се ползва и да се ползва ли въобще. Аз бих си купила и занесла съответните консумативи, за да не натоварвам допълнително болницата
-да сложат поне още две-три бани на първия етаж
И аз раждах в Шейново. По отношение на персонала нямам забележки. Обаче бих искала да се подобрят битовите условия. Не зная може и да са подобрени вече все пак раждах преди 6 години. Но в баните душовете не работеха, бяха недостатъчни като бройка.

# 22
  • Мнения: 1 919
Аз нямам забележки, но раждах в частна болница. Всички бяха любезни, стаите перфектни с кабелна, климатик, надявам се и държавните болници да станат един ден така.

# 23
  • Canada
  • Мнения: 649
Аз раждах в Окръжна - Варна.
Ами според мен доста неща биха могли да се подобрят, въпреки че ние - българите сме свикнали и са настоящото положение. (като няма накъде) и пак там ще родя живот и здраве.
1. Материалната база е потресаваща - въпреки че родилното е след ремонт. Просто като гледам докторски филми по телевизията и си припомням как изглеждат болниците на запад.
2. Леглата са невероятно неудобни - особено за родили със секцио.
3. Някои от персонала се изключително груби и гадни.
4. Хигиената също може да се подобри. Някак си изглежда все едно се прави наужким - уж чистят, пък мърлят.
5. Да слагат катетрите след упойката и т.н.
В общи линии това е.

# 24
  • Мнения: 941
Раждах два пъти в бившата Тина Киркова, нямам забележки нито към персонала, нико към хигиената, нито към битовата среда. Всичко си беше в реда на нормалното за болница, ремонтирана, има топла вода, баня, чистеха редовно, бебето беше при мен. Очаквах къде къде по западнали условия когато реших да раждам там, но всичко си беше наред. Пак там бих родила

# 25
  • Мнения: 528
Точно след като родих второто си дете, направиха основен ремонт на отделението и смениха изцяло апаратурата  Crazy Голяма късметлийка съм. Но истински се надявам един ден и отношението на персонала да се подобри. В общи линии отношението беше добро, но често липсваше. Обикалях 2 часа една вечер , за да намеря някой, който да погледне защо бебето ми плаче непрестанно  Confused
Другото, което не ми харесва е, че външни хора не се допускат и в един такъв момент, в който се чувстваш ужасно крехка и уязвима, можеш да се побъркаш затворена между четири стени  Tired Всеки път, когато видех от прозореца някой от близките си, плачех  Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 134
Аз раждах в АГ Селена Пловдив  и нямам никакви забележки ,всичко беше идеално ,хигиена ,отношение и консултиране по всички въпроси .Надявам се всички АГ клиники да станат така  Peace
Из раждах там и се чудя на какво толкова са доволни.... Бебето ми го носеха наакано 11 часа и  акушерката най-невъзмотимо ми казваше "ми да то от 6 сутринта нее сменено...", очичките му бяха постоянно с гурлички и когато помолих да и ги изчистят,сестрата ми каза "добре " и така си  остана.  Когато бебчо ревеше сърцераздирателно от глад и аз ходих а искам допълнително мляко, те ме поглеждаха толкова учудени,сякаш ги молех да я накърмят....На сутринта доиде сестр аи ми каза"ама  верно вашето яде повече...."През  цялото време персоналът си стоеше ж някаква стайчка и си пушиха,пушиха,а имаше всичко 3 бебета,за който трябва да се грижат.
 Най-големият майтап беше като заявиха,че беето е с кръвна група А+ при условие ,че аз и съпругът ми сме съответно А- и О-. Изредиха се всички лекари и мед.сестри да ми обясняват ,че задължително трябва да и бият инжекция, защото не знам си какво щяло да с случи през друга бременност.....След като ги помолих да се повтори изследването пробите да се занесат в друга лаборатория (Инйекзията струваше 200лв ) изневиделица с оказа, 4е бебето е с А-,и е станала некава грешка Thinking AKo бях малко по наивна със сигурност щях да им дам 200лв за тази инжекция без да  е необходимо.
 Вярно много са любезни,но какво от това като бебето е наакано и  с гурличкии гладно,а ти  си на система,която отджана е свършила но нема кои да я смени. Обаждах с ена рецепцията ,за да им напомня.....Просто ужас. На втория ден ни показаха как с прави тоалет на бебето и това беше. Трябваше да ме изпишат на 5-ти ден,изписаха ни на 3ти. Все пак пристигаше новата партида,трябваше да се освободят легла. Вечерта у нас вдигнах 40 градуса температура,,,,, Отвратително меркантилно място., с ужасно мързелив персонал.
  Но радостното е ,че бебето ми е добре и аз почти съм забравила за операцията.
   

# 27
  • Мнения: 316
Иска ми се, когато в коридора се чуе звънеца, известяващ че някой има нужда от помощ, наистина да има кой да помогне! Сякаш още чувам как звъни цели 30мин. Какво ли се случваше на тази родилка?! #Crazy
Иска ми се, младата жена с контракции на 5-6 мин. в коридора да беше приета, а не да седи превивайки се от болка, а край нея обезумелият бъдещ баща да се чуди къде е персоналът в родилно в НЕДЕЛЯ!?

# 28
  • Троян
  • Мнения: 141
Отношението е най-важното,не може всеки да има свое мнение за отглеждането на новороденото и при всяка смяна на акушерките да ти дават коренно различни съвети.
И да направят баня,това е нечувано,в родилно отделение да няма баня и да трябва да се миеш в тоалетната с шише от минерална вода #Cussing out

# 29
  • Мнения: 1 303
Ами да се снабдят с електрогенератор,та следващия път когато спре тока ,доктора да има светлина за да шие(или някоя друга важна манипулация),а не да търсят тепърва газена лапма Shocked Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт