Какво направих на детето си ?!

  • 3 350
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 179
Всеки решава за себе си, но аз не бих будила дете на тази възраст по-рано, защото еди какъв си режим бил нормален. Синът ми /на година и четири месеца/ е от децата, които спят доста, и не смятам да се притеснявам. Когато тръгне на градина, на училище и т.н., ще не ще ще има режим. Няма да му се размине.

# 16
  • Мнения: 216
Не знам защо си озаглавила така темата си Rolling Eyesно според мен вината не е в теб и нищо лощо не си направила ти,след като отмине този период наистина ще се убедиш в това.При дъщеря ми стана така точно на възрастта на сина ти-1.7 и продължи докато не навърши 3.Беше толкова добро дете-ядеше,спеше си по цяла нощ,и изведнъж започна да се тръшка за всичко #Cussing outхвърляше ми супата в лицето,не искаше въобще да ляга на обяд а вечер заспиваше към 1 през нощта Sadтакъв кошмар настана,че мислех че ще полудея.Четох теми някъде по въпроса че на тази възраст започва периода на -ВЕЧНОТО НЕ,и наистина тя за всяко нещо ми противоречеше и казваше-не.Въоражи се с мноого търпение-нещата се оправиха от самосебе си когата стана на 3.Просто  карай по-полека с нервите и не се опитвай да се налагаш ти,защото става по-зле,в един момент всичко отминава Grinning

# 17
  • Мнения: 1 931
Със синът ми минахме през подобен период, на не ядене си е все още, но другите неща си отминаха. Преди след обяд спеше по 3-4 часа и заспиваше късно вечер, сутринта на ново в 6 е на линия. Играчките ме станаха скучни и играеше с невъзможни неща, но и това отмина. За играчките започнах да ги скривам и му давах по малко и когато спре да им обръща внимание прибирам и вадя нови, но не и всички на куп всеки ден, стават му скучни.
А сега, не мога да го накарам да спи на обяд, може да лежи 2 часа да гледа детски, но няма да заспи, може да изчета няколко приказки и пак същото, но за сметка на това вечерта най-късно 21 часа е заспал. На градината спи, яде, но не и вкъщи, трябва на да се надлъгваме за да хапне малко, яде за да стане силен като спайдър мен и рейнджърите и разни подобни стимули. Бори се с дядо си и ако е ял побеждава, ако не победи яде и веднага отива доволен да се борят за да победи и разбира се щом е ял побеждава.
Така е, сега сам в магазина казва за бонбоните, че са боклуци, но колко пъти се е тръшкал за тях и сме говорили едно и също докато го проумее.
 С децата е така, трябва много работа с тях и търпение и идва момента в който виждаш резултат от целият труд и усилия които си вложил в тях. 

# 18
  • Мнения: 636
И моят /вторият/ отказва да яде манджи, но хич и не съм се притеснила. Знам, че ще отмине. Въобще съм си избила от главата, че могат да се спазват някакви строги режими. Оставям детето да расте щастливо и не го тормозя. Знам, че ще отмине и този период. Мисля, че повечето деца минават през такъв злояд период, който отминава.

Големият до преди месец се събуждаже в 4-5, за да си играе, а трябваше и компания да му се прави, но отмина. Сега чакаме да дойде някакъв друг период  Mr. Green  и така до пубертета.

# 19
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Относно нощното или ранно сутришно събуждане - разбрах ,че по-добре за мен самата да приема това като нещо нормално и да се опитам да не травмирам ситуацията. Че няма да се спи, няма, но можем времето от 1 час да го изкараме в караници, рев и сополи, но може и да си поиграем, да отидем в хола, да си почетем, да танцуваме, като се измори към 6 тя сама си гушва възглавницата и ако мога лягам и аз с нея. Изморително е, но забелязах, че е далеч по изтощаващо да прекарам времето в караници. Ако се събуди и се разсъни, каквото и да направя, тя ще си е будна поне час, по- добре да го изкараме спокойно и тихо. Peace

# 20
  • Мнения: 2 331
Още докато четях първите редове, бях сигурна, че детето ти е на около 2г. и се оказах права. Grinning И аз смятам, че това е "бебешки пубертет".Отстоявай правилата, обяснявай, гушкай и не предлагай друга храна, освен тази, която ти прецениш, че е подходяща.При нас се получи и дъщеря ми отново е онова ящно и спокойно детенце, което беше преди няколко месеца.Ние се отървахме бързо от този период.Е, с малко хомеопатия. Rolling Eyes Казват, че нормално продължава до 3-г. възраст.Нашата хрема се повлия много добре от мед+счукан/настърган чесън-равни количества-по 1 ч.л. вечер преди сън и 2 пъти дневно сребърна вода+физиологичен разтвор в нослето.Хремата продължаваше вече трети месец и "диагнозата" беше-"зъбна хрема".Според мен детенце имаше бактерии или вирусчета, с които не можеше да се справи.Ако си привърженик на АБ, можеш да пуснеш и секрети и да видиш какво ще излезе.
За съня-или го буди през деня, или ти се нагоди към неговия режим.Познаваш най-добре детето си и можеш най-правилно да прецениш как би му се отразило събуждането.Дъщеря ми, например, ако я събудя, ще е много раздразнителна цял следобед, а синът ми би бил много щастлив, че има повече време за игра... Peace
Успех и бързо справяне с периода! Peace

Последна редакция: чт, 15 яну 2009, 14:28 от Бахчеджиева

# 21
  • София
  • Мнения: 44 108
има такива моменти...нищо страшно не е.
за алергията - рано е да се каже...тестове правят чак след 3-тата година.
щом имаш мухал чисти го - или пръскай с препарати, ако има как да спите няколко нощи в друга стая...
или купи влагорегулатор....
за заспиването - моят и до ден днешен не заспива преди 10(а ако не е на градина преди 11), също спи 2-3-4 часа следобяд.
Може да пробваш да  вдигаш сутрин рано. Например в 6 и така есетствено да изместиш целият режим  с някой друг час...

За яденето - остеви детето на мира - колкото иска толкова да яде.
Не давай боклуци  само за да е похапнал...като огладнее сериозно ще яде каквото има.
Общо взето колкото по-често предлагаш храна, толкова по- голяма вероятност да се запъне  и заинати, че няма да яде...предлагаш на обяд, ако не иска прибираш(и  евентуално и да поиска в промежду не даваш до следващият час на ядене) или пък даваш...варианти разни....
Давай повече плодове и течности.
И не си го слагай на сърцето...пак ще си прояде....
Ако растът зъби - хреми и гърлото надали от това не са в ред, но е напълно нормално да не иска твърда храна в такъв период.

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 545
Не се притеснявай , всички сме минали през това . smile3521

# 23
  • Мнения: 377
Благодаря ви, момичета! Благодаря ти , Ели!Твоят отговор ще ми е ръководството за този период. Абе изобщо, добре , че ви има!  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: чт, 15 яну 2009, 15:17 от vivian_78

# 24
  • Мнения: 1 322
А какво са "Ужасните две"?

# 25
  • София
  • Мнения: 44 108
А какво са "Ужасните две"?

така наричат втората година на детето от 2 до 3 годишнината + - някой друг месец Wink

# 26
  • Мнения: 86
Този етап го има при всички деца, не се отчайвай, само не прави грешката да му даваш да яде буклуци от рода на пасти, солети и т.н. оставяш го да седи гладен, при мен помага. Но започнеш ли да му даваш пастички и  бонбонки започва да разбира,че има по-хубаво от на мама манджите и все се прави на луд, докато не му дадеш тях.... Simple Smile Много труден етап не се отчайвай и най-важното не му обръщай внимание, защото те го разбират и те правят луди 

# 27
  • Мнения: X
Само аз ли не намирам нищо притеснително в това поведение на детето? Моето дете се държи по абсолютно същия начин - понякога не иска да яде супа, а иска мляко с бисквити, или иска да пие мляко за вечеря, или да яде от чинията ми разни неща. Предлагам и давам, каквото иска. Ако не иска - мляко преди заспиване никога не отказва.

Спи по два пъти на ден и вечер понякога заспива в 9,30, а ако е спала повече през деня си ляга и в 11.00. Когато видя, че не й се спи я оставям да си играе, да тича и да се забавлява. Ние сме нощни птици и напълно нормално е и детето да е такова. Обича повече да си играе с мен и се забавлява най-много, когато измислям какво да правим двете, вместо да си играе сама. Това е толкова нормално, че не го коментирам, макар че понякога имам да свърша нещо, а не мога.

Аз ли нещо не възпитавам правилно или с  тази лежерност се чувстваме добре и има мир вкъщи, пък майната им на правилата?

# 28
  • Мнения: 3 394
всяко дете минава през този период Twisted Evil
отрицанието започва да присъства и решават да го използват.
Пробвай вместо пасти или супи да му предложиш макарони, спагети, въобще различни варива-полезни са, а и те ги хапват лесно, лесно. Повече течности и мляко+плодове.
Това,че подсмърча и прочие...ами прихваща вирусчета, гради си имунна система. Ако не е наистина болно, не го тъпчи излишно с лекарства. Детски витамини и това е.

# 29
За периода на 2-годишните всичко, което прочетох до момента е така. Бих ти препоръчала, обаче да обърнеш внимание на мухала в стаята. Посъветвай се с лекар.

Общи условия

Активация на акаунт