какви кремове против стрии да използва бременната жена?

  • 116 332
  • 245
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 524
На корема и на бедрата - нямам нови от бременността - мажех с Мустела.
На кръста по към гърба - имам - там не се сещах да мажа.
Дали кремовете имат ефект - не знам, но аз предпочитам да си мажа.

# 16
  • Мнения: 2 495
Aз от самото начало се мазах с Мама Дона на Чико и нямах никъде стрии....до средата на 7 месец, когато се нацепих зверски Sad Сега си взех интензивния крем против стрии на Виши и има значителна промяна, ама се мажа 3 пъти през деня. Peace Не че ще се отърва де, ама поне да не са така виолетови и вдлъбнати. Rolling Eyes

# 17
  • Временно
  • Мнения: 788
здравейте,момичета.При всяка бременност се появявт стрии.Въпросът ми е кога трябва да се започне и дали изобщо трябва да се използват кремове против стрии за бременни?До кога се използват?Марка на крем?Кои зони да третираме?
Не при всяка бременност се появавят стрии. Peace
Кога и дали изобщо трябва да се използват кремове можеш да решиш сама.
Ако започнеш,използваш ги до края на бременността,че и след като родиш даже.
Зони - гърди,корем,кръст,бедра.Общо взето навсякъде. Laughing
 
Аз лично започнах да се мажа към 5 месец.Преди това ми се гадеше от всякакви миризми,независимо приятни или неприятни.Използвах Перкуталфа вечер и обикновено бебешко олио на Евент сутрин.

# 18
  • Мнения: 317
В началото започнах с олиото на Джонсън, бях във втория месец, ако не греша, когато започнах да се мажа. След това ползвах едно обикновено мляко и накрая се спрях на едно хидратиращо мляко на Нивеа, много добре ми действаше на кожата. Истината е, че с каквото и да се мажеш, всичко си е до кожа, може и да ти се появят стрии, но може и да нямаш нито една. Но пък като се маже човек с нещо се чувства удовлетворен, че се грижи за себе си! Wink Аз например имах няколко стрии преди да забременея и много се притеснявах, че ще се нацепя ужасно, но нямам нито една стрия от бременността. Напълнях около 15 кг, мажех се предимно в областта на гърдите, корема, кръста, ханша и бедрата.
Лека бременност!  bouquet

# 19
  • Мнения: 1 629
Най-добре е мас Sunglasses това е възможно най-гадното, но най-доброто нещо! Аз лично се мазах с бадемово масло, с Джонсън бебешко олио и пак се нацепих за отрицателно време. Също така са важни масажите при нанасянето на каквото и да е!  Успех Peace

# 20
  • Мнения: 405
Мустела...има прекалено много теми по този въпрос, разгледай ги.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 588
...
Може и със съвсем обикновем масажен крем.
На Лавена....примерно...
...

Точно такъв ползвах аз най-често и други подобни. Започнах след 4-я месец доколкото помня.
Нямама стрии.

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 00:13 от passion

# 22
  • Мнения: 89
Аз използвах олиото на Авент и макар е ми е много суха кожата не ми излезнаха стрии.

# 23
  • Мнения: 1 045
Стриите са един вид съединителни клетки които дават пространство да растат телесата.Така че или излизат или не.Ако ти е елстична кожата и не прекалиш с кг не излизат,а иначе спасение няма.Аз сложих 12 кг с нищо не съм мазала и нямам.Имам познати които са сложили и по-малко кг и са давали пари за всякакви мазила и ефект няма.Така че всичко е относително.Но за свое успокоение си купи нещо. Peace

# 24
  • Мнения: 718
По принцип ползвах мустела, но по-скоро за собствено успокоение, защото съм предразположена към образуване, та си казах поне нещо да направя по въпроса. Е, на корема не ми се появиха за моя изненада, не знам дали беше от кремовете. Но по мои наблюдения стриите са си въпрос на генетична обремененост и еластичност на кожата повече, отколкото на марка козметика, редовно мазане и т.н.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Със синът ми се мазах с какво ли не,. от най- евтината до най- скъпата козметика.Резултатът беше нулев нацепих се доста (но и качих 35 кг) С малката от време на време се мажех със зехтин , нямам нови само леко ми се разпънаха старите , с нея качих 18 кг

# 26
  • Мнения: 3 376
Зехтин Peace

# 27
  • Мнения: 22
На мен моята лекарка ми каза да си взема крем против стрий Mamma Donna на  Chico  и сам много доволна .Можиш да опиташ.

# 28
  • Мнения: 14 490
маслото на икаров против стрии. бяха почнали да ми се образуват като започнах да се мажа с него, изчезнаха.
после в 9-тия месец въпреки мазането пак се появиха, но след раждането изчезнаха, всъщност явно са там но са незабелижими, освен при вглеждане от много близо.

# 29
  • Мнения: 209
с зехтин и с гел на johnsons не знам кое от двете ми помогна но ми се размина само с няколко стрии и те не по корема.

Общи условия

Активация на акаунт