Въпрос за оригването

  • 1 539
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 784
До около петия - шестия месец. Тогава вече стоеше седнал и можеше сам да се оригва при нужда.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 176
Спрях да го оригвам,когато започна да седи-към 6-7 месец,а и като по-малък не на всяко хранене успявах.Даже май само вечер преди лягане имаше резултат,заради по-голямото количество АМ.

# 17
  • Мнения: 544
Първо го учиш да се оригва,после го учиш да не го прави Crossing Arms

 hahaha  Joy  Joy Tова ме уби, но е вярно.

По въпроса - докато започне да седи.

# 18
  • Мнения: 1 045
Ами ние сме на 7м и все още се държим.И аз съм се чудила до кога,но ако не я държа,след това докато се върти в леглото връща малко,за това още изчаквам да се оригне.Но както виждам явно зависи от бебето.Ние още не го правим сами....

# 19
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Докато започне да седи.
Peace

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Оригвах докато не се научи да седи.

# 21
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
Оригвах докато не се научи да седи.

 Peace

# 22
  • Мнения: 3 453
  Много полезна тема- и мен този въпрос ме вълнува.Значи сте единодушни, че докато започне да седи Hug

# 23
  • Разград
  • Мнения: 518
Моите са на 7 и половина и още ги оригвам  Peace

# 24
  • BG
  • Мнения: 1 900
Не се сещам точно до кога ,но може би докато започна да си държи стабилно главичката изправена-някъде до към 5;6месец,съм я държала да се оригва.

# 25
  • Мнения: 2 111
Оригвах я до 8 месец някъде,тогава започна да седи стабилно.

# 26
  • Мнения: 3 929
Не помня с точност, на каква възраст беше. Оригвах го, докато беше съвсем невръстно бебе - до около 3-4 - месечен. После той сам започна да се оригва. Просто се водех по него. По приницип оригването се прави от родителя, за да се предотвратят евентуални колики и за да не върне храната, т.е. млякото или кърмата.

# 27
  • Мнения: 1 080
Аз и сега не го слагам да спи без да съм го оригнала.
Ако заспи, докато пие мляко няма как да се оригне сам.

# 28
  • Мнения: 1 372
Дъщеря ми е на 10 месеца и се орига след всяко хранене. Случвало ми се е макар и рядко да заспи докато си пие вечерното мляко без да се уригне. След около половин час се буди от стомашно неразположение и се успокоява чак когато се оригне два-три пъти. Повече не съм я оставяла без да се оригне, защото за себе си съм разбрала че не е добър вариант. Ако на детето не му пречи няма срок.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 789
Много хубава тема! Peace
Благодаря за информацията и опита , споделени тук! Hug

Общи условия

Активация на акаунт