Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди!

  • 189 414
  • 1 210
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 2 020
Дублирах си поста.  Simple Smile

# 706
  • Мнения: 803
санаториален сексуален туризъм за средната възраст - моето мнение.

Е, това е много вярно от поста ти! Напълно съм съгласна и заради това не ми се ходи в Павел Баня. На втория час от кацватено ми там бях пресирана от разни навлеци и глупаци. И се сещам за поста на Дзупо за съседите.
Така, това беше веселата част.
Хане, това,че имаш щастието да живееш в бяла държава е много добре за теб, но ние наистина сме тук, в тинята и трябва да оцелеем. За това е тоя форум-като не могат докторите ние да си помогнем. Има много неща от поста ти, които не са новина за нас. Но явно си препатил доста, знаеш доста и ако искаш да помогнеш понапиши повече практични съвети или направи сайта-ще има в тая България много благодарни хора.
Та и първия коментар - ендоскопската операция щади мускулатурата, което е доста важно за възтановяването на гръбните мускули. Те всъщност са предпазени и ти самия казваш, че са важни и едва ли не веднага след операцията трябва да се мисли за тях, а препоръчваш да се режат. Тук не съм съгласна с теб. Другите работ са много верни, знаем си ги, даже сме си ги и приели като даденост.
Епидуралната инжекция е хубаво нещо, лично аз два пъти съм облекчавала болките с нещо подобно - блокада, наистина даже и тя намалява болките, но КОЙ ЩЕ ТИ Я НАПРАВИ ТУК БЕ БРАТЛЕ!!! Във Варна жена при раждане остана в будна кома и то при рутинна операция секцио.
Много ми е мъчно след постовете на Хан Крум. Всички ли трябва да емигрираме от тази хубава иначе България Cry

# 707
  • Мнения: 669
Ако се броят процедурите във физ.терапията тогава по нои стават 6,7защото имаш поне две процедури.За това го казвам.Аз ако ще отивам,ще отида най-вече заради мин.вода.Другото го правя и тук.

# 708
  • София
  • Мнения: 2 020
Ако се броят процедурите във физ.терапията тогава по нои стават 6,7защото имаш поне две процедури.За това го казвам.Аз ако ще отивам,ще отида най-вече заради мин.вода.Другото го правя и тук.

По НОИ имаш общ брой процедури, които ти се полагат.
Как ще ги разпредели, решава лекарят. Някои от процедурите се редуват през ден.
Разбира се, че минералната вода и калта са тези, които и мен ме карат да ходя. Затова писах, че се повлиявам от балнеолечението, а не в частност от физиотерапията.  Hug
Точно това е хубавото на балнеолечението - получава се комплексност.

# 709
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Моето ходене във Велинград се отлага по ред причини с които не искам да ви занимавам,ще опитам май месец ако се уредя.Сега идвам от джипито която ми заяви че неможела да ми даде талон за физиотерапия понеже не били минали 6 месеца от последната,а само 5.Какви са тия глупости,било вредно,някой тук беше казал че е хубаво да се прави даже 3 пъти в годината.А на въпроса ми какво да правя тогава като ме боли ми каза ми ще ти изпиша хапчета.Предписанието е кокстрал-какво смятате?

# 710
  • Мнения: 661
Текс , сядам да ти отоговоря на въпросите .

1. Шморловите телца ( възли ) - те отразяват износването на гръбначния стълб с течение на времето , не дават никакви оплаквания и се срещат даже и при млади хора ( в зависимост от това кой с какво се е занимавал - активно спортуване или тежка физическа работа ) . Появават се като дефекти в изображението на гр.стълб на рентгенова снимка . НИщо тревожно ! Факт е ,че имаш и остеохондрозни изменения , пак резултат от износването на гр.стълб . ПОвечето от нас вече имат остеохондроза .

2. НОрмално гр.стълб има кривини , които осигуряват стабилност на походката и понасяне натоварванията . Изглаждането на поясната ти лордоза е в резултат на дисковата херния , при която настъпват сруктурни нарушения в елементите на гр.стълб - все пак едно ядро се е смачкало  и се е " изляло " , в резултат на което при теб се притиска дуралния сак , в които се намира гр.мозък .
Дори често може да се наблюдава ригидност на муслкулатурата ( като втвърдяване на мусклулите ) в областта на хернията, което болните описват като много силни болки  и даже сколиоза ( изкривяване ) . ПОвишеният мускулен тонус е начин на организма да се справи сам с проблема - по този начин се получава разширяване на дисковото пространство между прешлените и се облекчава натиска от хернията , разширяват се и междупрешленните отвори икато краен резултат се облекчава натиска върху притиснатите от хернията нервни коренчета . Ако някои от вас имат сколиоза , то тя пак е от дисковата херния и "целта " й е отново облекчаване компресията върху притиснатите коренчета . Има я (незадъжително разбира се )  при хернии на нива L5 - S1  и L4 - L5 .
Повишеният мускулен тонус + рефлекторната сколиоза = на вертебрален синдром , който става причина за специфична позиция на тялото на болния от дискова херня - леко сгъване на тялото и на засегнатия крак ( аз го имах Simple Smile ) и завъртане на крака навътре , при което болния стъпва повече на външния ръб на ходилото си .

Със стандартните рентгенови снимки се вижда : снижаване на нивото на диска на нивото на хернията , сколиозата и остеофитите ( шиповете ) по предните или задните ръбове на прешлените .
Вече Компютърната томография ( скенерът ) и ЯМР -а показват доста повече : дисковата протрузия , състоянието на меките тъкани около хернията ( херниите ) , дали  има компресия на гр.мозък и т.н , тоест са доста по -прецизни изледвания от ренгтена .

3. Ставните фасетки са местата с които един прешлен комуникира с този под и с този над него посредством същите фасетки .
тези ставни фасетки са обвити в една  синовилана ( не се стряскай от термина ) капсула , хрущял и съединителна тъкан . Всички тези елементи осигуряват допълнителна стабилност нма гр. стълб при движение , работа ,спорт . Хипертрофията при теб е пак резултат от дегенеративни промени , свързани с възрастта и натоварването , както и Шморловите телца и Остеохондрозата .


Това е  , което мога да кажа  относно питането ти Hug

П.С извинявам се , ако някъде имам грешки - малко бързах .

Последна редакция: чт, 05 мар 2009, 12:04 от ***elpida***

# 711
  • Мнения: 661
bubolina ,

Искам да пратя твоята ОПЛ " на гости " при майка й ( извинявам се за грубостта , но напоследък много набрах ) . ПОведението е до болка познато - абе , я си взимай рецептата и ми се махай от главата . Сега новия хит е ,че някои лекаства трябва да се вземат с бяла  рецепта , но това е друга тема .

Кокстрал- ът  е добър , bubolinche , поне така знам от моята невроложка , но внимавай със стомахчето  Naughty

# 712
  • Мнения: 222
Здравейте,
надявам се да помогнете сопита си.

Моя много близка роднина след много силни болки в горната част на гърба м-у гръбнака и рамото.
В Пирогов след рентген  и сложиха яка  /навяхване на шиятаС6- С7 или нещо такова / .Няма никакви травми, поне които да помни.  След слагане на яката  се подбри почти изцяло. Пила е обазболяващи няколко дни.

Проблемът е че невроложката от поликлиниката от която се очкваше да й оформи болничния отрече диагнозата на Пирогов и й изписа диклак и физиотерапия, както и да свали яката. Тя не направинищо от това и следва предписанията  на Пирогов.

Два дни след като свали яката се чувства ОК,  ако не броим лек дискомфорт от продължителното обездвижване.

За жалост от вчера започнаха да й изтърпват  ръцете - тя го обяснява, като когато си удариш лакътя /на времето като деца му викахме дървен ток/

Аз се надявам това да няма връзка,но  сме много притеснени все  пак.

Моля  ви първо дайте координати  на свестна физиотерапия вСофия повъзможност около Подуяне или център  и  второ споделете

мнението си и съвет  ако вашият случай   е   сходен.

Благодаря ви предварително!

# 713
  • Мнения: 661
s+chris ,

Според мен трябва първо да се постави точна диагноза . Ако близката ви има възпалителен процес в областта на шийните прешлени , физиотерапията може даже да я влоши . МОето мнение е да се направи скенер ( или ЯМР, но практиката е такава ,че първо се назначава скенер  )  ,  за да се види какъв е проблема и после лечението и евентуално физиотерапия . Според мен става въпрос за някаква луксация в областта на шията , поради което се е наложило носене на стабилизираща яка . Шийният и поясният отдел на гр. стълб са най - подвижни и затова проблемите там са по -чести . Но дали не става въпрос и за по - сериозна диагноза ? Само с рентгенова снимка не се поставя диагноза ! Самото изтръпване за мен показва ,че някъде има компресия на нерв или нерви и че проблемът е малко по - сериозен . Да си пие Диклак -а ако има болки и не й дразни стомаха , но искайте по -задълбочени изследвания . Дори мнение на втори невролог !

# 714
  • Мнения: 803
s+chris , защо не направите ЯМР и тогава да се постави диагноза. Така само с ренген не е сериозно.

# 715
  • Мнения: 223
    А бе хора, аз съм нов ,ама често ли се случва да изчезват постове?


    smile3511 smile3511 smile3511
   


     Беше много дълъг,а сега трябва да излизам! Ще пиша по- късно.

# 716
  • Мнения: 222
**elpida***,ОК,
благодаря ви  за бързия отговор.
ДиагнозатаотПироговбеше  дистрозио, аотневролога-   увреждане на нервни коренчетата и плексуси.

ЯМР кой го назначава - невролога ли? Тя днес е след обяд и ще отидем при нея.
Да й поискам направление за ЯМР така ли?Дано да ни даде.
Не ми се мисли   каква е цената иначе...

Мислите ли че случаят  е спешен? Тя казва  че не е силно, че  е концентрирано главно в ставите на лактите,  но аз се плаша много.

А какво значи възпалителен  процес и как се установява?  Има направление зафизиотерапия, но не го е използвала и невроложката вероятно ще каже -ами като не се лекува....

# 717
  • Мнения: 222
    А бе хора, аз съм нов ,ама често ли се случва да изчезват постове?


    smile3511 smile3511 smile3511
   


     Беше много дълъг,а сега трябва да излизам! Ще пиша по- късно.
ако не си излязал дайс бек бутона назад , докато се появи  където си писал.

# 718
  • Мнения: 661
дисторзия e навяхване – временно преминаване на границите на нормалната подвижност на една става след травма. Ставната капсула и връзките са преразтегнати, но анатомичната им цялост не е нарушена

# 719
  • Мнения: 661
Та сега като не ми дава да си редактирам грешката " синовиална " за по -горния ми пост . Аз за по -сигурно си копирам поста , особено когато е по -дълъг , понеже и на мен ми се е случвало да изчезне .

Общи условия

Активация на акаунт