Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди!

  • 189 444
  • 1 210
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 51
    Роси, и аз като чета цените ви не си вярвам.  newsm78  Но е факт. Толкова платих и то през август м.г. По- скъпо ми беше ходенето по мъките преди това! Гелът е 1000, но д-р Златев обясни, че е много и го дели на двама пациенти ( моята половинка сложи на следващия ден на жена,  доведена до пареза в токуда). Доколкото знам по- скъпо е за тези с имплантите. Преди време писах и за съседката с трите операции на гръбнака след падане. Тя се изръси няколко хиляди за тях. Третият път не плати нищо друго. По Коледа я оперираха пак, заради счупен болт, и отново не плаща такси и избор на екип.  Явно всичко наистина зависи само от лекаря..........
    Толкова ми се иска да посетя Поморие с вас! Въпреки, че за НОИ  и дх ми препоръчват Велинград... Но там три месеца не направих пробив да се включа  Cry, а и Поморие е любимият ми морски град Simple Smile   ИЗВИНЯВАЙТЕ всички от Варна и Бургас! newsm17  Дано датите не съвпадат с обучението ми! И дано ме приемете!!!!!!!!!!

# 106
  • Мнения: 51
     Aha, какво значи " първата ходеща оперирана, която вижда??? " Каква е тази докторка? Crazy hahaha hahaha hahaha
Май все по- често се чувам да си повтарям  констацията от лятото: " проблем в краката е решим,а проблем с главата - нелечим".
     И ... вече конкурирам "Война и мир" Embarassed
     Нека болката не бъде с вас!!!!!!!

# 107
# 108
  • Мнения: 669
И аз се учудих много.Не била виждала .Само била чувала.После разбрах,че е вътрешен.А невроложката не каза нищо,само попита дали искъм болничен за месец.

# 109
  • Бургас
  • Мнения: 174
Марчони, тези упражнения приличат на моите само дето я няма тази чупка в кръста. Точно това движение не мога да правя  от както съм оперирана и съм много нещастна. Я кажете останалите дето сте оперирани можете ли да правите това движение.
Сега нямах много време ама тези дни ше разгледам по подробно находката на Марчони.

Като гледам бройката за конгреса набъбва. Към края на февруари ще я уточним.  newsm44

Калака, ако направя дори едно от тези упражнения, които показваш убедена съм, че няма да мога да помръдна повече.  newsm12

# 110
  • Бургас
  • Мнения: 174
Немирна, пропуснала си няколко средства са летене
 1ironing hang 1dishes  и после следва  smile3538

А вече свикнах да а карам по кротко с тези дейности.

Пък как ми се ходи на дискотека, сигурно щото не мога да правя чупки в кръста.   newsm44

# 111
  • Мнения: 669
Роси, за повдигането на таза ли говориш?След операция не можех да мръдна.Абсурд беше и милиметър да си отлепя д....от леглото.Аз правя всякакви упражнения- без усукване.Малко ми е но трудно да вдигам десния крак в страни,по бързо измалява.Но като цяло всички упр.успявам да направя.Дори вече правя и коремни преси.изцяло.Само дето имам мускулна треска.

# 112
  • Мнения: 669
Определено не бих рискувала все още с тази каланетика.Освен ако някой индивидуално не се занимава с мене.Някой от упражненията май не са много подходящи за скоро оперирани newsm78.Има много усукване.Разгледах и някои от клипчетата с операциите.Стана ми ясно зашо толкова ме болеше около операцията.То голямо рязане ,разтягане и чоплене. PraynigДано не ми се налага пак.

# 113
  • Мнения: 661
 Роси , много си права за това дето следва  smile3521 Откакто получих кризата и се самовъзпитавам да не домакинствам толкова , а повече да си пазя здравето . Все пак сме нужни здрави на семействата си , а не болни . По Коледа от чистене и готвене ме заболяха и ръце и кръст и вместо да се веселя , аз охках и полягвах . МОят  мъж не ми прави забележка , ако не съм направила това и онова и ми помага за по -тежката работа , като тупането например . Колкото до чупките в кръста и мен ме беше страх , но като се развихрих по домашни чехли на НОва година и беснях като тинейджър , даже малко се качих и на масата да играя  newsm44 Значи с една по -ниска и удобна обувка сигурно ще се позабавляваш добре .

Давайте да се уточняваме за ПОморие и наистина нека бъдем коректни . Тук сме все готини хора и не вярвам някой да подведе останалите  Hug Колкото до учудената докторка , реакцията й е била малко  неадекватна , но и донякъде има право - тези операции  са многоо рисковани или по -точно са били рисковани и повечето хора са оставали на инвалидна количка .

А за "Токуда " мога само да кажа - добре ,че не се реших да се оперирам  newsm11

Лек ден на  всичкииии  newsm10

# 114
  • Мнения: 803
добро утро и от мен!
Вече обърках гимнастиките, честно! Аз в легнало положение можех всичко да правя даже когато бях със силните болки. Сега правя 50% със сигурност, но не пробвам другите защото съм наместена в крьста и се страхувам. Тези чупки в кръста са абсурд за нас оперираните. Аз няма да рисковам да пробвам, каланетиката е за "най-високо ниви херниоманияци" т.е. най-късметлии. но от сайта на Марчони си заслужава показа как се кляка, и как се ляга.  Поне това как да лягам пи показаха лоите хирурзи и го правя вече повече от година. Така се щадят прешлените и дисковете. И упражнениета пробвах и се получи. Номерът е да се правят бавно.
Момичета, свят ми се зави с тези цени! моля ви, ако се наложи отново да правя операция пак ли ще се ръся newsm78  #Crazy
Роси, на дискотеката ще сме първи  #2gunfire само да се оправя (тези дни отново загубвам надежда), ще видиш Hug

дописвам -  повдигането на таза при мен е най-лестоно упражнение. Но за какви коремни преси говорите - ставате до седнало положение или само повдигате глава?

# 115
  • Мнения: 2 740
Добър ден,

каланетиката, не беше ли по - скоро гимнастика с безброй повторения от 50-100пъти. Аз много  я играех като ученичка, но не мисля, че въобще е подходяща за нашите диагнози, няма нищо щадящо гръбнака.

Иначе от есента насам,  правя упражнения от Пилатес - метода.  Тя е била създадена от човек страдащ от рахит, с цел заздравяване на мускулатурата,  като разбира се също е много изменена в съвременния и вариант. Първо я бях свалила  от нета всички нива, но  много по - полезна ми беше книгата, която си взех, една от многото на пазара на Брук Сайлър - чудесно онагледена, поетапно за всички нива.  Изрично е упоменато " ако имате проблем с гърба, рамене, кръст......не правете това упражнение" т. е.  тези с усукване.  Така от 34 упражнения в комплекса правя около 13-15. Пилатес е система ,която залага на прецизност и динамика, на правилното дишане и позиция на тялото при изпълнение. Повечето упражнения са от 3 до 5 повторения, рядко до 10.

Хубав ден!

# 116
  • Мнения: 2 068

Фей не е само гимнастика
ето малко история:
Основоположничка на каланетиката е Калан Пинкни. Лекарите предричат още в детството на Калан Пинкни проблеми в гръбначния стълб и евентуални операции на коленете. От малка тя страда от изкривяване на гръбнака, слаба луксация на тазобедрената става и изкривени крака..........Тя установява, че тялото реагира на различни движения, болката чезне при някои от тях. Така стига до идеята, че прецизните и внимателни движения могат да облекчат страданията й. През 1984г Калан Пинкни издава книгата “Каланетиката”, която повече от година е сред първите места  в американските класации за най-търсени заглавия. След това се появяват “Каланетика за вашия гръб”......
след като това ви затруднява си представям колко ви е тежко положението   Rolling Eyes
  bouquet

# 117
  • Мнения: 98
Да чукам на дърво, но днес за първи път от много време чувствам някакво подобрение на състоянието ми Joy
Дали е от многото лекарства с които се тъпча, или от тайните инжекции (вчера беше втората) на терапевта от ЦСКА, дали от по-внимателното и съобразено с положението ми поведение незнам, дано само не е някакво измамно състояние от медикаментите, но определено имам повече положения на тялото без забележки. Утре пак ще ходя при него, възможно е да ме инжектира с нещо стероидно, иначе не прави нищо по-различно от други терапевти на които съм бил някога. В момента съм като подвижна аптека, така съм натъпкан с лекарства, че вече мога да лекувам и СПИН с плюнка Grinning

Аз също не разбирам испански, но нагледните илюстрации мисля, че са достатъчни за неспециалисти като нас. Упражненията към които съм дал линк, много приличат на тези които правя и в момента, за себе си съм стигнал до извода, че трябва да се правят бавно. За мен целта не е да се разкърша, а да натоварвам по някакъв начин мускулатурата която отговаря за стабилизирането на кръста. Прост пример: опитайте да направите 30-ина коремни преси само с повдигане на главата, без да отлепвате гърба от пода (става за около минута), а сега опитайте да направите 10-ина, но дръжте под напрежение няколко секунди преди да се върнете в лег. Кое ви изморява повече (за болка не говоря)? Така съм направил група упражнения които правя почти всяка сутрин, включително и с усукване! Просто ги правя бавно, до положение в което чувствам дискомфорт или се получава лека болка.

В първата тема писах, че ме интересуват някакви мнения за клиниката за лазерно лечение в Пловдив, но явно или никой не го е чел или няма мнения по въпроса. Има ли някой да е опериран там, какви са условията, апаратурата, колектива и не на последно място цените разбира се?

# 118
  • Мнения: 669
Не зная кой греши?.Ама аз за операция с лазер в България не знам.Прочетох нещо такова,но...Това в пловдив според мен е физиотерапевтична процедура.И тази "глупост ,че е изчезнала дх"??? newsm78Това което се прави там 100% не е операция.Ти как мислиш?Прави се в Пловдив,а в София не?Естествено пише лазерно лечение,но разгледай по внимателно?Става въпрос за физ.терапия.Тоест може да облекчи състоянието ,не да премахне дх.Ако проблемът ти е сериозен,по добре не се усуквай.Даже и бавно.Можеш да правиш извивания в страни като си в легнало положение но само в бедрата ,без кръста.Но аз и това избягвам.

# 119
  • Мнения: 98
Става въпрос за нещо такова:
ОТСТРАНЯВАНЕ НА ХЕРНИЯТА С ПОМОЩТА НА ЛАЗЕР

Този метод се превърна в алтернатива на операцията. Лечението с лазер не изисква обща наркоза. Ако са налице противопоказания за провеждане на операция, тя не трябва да се предприема, защото е опасно. В случая на помощ идва лазерното лечение. То е подходящо и за лечение на дискова херния на гръдния отдел, която, както казахме по-горе, се предприема много рядко.

Учените разработили уникална методика, която дава много добри резултати. Те успели да изберат такава дължина на вълните, която стимулира деленето на хрущялните клетки на диска. По-рано се е смятало, че това е невъзможно да се постигне. Сега вече е доказано, че и хрущялът е способен да се обновява. При лечението на херния този ефект е незаменим. Лазерът разрушава хернията, но до известна степен се разрушава и дискът. С времето обаче той се възстановява, макар и не изцяло, а частично. Но дори и това “частично” е напълно достатъчно, за да се предпази човек от по-нататъшни проблеми.

Самата операция продължава 50-60 минути. Поставя се местна упойка, след което в хернията се вкарва игла. През нея се впръсква специален разтвор. След това се вкарва лазерното влакно. Това влакно е с много малък диаметър - много по-малък от един милиметър. Освен това високата температура е съсредоточена само на края на влакното. Всичко това позволява на специалиста да действа много точно. На лазерно “обгаряне” се подлагат само болните тъкани, здравите остават незасегнати. Освен това високата температура на края на влакното помага за изпаряване на вкарания в хернията разтвор. А това е от доста голямо значение, защото парата предпазва организма от образуването на нови хернии. З

асегнатият диск има по краищата си цепнатини, през които навън може да се “провре” друга херния. Парата “слепва” увреденото място и затваря потенциалната (за хернията) врата. Дискът става по-твърд и здрав и след операцията започва да се възстановява. Благодарение на всичко това повторни хернии на практика не се появяват.

Общи условия

Активация на акаунт