Отговори
# 210
  • Мнения: 1 241
Тина, можеш да пуснеш кръвни изследвания, за да видиш дали имаш антитела. Варицела ли има? И при моето голямо детенце има, но аз съм я карала и няма да я спирам от ДГ.

# 211
  • Мнения: 285
Ако вече е заразена, няма какво да направиш, но ако не е -по-добре веднага да я спреш от градина, защото е опасно за теб.
Има ли кой да я гледа?

# 212
  • Мнения: 1 569
Здравейтееее!

Диндла, по принцип вече не е много нормално да те боли коремът. Аз вече май около 2 месеца пия но шпа за целта, но лекарят каза, че вече трябва да го спирам (в 12г.с. съм). Ти пиеш ли? Ако не бих ти препоръчала да пиеш по 2-3 на ден няколко дни да видиш как се чувстваш, а НАЙ-ДОБРЕ просто попитай лекаря си дали е нормално, дали всичко е наред и какво да предприемеш, че при всяка жена е различно и не бих се ангажирала със съвети какво да правиш   bouquet Дано ти мине. Само днес ли те боли или от доста време?

Момичета имам и аз една идея подобна на Стрелче. С цел улесняване пускането на нови теми и измислянето на заглавия, нека се опитаме да не пускаме отговори от сорта 'да', 'не' 'добре'. Също така ако две мами си имат някаква обща приказка само помежду си, която не касае особено всички останали - нека си пишат ЛС. Така ще изписваме темите по-бавно!! Можем също ако искаме да добавим нещо вместо да публикуваме цяло ново съобщение във форума просто да натисме 'редактирай' и го добавим към предишното си. Би било супер, ако успеем да намалим излишните постове, че е изморително на всеки 3 дни да има нова тема, особено за този, който я прави Simple Smile Какво ще кажете?   bouquet

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 11:09 от yana-sladurana

# 213
  • На плажа
  • Мнения: 1 111
мога и ще я спра,но вече една седмица ходи и незнам дали се е заразила.
Смятам да направя кръвни тестове и на нея и на себе си, но това може да стане чак в понеделник,защото днес съм на работа.лошото е,че незная коя точно шарка е.

# 214
  • Мнения: 1 241
Тина, не се шашкай излишно! Карала ли си шарка? И каква е карантината - варицела ли? А и щом ходи вече седмица след обявяване на карантината  -няма смисъл да я спираш.

Защо ще правиш и на нея кръвни тестове? Направи на себе си, за да си сигурна дали си карала въпросната шарка. Ако да - няма значение дали ще се разболее детето.

# 215
  • На плажа
  • Мнения: 1 111
Тина, не се шашкай излишно! Карала ли си шарка? И каква е карантината - варицела ли? А и щом ходи вече седмица след обявяване на карантината  -няма смисъл да я спираш.
Не съм сигурна дали съм карала,но и да съм чичо гугъл каза,че бебето пак може да се зарази.А карантина не е обявена.днес на две деца са им избили пъпчици.Остава да се моля на моето дете да не избият Praynig

# 216
Буболече, набедена като най опасна за бременните е токсоплазмозата. При развитието си този паразит преминава през фазите ендозоит, мерозоит, цистозоит, псевдоциста, шизонт, гамети и ооциста. Ооцистите се оформят в червата на котката, от където се изхвърлят във външната среда с изпражненията. Заразяването става при консумиране на храна и вода, контаминирани с ооцисти от котка, или чрез изяждане на сурово месо и животински продукти, съдържащи ендозоити, цисти или псевдоцисти. Инвазирането е възможно и чрез пряк контакт, тъй като токсоплазмите се отделят със секретите и екскретите на заразените животни.
Във външната среда ооцистите се запазват инвазиоспособни 1-2 год. Дъждът, копрофагните бръмбари, червеите спомагат разпространението им на големи разстояния. В градините с пясък ооцистите се запазват продължително време и той може да служи като източник на инвазия при децата.
Ако инвазирането е настъпило преди бременността или в самото и начало, най- често не се наблюдава реакция. Ако инвазията обаче е станала в началото на бременността, настъпва скрит аборт с резорбция на плода. Ако инвазирането е станало във втората част на бременността, настъпва явен аборт или раждане на нежизнеспособни плодове.

# 217
  • Мнения: 1 241
Тина, няма страшно, не се притеснявай излизшно. Моята дъщеря изкара 5 карантини на варицела без да се раболее. Не е задължително да се зарази. Пусни си изследвания, за да разбереш дали си карали шарките и се успокой.  Hug

# 218
  • На плажа
  • Мнения: 1 111
благодаря за подкрепата.Малко се успокоих, но ще отида да говоря с личната да видя и тя какво ще каже.
Разбрах,че шарката е скарлатина.Личната лекарка ме посъветва да спра Викито от градина за 20 дни.Дано не се е разболяла,че ще умра от притеснение.

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 12:00 от tina1801

# 219
  • Мнения: 9 973
Момичета имам и аз една идея подобна на Стрелче. С цел улесняване пускането на нови теми и измислянето на заглавия, нека се опитаме да не пускаме отговори от сорта 'да', 'не' 'добре'. Също така ако две мами си имат някаква обща приказка само помежду си, която не касае особено всички останали - нека си пишат ЛС. Така ще изписваме темите по-бавно!! Можем също ако искаме да добавим нещо вместо да публикуваме цяло ново съобщение във форума просто да натисме 'редактирай' и го добавим към предишното си. Би било супер, ако успеем да намалим излишните постове, че е изморително на всеки 3 дни да има нова тема, особено за този, който я прави Simple Smile Какво ще кажете?   bouquet
това не е лошо като идея,защото ако тук има 2 нови майчета,за ад ги добавя,трябва да чета 1ч. празни приказки`мерси`,`добре` и ала-бала....На мен също ми е трудно всеки ден да изчитам всичко основно за да няма сърдити и т.н. Идеята я е отправяла Айс 2-3 пъти.Сега и аз ще помоля за същото.
В последните 5 теми чета ЕДНО И СЪЩО за Варна,и пак за Варна,и пак за Варна.....  :outtajoint:100 пъти едно и също се дъвче.който иска да е променен-да пусне ЛС на Август 2009,защото да се луташ насам-натам е адски кофти  Peace

# 220
  • Мнения: 39
Здравейте момичета. Добре дошли на новите бъдещи майчета. Аз вече съм по-спокойна след вчерашния преглед при д-р Врагалева. Всичко е наред с органите, които са се оформили до сега, отлепването вече го няма и спирам утрогестана беше много вълнуващо. Най-после ми казаха и дата на трмина, присъединявам се към групата за 04.08. Днес бях в Майчин дом за биохимичен скриниг, в понеделник след 12,00 h изследванията ще бъдат готови. За раждането макар, че има доста време съм се насочила към Токуда. Hug на всички.

# 221
  • Мнения: 219
Лелееееее, 2 дена не съм влизала, а вие направо нямате спирачки момичета. Но май не съм изпуснала нищо съществено, а?  Mr. Green
Не знам как е при вас, при мен гаденето вечер си продължава. Днес сме на доки за ваксина на малката, а другата сряда ще видя как се развива и топчица, че вече мн време мина и нищо не знам. Хубаво, че времето се пооправя, дано така да продължи, че никак не обичам студа.
Ами друго няма май какво да ви кажа, щото няма нищо ново покрай мен. Само дето не мога да седна като хората на компа, щото и бебка иска (вече с висше образование се раждат ей). Айде, да не спамя повече с глупости, ама на 2-3 дена един пост, може, нали  Embarassed

derelli честито  Hug При всички пожелавам такива хубави новини. И...добре дошли на новите майчета и лека бременност.

# 222
  • Мнения: 2 374
Здравейте момичета. Добре дошли на новите бъдещи майчета. Аз вече съм по-спокойна след вчерашния преглед при д-р Врагалева. Всичко е наред с органите, които са се оформили до сега, отлепването вече го няма и спирам утрогестана беше много вълнуващо. Най-после ми казаха и дата на трмина, присъединявам се към групата за 04.08. Днес бях в Майчин дом за биохимичен скриниг, в понеделник след 12,00 h изследванията ще бъдат готови. За раждането макар, че има доста време съм се насочила към Токуда. Hug на всички.
Здравей и честито! Hug Искам да те попитам накрая пусна ли ти 4Д-то или се плаща отделно за това?Питам защото и кумата ми също е бременна и и записахме час за ФМ при Врагалева за другата седмица,та тя се интересуваше дали може да и пусне 4Д?Мерси.

# 223
  • София
  • Мнения: 591
yana-sladyrana болките не са постоянно но си ги има особено вечер като си легна.
 Искам да  ВИ питам нещо за тази токсоплазмоза, защото аз имам куче което е мн. старо на 14г. една прекрасна дърта болонка. Как се изследва тази токсоплазмоза и ако недай си боже я имам какво следва?

# 224
  • Мнения: 1 241
Тина, за да си по-спокойна може да се изследва гърлен секрет от Вики, за да се види дали е заразна.

Дерели, чудесна новина!

Общи условия

Активация на акаунт