Натурални плодове и зеленчуци в София

  • 2 744
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 651
Когато узреят градинските плодове и зеленчуци в селото на родителите ми ми дават, но те отново не са толкова еколкогичночисти, като се има предвид колко са чисти почвите и дтждовете, които падат, такаче няма на каква чистота да разчитаме, но все пак, друго си е да хапнеш някоя домашна краставичка... Simple Smile
Баща ми се оплаква, че нищо не ставало в градината вече и само цъка с език: ..има нещо в почвата...във въздуха има нещо.
 
Сега като ходя по пазарите си избирам зеленчуците според продавачите. Обикновено си личи производителя ли продава или е търговец-прекупвач.

# 16
  • Мнения: 1 380
магазинчето на пл.,,Журналист" биомаркет
Извинете.....какви цени само са сложили там.....е не благодаря....купих си био елда за 5 лева 250 грама...в БИЛА е 1,20лв.....да качат цените 20-30-50%, ама къде са 5 лева и къде 1,20......

# 17
  • Мнения: 902
да, високите цени са проблем, но се чудя при сертифицирането не трябва ли сертификатът да е цветен? защото гледах едни био-яйца на хармоника и уж имаха сертификати, но едни бледи, малки, никакви, забутани в края на етикета...

# 18
  • Мнения: 1 380
Moмичета искам  да ви попитам има ли орган, който да следи, дали наистина етикета "БИО" отговаря на истината , а не недобросъвестни търговци да вдигат цените с идеята, че са био?
В България кой контролира тези неща?Ето скоро стана скандал с млечните продукти.....които се оказаха НЕ СЪВСЕМ ОТ МЛЯКО...
Да не се окаже след някоя друга година или месец, че сме давали луди пари за био продукти, а сме яли най-обикновени....и кой ще ми гарантира, че наистина са произведени в екологично чисти райони???
Много ми е съмнително нещо....
За мен "БИО" са продуктите на баба ми на село......

Общи условия

Активация на акаунт