пътуване със самолет на 1-2 месечно бебе?

  • 26 066
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Няма условие бебетата да гледат, било то в апарата или не  Peace

# 16
  • Мнения: 1 224
Няма условие бебетата да гледат, било то в апарата или не  Peace
има, има...и двете очички отворени (не е задължително да е вперило поглед в апарата) и двете ушички да се виждат.Зор!Фотографът ни посъветва да го облечем с нещо контрастно (в черно го облякохме) и мама да си сложи бяла блуза и да го държи а тати да снима с дигиталния(може да се види някоя ръка подкрепяща, не е фатално), после да сложим един чаршаф на пода и да снимаме още и да му занесем всичкото наснимано и той внимателно огледа, избра и коригира леко една снимка и така му направихме паспортно кадро на 25 дена. От около 35 кадъра една ставаше горе-долу...
За кърменето са ти казали - много удобно и подходящо и за хранене, и за успокояване, и за глъхнещи ушета, и за приспиване.Винаги чисто, с подходяща температура и консистенция.Ако се притесняваш подбери си подходящи дрехи - аз си купих специален сутиен и блузи за кърмачки - горната част (малко под гърдите) се повдига и се кърми много дискретно без да се разголваш (аз пътувах през ноември та си беше студеничко).Но да знаеш че света кърми по летища и самолети та на никого няма да направиш впечатление.На летището в Рим една мама пред мен запретна доста тясната си тениска, разкри и двете си гърди в прозрачен черен сутиен, заголи едната и накърми около двегодишното си момиченце в претъпканата чакалня без да впечатли никого (освен мен може би).
Ние летяхме 15 часа с едно прекачване и четиричасов пестой на един месец с батко на 6 годинки.Бебо спа юнашки, бръмченето на моторите го успиваше. Одрискахме се също юнашки (непременно кат-два за преобличане, всичко се случва).
Зависи и с кого летиш - БГ авиолинии нямаха дъска за повиване в тоалетната, но имаше свободни седалки на които ми разрешиха да го преобуя.Хубаво е да си носиш антибактериални кърпички за ръце и да си купиш питиенца от кафененцата които са до гейтовете (тях можеш да ги вземеш в ръчния багаж, отвън - не), аз лично много ожаднявах заради кърменето и заради ужасно сухия въздух.
Не се притеснявай, леко раждане, пътуването е доста по-малкия проблем!

# 17
  • Мнения: 1 132
Да, бебето трябва да е с отворени очи. Ние вадихме паспорт на дъщеря ми, когато беше на 2 седмици и беше малък ужас да накараш почти новородено бебе да си отвори очите. Снимаха я около 5 пъти, обикаляхме около фотото за да се събуди...януари ...кучи студ. Накрая имаше една снимка със задоволително отворени очи.  Crazy

# 18
  • София
  • Мнения: 3 826
Пътувахме с бебе на 52 дни и друго по - голямо на 1 г и 10 м. от Германия. С малкото бебе никакви проблеми, спа през цялото време, но баткото подивя. Като се започна от Франкфуртското летище, в самолета и чак на Софийското се укроти Laughing.
Ауу, за снимката за паспорта на новородено... мъка. Фотографката, милата се измъчи, докато я хване с отворени очички, а мъжа ми се препоти 100 пъти, докато я нагласи в подходящата поза.

# 19
  • Мнения: 4
Правилно, няма никакви проблеми с малките, по-скоро са с големите деца. Моят син летя от Германия до България на 41 дни. Полета бе през Чехия с прекачване, това беше 2000год. когато Балкан стачкуваше или фалира не знам вече. През цялото време спа. И правилно, че е добре да пие нещо, да суче или поне биберон да смуче при излитане и кацане.
Как мислиш да носиш бебето? Най- добре си вземи столче за кола (такова за бебе като кошница от 0 до 9 месеца). Ще ти е най-удобно. Защото ако е на ръце ще се измъчиш, а и с другото детенце ще ти е трудно. Аз редовно съм пътувала през 3-4 месеца и с това столче до 1 год.  е много удобно. На Макси Кози има и приставка с колела Макси Такси (има и на други фирми), аз имах Макси Такси. Приставката я сгъваш и даваш на чак на стълбите пред самолета.
Успехи и не се притеснявай от полета!

всичко най

# 20
  • Мнения: 1 420
За първи път пътувахме с малката, когато тя беше на 3 месеца. Много се притеснявах от това пътуване, но то пък мина толкова спокойно. Тя през цялото време спа, дори един мъж до мен не спря да се учудва колко е кротка. Не ми се налагаше да мъкна шишета и топла вода, тъй като се кърмехне  Peace Според мен е много по-лесно с малко бебче, отколкото с по-голямо детенце, защото искат да щъкат навсякъде. Но и ти ще си с половинката, така че той ще ти помогне. Не се притеснявай, всичко ще мине добре  Wink Аз дори се престраших и лятото пътувах сама с малката със самолет и автобус  Peace Ако ти е удобно и има кой да ви посрещне в България, избери вечерен или нощен полет  Peace Иначе във форума има много теми за пътуване с деца  Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 30 142
Здравейте,

и аз да се включа в темата. Ние не сме в чужбина, но мисля, да раждам във Варна и да пренесем бебо до София със самолета. Притеснена съм, защото някъде в архивите четох мнение, че на детето налягането му увреждало ушите и мозъчната дейност  Cry Незнам и колко често може да пътува със самолет. Например 1 път месечно??? Мислим поне до 40 дена да изчакаме.

Какво ще ме посъветваме, като гледам вие какви разстояния летите?!

# 22
ами първия полет на малката беше на 3 месеца някъде,от Ню Йорк до София,а после и до Варна,нищо и нямаше,не вярвам нещо да им се поврежда на децата,летяхме доста напоследък Thinking
И докато бях бременна не ми направиха никакъв проблем,някой ми беше казал,че след  28-ма седмица не пускат,но при мен нямаше такова нещо
На нас снимка като ни правиха,доколкото си спомням таткото седеше до фотографа и се правеше че говори с любимото и зайче играчка и тя гледаше него много ококорено,или пък ставаше въпрос за друга снимка newsm78абе важното е,че поне ако може по някакъв такъв начин да му привлечеш погледа на бебо

# 23
  • Мнения: 27 524
и двете очички отворени (не е задължително да е вперило поглед в апарата) и двете ушички да се виждат.Зор!

Да, да са отворени - да, така е, права си  Peace Нашият дремеше здраво, едвам отлепи за малко клепачи, но не гледа в апарата. От ушите се вижда половината от едното  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт