Тук всяка мама на своето дете дрешки прекрасни ПЛЕТЕ

  • 65 601
  • 318
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 62
 Хайде  и аз да се разпиша .С жилетката съм до под кривата круша.

# 16
  • в баира
  • Мнения: 861
Кой питаше за одеалото-влечуго? Ето го на английски. И видео към него.

# 17
  • Мнения: 127
Одеалото с тези цветове не прилича хич на влечуго!Онова зеленото беше...бррр.

Uspe,ще пробвам и аз тая плетка,че ми стана интересно,но как се плетат опаковите редове?

# 18
  • Мнения: 1 172
Аз сега плета от една прежда,която не е точно букле,но прилича,т.е представлява "въженце" с издърпани от него нишки,които оформят някакви неравности,да ги наречем топченца, та плета го 4 лицеви х 2 опакови и става добре,личат си "ребрата".

# 19
# 20
  • Мнения: 1 172
Nightwish , изчисти си кутията с ЛС,не мога да ти пиша

# 21
  • Мнения: 78
Запис и от мен.  Simple Smile

# 22
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Фифундрела, браво, че си го показала. От кога съм го харесала, но няма как да стане според мен тук...., пък и много шиене.... аз за сега нищо не съм шила при плетене и някакси предпочитам да е без шевове. Малко ли правя иначе Simple Smile

Маркерите в онази плетка за зиг-заг щал се слагат на местата където зиг-зага сменя посоката за по-лесно плетене.

# 23
  • Мнения: 129
Фифундрела, мерси за линковете   bouquet аз питах за "влечугото"  Laughing толкова ми хареса, че одеалцето на бъдещия ми племенник мисля да го плета по този модел  Peace само с тези термини на английски няма да се справя  newsm78 но пък вкъщи ще гледам видеото, дано ми просветне  Rolling Eyes

# 24
  • в баира
  • Мнения: 861
maika mu na titi : За термините питай. Вече няколко неща плета по английски обяснения и им научих чалъмите.  Mr. Green

# 25
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Няма нищо сложно освен преждата, късите редове и шиенето. Но според мен заедно са си кауза пердута.
Късите редове са плетене на издутата част на вълничките. После следва цял ред. Плете се на квадрати и те се същиват в ленти и после в одеяло. Особено това последното няма да ти е проблем, то си е пачуърк.

Но преждата дето я ползват е преливаща с много и дълги цветове. Може да пробваш с дълъг вариант на ярнарт дето Фифундрела ми препоръча или с няколко отделни цвята ти да си го нашариш.

# 26
  • Мнения: 525
   bouquet
 
И да не съм с празни ръце този път,една шапка за дъщеричката на една приятелка
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10008541
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10008542
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10008543

манекенката ми малко е сърдита

# 27
# 28
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Аз от работа и учене не мога да се вредя до плетката..а и сега съм се заплила килимче да си плета Mr. Green

# 29
  • Мнения: 498
Доци интересно начинание. Дали ще можеш да снимаш и в процеса на работа как става?

Стейси за буклето от моя опит - лицева плетка, но от обратната страна по-хубаво ми стои.

vanyia много хубава шапка!

rozaly сташно идейни бижута и много изпипани.

Общи условия

Активация на акаунт